Перейти до змісту

Щек

Форумчанин
  • Posts

    377
  • Зареєстрований

  • Last visited

Everything posted by Щек

  1. Сьогодні день народження Левка Макаровича Мацієвича (1877-1910). Народився в містечку Олександрівка Чигиринського повіту (нині Олександрівський район Кіровоградської області). Десять років навчався в Києві у третій чоловічій гімназії (нині приміщення будинку дитячої творчості на Контрактовій площі). Закінчив Харківський технологічний інститут. Працював інженером на Севастопольскій корабельні. Потім навчався в Санкт-Петербурзькій Морській Академї. Перед ним відкривалася блискуча кар’єра. Він коструював кораблі, підводні човни. Він мріяв про небо. А чи не більше – про вільну Україну. Тому разом з однодумцями ще в студентські роки заснував Революційну Українську Партію. Тому був у Санкт-Петербурзі активним і знаним діячем українських громадських організацій. Він листувався з М.Коцюбинським, товаришував з С.Петлюрою. Мацієвич загинув у Санкт-Петербурзі під час авіакатастрофи, на тридцять третьому році життя… У незалежній Україні ім’я Мацієвича поступово повертається з небуття. В Олександрівці є кімната-музей Мацієвича. У Львові його іменем названо вулицю. Є меморіальна дошка на будівлі Харківського політехнічного університету. До сторіччя з дня загибелі Л.Мацієвича було видано нарис професора НаУКМА Володимира Панченка – «Небо Левка Мацієвича» (є в інтернеті. Готується до перевидання збірник спогадів. Олександрівська селищна рада ухвалила рішення про спорудження пам’ятника своєму славетному землякові на місці поваленого комуністичного ідола. До проекту залучення коштів – «Згадаймо Мацієвича!» – запрошуються всі небайдужі українці. Рахунок № 26001032 в АТ “Піреус Банк МКБ” МФО 300658 Код ЕДРПОУ 20072119 Міжнародний благодійний фонд відродження Києво-Могилянської академії У призначенні платежу слід обов’язково зазначити «благодійний внесок на пам’ятник Мацієвичу»
  2. ©Вживання слова вишивка в будь-якому негативному контексті є проявом свідомого чи латентного українофобства. Або – з великого розуму, як це трапилося з художником Єрмоленком, який і вигадав термін вишиватник. Єрмоленко, можливо, добре володіє пензлем, але аж ніяк не словом і тому вельми криво сформулював свою думку, підспівуючи тим, хто донедавна, через губу, висловлювався про українців так: свідомий, щирий, шараварник, хахол, нєзалєжний... Адже тільки, повторюся, з дуже великого розуму можна сказонути: «Вишиватники чіпляються за наше коріння та спадщину, як кліщ за кожух». Договоритися до того, що історичнн коріння і загалом спадщина – непотріб, це треба бути неабияким інтиликтуалом. Не даремно мовиться в одній приказці: «Не так тії вороги, як добріїї люди…» Це – «сон розуму», як сказав хтось розумний…
  3. мля, адольф Путін договориться, шо скандіви почнуть претендувати на московську табуретку, як спадкоємці
  4. И Вышня, Остап который.. це той, що в тюрязі сидів? чи десь на курорті в мордовіях-пермях?
  5. Зламався Серьога, шкода. А Україна вистоїть, Серього. Вона була й до нас, буде й після нас. А де ми будемо без неї, от у чому вопріс.
  6. нічого не маю проти молдаванів, але...
  7. О, це мій округ. Голосуватиму за Савченка!. 1.Проукраїнський 100% (народився у м.Знам"янці Коровоградської області) 2.Доктор економічних наук. 3. У 90-х роках був три роки у директораті, здається, Європейського банку реконструкції і розвитку. 4.Заснував Міжнародний комерційний банк (розміщався в Контрактовому домі на Подолі, потім, розкручений, продав банку "Піреус". Людина добре підготовлена до роботи в Раді за всіма параметрами. Не примазався, хоч біг би, до великих партій, тобто, відносно, як і всі ми, вільна людина.
  8. фаріон - ідіотка але й не кращі ті, хто приймав і підтримував ідіотський, антиукраїнський закон, який, звісно, має бути відмінений у свій час
  9. це засекречена карта (і танки засекречені)
  10. нафі час від часу таки заслуговує на бан
  11. Здається Україна приречена, Бог явно забрав в українців розум. Лише народ, який не має інстинкту самозбереження, голосує на виборах за партії дезертирів. пішов на юх, нікчема такі от і бігають
  12. загалом так. але, виходить, Японія виняток? не маючи (майже) природних ресурсів і профі-імігрантів вона є однією з провідних країн світу
  13. натомість читаємо у Мічіо Кайку. Фізика майбутнього.Перекл. з англ. Анжели Кам’янець; наук. редактори Іван Вакарчук, Віктор Федоренко. – Львів: Літопис, 2013. – 432 с.: Британський економіст і журналіст МакРей написав: «Старі двигуни зростання – земля, капітал, природні ресурси – більше не мають значення. Земля майже не має значення, оскільки зростання врожайності дало змогу виробляти в індустріальному світі значно більше їжі, ніж цей світ потребує. Капітал уже не має значення, тому що на прибуткові проекти його можна позичити майже в необмежених обсягах на міжнародних ринках за відповідну плату… На зміну цим кількісним активам, що традиційно приносили державам багатство, сьогодні приходить низка якісних рис, які загалом зводяться до якості, організованості, мотивованості й самодисципліни людей, що живуть у державі. Підтвердженням слугує те, що рівень людських умінь стає дедалі важливіший у виробництві, в секторі послуг і в державному секторі». «…Лестер Туров зауважив: «Сьогодні знання й уміння — єдине джерело конкурентної переваги… Кремнієва Долина і Дорога 128 сьогодні там, де вони є, просто тому, що в них зосереджені найкращі мізки. Жодних інших переваг у них немає». «Чому ж цей історичний перехід розхитує основи капіталізму? Все просто — тому що людський мозок не можна запустити в масове виробництво. Техніку можна виготовляти масово і продавати тонами, а от людський мозок — ні, і це не означає, що здоровий глузд буде валютою майбутнього. На відміну від звичних товарів, інтелектуальний капітал можна створити тільки тоді, якщо вибавити, виховати і навчити людину, а це вимагає десятиріч спеціальних зусиль.
  14. Всякому городу нрав і права, Всяка імієт свой ум голова, Всякому серцю своя єсть любов, Всякому горлу свой єсть вкус каков. А мні одна только в світі дума, А мні одно только не йдет с ума. Петр для чинов угли панскії трет, Федька купец при аршині все лжет. Тот строїт дом свой на новий манір, Тот все в процентах: пожалуй, повір! А мні одна только в світі дума, А мні одно только не йдет с ума. Тот непрестанно стягаєт грунта, Сей іностранни заводит скота. Ті форміруют на ловлю собак, Сих шумить дом од гостей, как кабак, А мні одна только в світі дума, А мні одно только не йдет с ума. Строіт на свой тон юриста права, С диспут студента тріщить голова, Тих безпокоїт Венерин амур, Всякому голову мучит свой дур. А мні одна только в світі дума, Как би умерти мні не без ума. Тот панегірик сплітаєт со лжей, Лікар в подряд ставит мертвих людей, Сей образи жирових чтет тузов, Степка біжит, как на свадьбу, в позов. Смерте страшна! замашная косо! Ти не щадиш і царських волосов, Ти не глядиш, гді мужик, а гді цар — Все жереш так, как солому пожар. Кто ж на єя плюєт острую сталь? Тот, чия совість, как чистий хрусталь. 1760-і рр.
  15. ще не вирішив голосував за Пороха (і не жалкую) але тоді ж сказав, і зараз так вважаю, що на парламентських виборах треба голосувати за іншу (не Петрову) партію, щоб надмірно Петра не посилювати
  16. підримую всіх всьопропальців скинути в одну гілку і хай придумують Петрові різні епітити ( а то розпорошують увагу, треба бігати за ними по гілках як облізьяна) Гад він, ще й сина відправив в АТО! Хіба не гандон? Не христопродавець? Не зрадник Вкраїни? Га?
  17. це сталін виграв 2-у світову війну? ахахахаха!
  18. ніякого нового майдана в найближчі кілька років не буде давайте трохи попрацюємо (а потім буде видно) мені зі Щекавиці видніше (хоч і не найвища гора в Києві))
  19. оп"ять всьо пропало оп"ять ниття (аж тошнить, нудить, верне і взагалі ригати хочеться...)
  20. а як там поживає її любєзний друх з панамським паспортом у широкій штанині?
×
×
  • Створити...