Перейти до змісту

Кого еще ликвидировать, фарионши йо...?


mg42

Recommended Posts

 

 


Если честно, я считаю что в Украине должно быть два государственных языка - украинский и английский.

 

а я щетаю, што один.

украинский. 

точка.

а международный - он и вафреке международный. 

но ето ведко прато, што ктойто не может уняццо в языковой теме...  8-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

а я щетаю, што один.

украинский. 

точка.

а международный - он и вафреке международный. 

но ето ведко прато, што ктойто не может уняццо в языковой теме...  8-)

 

слушно.

 

от, например, у немцев: разные диалекты отличаются бывает так, что хрен разберешь, почти другой язык, но государственный один,  тем более при нынешней ситуации, когда иммигрантов миллионы.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

слушно.

 

от, например, у немцев: разные диалекты отличаются бывает так, что хрен разберешь, почти другой язык, но государственный один,  тем более при нынешней ситуации, когда иммигрантов миллионы.

А у итальянцев? Северяне же с трудом неаполитанский суржик понимают :gigi:

Link to comment
Share on other sites

но мы можем и перевести тему в конструктивное русло B-)

Про мову у найближчі дясятирічча, як мінімум, не зможемо. Найконструктивніше тут - не чіпати.

Link to comment
Share on other sites

ООоООООООООу 

Я таки у найкращих традиціях  жанру - "я вєчно норовлю прійті когда разгар собитій кончєн" (с) Собака на сіні

 

а так підписуюся під дописами Кота. Я сьогодні добра 

Link to comment
Share on other sites

Про мову у найближчі дясятирічча, як мінімум, не зможемо. Найконструктивніше тут - не чіпати.

 

Чіпати, але сплановано, і не мріяти, що за три дні все буде виправлено. 

 

При Ющенку починалися реформи (якісь) школи, ВУЗів, але підар Табачнєг знову потягнув до Кацапстану.

 

Якщо коротко, то має бути реформа і увага держави до: дитсадків, шкіл, ВУЗів, кіно, ТВ, фільтрувати "зірок", жорстко ліцензувати канали, на яких практично повністю йдуть передачі та шоу російською и т.і.

Змінено користувачем ЦеDzip
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ага, бо Путін нападе!

 

Ні. Самі одне одного перекусаємо.

В нас нормальні люди не сприймають насилля над собою і ходіння строєм.

Навпаки, насилля породжує спротив.

Доведено Майданом.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Про мову у найближчі дясятирічча, як мінімум, не зможемо. Найконструктивніше тут - не чіпати.

за 5-7 лет легко организовать. Как это сделать, я написал. Сам ВУЗ переводится на украинский язык обучения за 2-4 года без особых проблем. Когда всё высшее образование будет требовать знания и умения применять язык, появится спрос... Кому надо что-то иное, то могу предложить вот это http://philology.knu.ua/node/18к примеру...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Прабачце, што выскажуся, хоць можа і не маю права.

Што можна бачыць па факту сёння: актыўна-агрэсіўнае непрыманне тых, хто за адзіную мову зносін, за ўкраінскую.

Непрыманее рускамоўнымі. І яно больш рэзкае, негатыўнае і абразлівае, чым у тых, каго забанілі.

У выніку: форум стае больш рускамоўным. Аб'ектыўна.

Хто ў профіце?

Эге ж.

 

Висловитися мають право усі.

Просто одне коли кажеш "треба підіймати статус української", інше коли "російськомовні - лайно"

Це важкувато побачити людині, яка українську, хоча й добре розуміє у сілу власної двомовності та схожості мов. Є певні інтонаційні нюанси.

 

Тут усі за єдину державну.

Просто дехто (вже про те колись говорили) своїм дзюркотінням тягне на себе ковдру. А це зазвичай дуже погано закінчується

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Шановний друже (сябре) Соловйов!

Я б хотів тобі нагадати, що дописувати тут бєларуською мовою ти сам став не так вже й давно.

Тут наші доблестні фаріонихи стверджують, що російська - мова окупантів. 

Але так вже об"єктивно склалося, що Україна - двомовна.

І моно-мовною вона може стати тільки поступово і не так скоро, як хотілося б.

Україну русифікували 300+ років.

Я, наприклад, спілкувався майже виключно російською з перших слів.

Зараз мені - майже 52, і щось міняти вже трохи запізно.

 

Шаноўны сябар (друже) MG42!

Усё разумею, у нас сітуацыя з мовай яшчэ горшая. Можа таму і ўспрымаю гэтую тэму з боллю, што ведаю вынікі і бачу ваш рух у тым жа накірунку.

Мне не менш гадоў, і таксама вырас у рускамоўным асяроддзі. І большую частку жыцця размаўляў на расейскай. Але з некаторых пор стараюся і ў сям'і, і на рабоце гаварыць на мове. І нічога, атрымліваецца. Той-гэты можа й пасмяяцца, маўляў, з памылкамі гаворыш, лепш бы "не выпендривался". Думаю, разумны гэтак не скажа, а на неразумнага няма што крыўдзіцца.

Пісаць на мове пачаў тут нядаўна, гэта праўда. Бо не быў упэўнены, што на ўкраінскім форуме гэта ўсім будзе даспадобы. Але бачу, што ўсе добра разумеюць маю пісаніну, і таму стараюся не пераходзіць на расейскую без неабходнасці.

 

Тож не треба мене і таких як я шпиняти образами, мовляв ми спілкуємся мовою оккупанта.

Бо, якби бацька злигався з хуйлом і пустив своїх "добровольців" на Донбас, то ці ж персони називали б бєларуську мовою окупанта теж.

 

Тут крыху складаней.

Не выключана, што некаторыя нашыя сілавікі ваююць на баку лнр-днр. Упэўнены на 99%, што яны супраць беларускай мовы ў Беларусі. Сярод нашых сілавікоў гэта масавая з'ява - такое стаўленне да мовы.

Змінено користувачем Soloviev
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Про мову у найближчі дясятирічча, як мінімум, не зможемо. Найконструктивніше тут - не чіпати.

Ага, бо Путін нападе!

Гірше! - нападемо ми самі одне на одного.

 

за 5-7 лет легко организовать. Как это сделать, я написал. Сам ВУЗ переводится на украинский язык обучения за 2-4 года без особых проблем. Когда всё высшее образование будет требовать знания и умения применять язык, появится спрос... Кому надо что-то иное, то могу предложить вот это http://philology.knu.ua/node/18к примеру...

+1 Моє "не чіпати" українізації ВУЗів не стосувалося.

Link to comment
Share on other sites

Да всё это тупо на самом деле, янукович, герман, вилкул, захарченко, арбузов, яценюк, яресько, порошенко, шокин все они чудесно говорят на Украинском языке и что?

 

я вам щаз процитирую персонажа с фупа

 

пише українською мовою, але ЩО пише, зацініть 

 

http://i.imgbox.com/Tsjia3LU.jpg

 

 

 

http://i.imgbox.com/JFOpmxXM.jpg

 

http://i.imgbox.com/Q1gOW3Yj.jpg

 

 

Це перший випадок за 12 років мого перебування на фупі, коли я натиснула доповідь на дописувача з UA

До того тиснула тільки на кацапів, але цей україномовний мудак дістав конкретно.

 

Висновок - не дивіться на мову, дивіться на зміст допису.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

 

 


+1 Моє "не чіпати" українізації ВУЗів не стосувалося.

 

І в яких областях є ВНЗ не з українською мовою викладання?

Начебто формально -у всіх, окрім кримських і лугансько-донецьких. Чи я чогось не знаю?

А от викладачі і підручники - то складніше...

На платні російські групи в універах можна не зважати - вони більше розраховані на студентів з снг, ніж на місцевих, хоч Табачник змусив майже всі ВНЗ їх повідкривати - все одно там більше узбеки-таджики-кацапи(і таке є) вчаться, бо дешевше, ніж в Разєє.

А абітурієнти з російських шкіл Криму чи Донбасу, що хотіли вступити в Могилянку чи КНУ Шевченка ну дуже швиденько опановували українську з репититорами ) як потреба виникала, і навіть чєлюсті їм не заважали)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 


формально - да.

імхо, цього досить, краще на інші сфери звернути увагу.

 

 

 


Так как это было сделано у нас в КНУ, лет 15 назад...

 

Та ну це не проконтролюєш. Всі  викладачі англійської (6 чоловік, кожного року новий) говорили російською більше ніж англійською) Ну і так, по мєлочі - політологи, маркетологи, рекламщики, угу, і це вже після "контроля"

Link to comment
Share on other sites

Та ну це не проконтролюєш. Всі викладачі англійської (6 чоловік, кожного року новий) говорили російською більше ніж англійською) Ну і так, по мєлочі - політологи, маркетологи, рекламщики, угу, і це вже після "контроля"

речь не про "говорили". А про язык преподавания...

Link to comment
Share on other sites

Щойно в ящику.

Реклама програми "Ревізор"

Моршин.

Бювет мінеральної води.

 

- У вас трубы ржавые, грибок, окурки разбросаны!

- А чому ви приїхали сюди і балакаєте російською мовою? Це Моршин, тут розмовляють українською.

 

...

 

Курва пердольона...

Link to comment
Share on other sites

А хочете, я розкажу, як було у 80-х у Львові?

 

Універ ім. І.Франка, один з факультетів точних наук. Перший курс, перша пара. Традиційно - історія КПРС. Заходить лектор і питає - якою мовою курс бажає слухати лекції? Нас було 125 чоловік, досить багато було дітей військовослужбовців, які мандрували все життя по військових містечках і українську хоча і знали, але в побуті не вживали. Так от - весь курс за виключенням поодиноких голосів ціх дітей військових хором крикнув - УКРАЇНСЬКОЮ! При чому, то була природня потреба, бо політично активних серед нас 17-18 річних в той час або не було, або було досить мало.

 

І так всі 5 років ВСІ предмети читалися українською. Навить російськомовними викладачами!

 

Діти військових, поставлені в такі умови, дуже швидко або просто переключилися повністю на українську, або навчилися перекладати матеріал для конспектування на льоту. Ніякого незадоволення від них не було. Більш того, траплялися курйози, коли я, розмовляючи з моєю російськомовною подругою, переходила на російську, а вона до мене навпаки - на українську і дивилася здивовано на мене - "ти чого російською шпариш"???!!!

 

Отаке от. Єдине, що на нашому факультеті не вчилися іноземці.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


А про язык преподавания...

 

Я саме це мала на увазі, і рекомендовані ними підручники теж, бо їм "так удобнєє". А формально - українською звісно. Так що контроль не дуже вдався)

Link to comment
Share on other sites

По Шпильке решение окончательное?

 

За колежанку по группе поддержки Порошенко волнуешься?

 

ей было предложено пообещать не поднимать мовных срачей, но пока ответа нет.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Я, кстати, предлагал дополнить правила пунктом

 

"Заборонено створювати теми та дописи, що дискримінують або поділяють українців за мовною або будь-якою іншою ознакою."

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

змушувати когось писати на форумі певною мовою - дурна ідея

можна агітувати, то - інше

я свій вибір зробив кілька років тому, з тої пори жодного допису російською ні тут ні на ФУП

але комусь нав’язувати робити те ж саме - боронь Боже

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

ПС

віз учора пасажирів блаблакарівських

одна спілкувалася виключно українською, і ми усі інші перейшли на українську теж

двоє дніпропетровських киян і я - запорізький киянин :)

Link to comment
Share on other sites

Я, кстати, предлагал дополнить правила пунктом

 

"Заборонено створювати теми та дописи, що дискримінують або поділяють українців за мовною або будь-якою іншою ознакою."

 

Done

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Гість
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Створити...