Перейти до змісту

ВПЕРШЕ! Підтримати науку проти псеводонауки


Dilbert

Recommended Posts

ААААААААААААА...... :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

 

 

Природа физического взаимодей- ствия подразумевает наличие «собственного» инструмента передачи воздействия от источника к приемнику – его называют полем. А вот несиловое взаимодействие выражает первопричину изменения в поведении приемника, на который оказыва- ется воздействие. Влияние происходит не с помощью силы, а через «убеждение»!

Link to comment
Share on other sites

Теория несилового взаимодействия – это водораздел науки, переход от нау- ки, исповедующий механистический взгляд на сущность всех процессов в при- роде, на такой, можно сказать, чувственно-информационный, когда становит- ся понятным, что миром управляют мироощущения, выражающие отношение материи к действительности на любом уровне ее существования.

 

:crazy:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:weep:

 

 

Как говорилось раньше, ТНВ – гипотетическая теория. И ее гипотезу нужно либо доказать, либо опровергнуть. Пока ни одного ни другого не сделано. Но я думаю, что такую красивую теорию опровергнуть не удастся никогда

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Я думаю, с течением времени, с появлением этой книги интерес к теории за рубежом станет еще большим. Я знаю, что рано или поздно произойдет про- рыв. Нет, даже взрыв. Когда где-нибудь за рубежом какой-нибудь достаточно авторитетный, но не связанный со мной ученый возьмет эту теорию на воору- жение. Хотелось бы, чтобы эту идею поняли, признали и распространяли за ру- бежом. И тогда теория станет известной всем.

Link to comment
Share on other sites

чого журналісти такі тупі, а?

 

Доброго дня. Мушу звернутися до вас ще раз. Я журналістка "Української правди" і для матеріалу про судовий процес між Юрієм Теслею та Іриною Єгорченко мені дуже потрібен фахівець саме з інформаційних технологій. Дуже. Порадьте, будь ласка

 

Уточнюю: пан Тесля сказав, що його теорія - це саме галузь інформаційних технологій. "Теорія несилової взаємодії". Тому потрібен фахівець який або читав цю теорію, або зможе прочитати хоча б 1 наукову роботу по цій теорії і дати їй незалежну оцінку

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

У мене взагалі підозра, що цей Тесля, під впливом п'єси Дюрренматта, вирішив створити теорію всього, щоб понаписувати багато статей і зробити наукову кар'єру. При розвалі контролю за наукою в процесі розпаду СРСР це було дуже просто. Він зрозумів що немає чого паритись. А потім він побачив яка це класна і прибуткова ідея. Особливо в країні де інтелектуальний рівень влади і опозиції можна звести до двох фраз Эти казлы мешают нам жить (В.Ф Янукович) и Выносите этого казла (И Луценко)

 

 

(фейсбук наукова спільнота)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

У мене взагалі підозра, що цей Тесля, під впливом п'єси Дюрренматта, вирішив створити теорію всього, щоб понаписувати багато статей і зробити наукову кар'єру.

информационные технологии, факультет и его декан к науке отношения не имеет. От слова: совсем.

 

При розвалі контролю за наукою в процесі розпаду СРСР це було дуже просто. Він зрозумів що немає чого паритись. А потім він побачив яка це класна і прибуткова ідея.

откройте журнал "Техника молодежи" за семьдесят какой-нибудь год и полюбуйтесь на творчество подобных товарищей...

Link to comment
Share on other sites

информационные технологии, факультет и его декан к науке отношения не имеет. От слова: совсем.

 

 

откройте журнал "Техника молодежи" за семьдесят какой-нибудь год и полюбуйтесь на творчество подобных товарищей...

+====================================================================================+

Ну саме в цьому журналі здається, за 1979 рік з"явилася серія статтей про програмування на калькуляторі Б3-21, 

першому серійному калькуляторі з програмою до 65 кроків. Мій старший тоді за три години зрозумів головні ідеї і почав сам програмувати. Зараз у нього фірма з розробки програм.

Link to comment
Share on other sites

+====================================================================================+

Ну саме в цьому журналі здається, за 1979 рік з"явилася серія статтей про програмування на калькуляторі Б3-21, 

першому серійному калькуляторі з програмою до 65 кроків. Мій старший тоді за три години зрозумів головні ідеї і почав сам програмувати. Зараз у нього фірма з розробки програм.

не знаю как сейчас, но в 70-80-х этот журнал уделял пристальное внимание "альтернативной науке". Где-то в середине 80-х (ЕМНИП) они опубликовали серию статей с критикой теории относительности (козни МГУ). Ответ был в журнале "Наука и Жизнь" в статье Гинзбурга на пару номеров.

P.S. к программированию на калькуляторах (и многим другим полезным вещам) это все не имеет отношения

Link to comment
Share on other sites

не знаю как сейчас, но в 70-80-х этот журнал уделял пристальное внимание "альтернативной науке". Где-то в середине 80-х (ЕМНИП) они опубликовали серию статей с критикой теории относительности (козни МГУ). Ответ был в журнале "Наука и Жизнь" в статье Гинзбурга на пару номеров.

P.S. к программированию на калькуляторах (и многим другим полезным вещам) это все не имеет отношения

+=======================================================================+

Я його тоді виписував до 1990-го. І щось не помітив там "уваги до альтернативної науки". 

Бо до 1986-го про неї в офіціозі не було і мови. Це вже при горбатому почалися екстрасекси

та інші дебілізатори.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

+=======================================================================+

Я його тоді виписував до 1990-го. І щось не помітив там "уваги до альтернативної науки". 

Бо до 1986-го про неї в офіціозі не було і мови. Це вже при горбатому почалися екстрасекси

та інші дебілізатори.

оторвался от дивана. Взял первый попавшийся номер: январь 1984 года - Доклады лаборатории "Инверсор", Как уничтожить электромагнитный парадокс?, доклад №84

Link to comment
Share on other sites

оторвался от дивана. Взял первый попавшийся номер: январь 1984 года - Доклады лаборатории "Инверсор", Как уничтожить электромагнитный парадокс?, доклад №84

+===================================================+

І що, ізнічтожили?

Link to comment
Share on other sites

+===================================================+

І що, ізнічтожили?

я дал ссылку на подборку номеров ТМ. Там должны быть и предыдущие 83 доклада и, не знаю сколько, последующие доклады... Змінено користувачем Olegik
Link to comment
Share on other sites

я дал ссылку на подборку номеров ТМ. Там должны быть и предыдущие 83 доклада и, не знаю сколько, последующие доклады...

+=================================================================+

Ну, у мене їх нема, а в і-неті я не знайшов. Тому нема предмету для дискусії.

 

Пи.Си. У середовищі науковців так звана "альтернативна наука" використовувалася тільки 

як символ дебілізма. Це я знаю особисто з 1964-го року. Мені особисто доводилося

закривати "відкриття" таких "альтернативно обдарованих" псевдонауковців. І не один раз.

Змінено користувачем vkhavr2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ну, у мене їх нема, а в і-неті я не знайшов. Тому нема предмету для дискусії.

http://www.forumknig.ru/bookinfo/18_36_90/1/993/

Пи.Си. У середовищі науковців так звана "альтернативна наука" використовувалася тільки як символ дебілізма.

экстрасенсов, зеленых человечков и подобную муть я бы рядом со словом наука рядом не ставил. Даже в кавычках

Link to comment
Share on other sites

Всі бажаючі зможуть подивитись відео, але хочу поділитись власними враженнями про суд. Дуже дякую за підтримку всім хто прийшов. Для мене дуже велика честь мати підтримку таких людей. На жаль, суддя не отримала заздалегідь наших клопотань (документи в Печерському суді ходять 3 дні), тому вони не розглядались. З цікавого - дивно некрасива поведінка в суді відеопредставника з Кривого Рогу, який перебивав суддю, ставив їй питання (що наскільки я розумію не прийнято в судовій процедурі), брехав про мене (нібито я ухиляюсь від суду - насправді вони надсилали повідомлення на ліву адресу яку взяли невідомо звідки, як тільки повідомлення було надіслане до Інституту математики і я його отримала - я негайно повідомила про це публічно і не висловлювала жодних намірів не приходити).

 

Відеопредставник в некрасивій манері вичитував суддю що він нічого не чує з відеозв'язку. Суддя сказала що вона за технічну систему не відповідає, і якщо йому потрібно чути, він мав приїхати. Представник почав звинувачувати мене (хоча насправді історія з адресою продемонструвала лише невміння типу "експерта в галузі інформаційних технологій" користуватись гуглом, або спеціальне надсилання повідомлень на неправильну адресу з метою отримати рішення без моєї присутності).

 

Позивач подав клопотання про проведення суду в закритому режимі, посилаючись на те, що в суді мають розглядатись документи про його здоров'я (старі і нерелевантні, але то таке) і що він теж може запросити студентів і співробітників на засідання і тоді буде конфлікт. Я розцінюю останнє як пряму погрозу, і прошу неприхильників пана Теслі не відвідувати його заходи - це може бути небезпечно, пан Тесля сам про це попередив. Я читала що він щось там десь збирається проводити 10 листопада - навіть незалежно від погроз я вважаю що недоцільно відвідувати той захід. Позов в суд щодо псевдонауки означає визнання самого себе псевдонауковцем - дискутувати немає про що, він сам себе оголосив псевдонауковцем. Поведінка самого пана Теслі та його прихильників не залишає надії на цивілізоване ставлення (навіть щодо приміщення суду де є міліція погрожували, в ФБ постять відверту брехню та погрожували (наприклад, один з прихильників позивача, працівник Міністерства оборони погрожував мені кримінальною справою за неявку на суд - це цивільна справа де нічого подібного нема, брехня з метою залякування та тиску). Якщо будуть якісь запрошення на такий заклад в КНУ - будуть корисні у якості доказу пропаганди псевдонауки в стінах КНУ.

 

На місці керівництва КНУ я б звернула увагу на погрозу залучення студентів і співробітників до генерації конфлікту в суді.

 

Я заявила щодо вимоги про закритість розгляду що я проти і вважаю таку вимогу тиском на мене. Справа є надзвичайно важливою навіть на міжнародному рівні, і тому має розглядатись відкрито. Суддя вирішила що в закритому режимі будуть розглядатись лише медичні документи, все інше - відкрито.

 

Мій представник подав клопотання про залучення експертів у якості свідків, та про залучення КНУ у якості третьої сторони. Рішення з цього приводу на цьому засіданні не було прийняте. Наступне засідання не скоро (Печерський суд зайнятий) - 19 січня 2018 року, типу Хрещення. Початок о здається 9.30 (зранку точно, час повідомимо додатково).

 

Ще раз дуже дякую за підтримку.

 

Iryna Egorchenko

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Вчора Володимир Андрійович Вишенський 

(біографію вченого див.: http://www.mathsociety.kiev.ua/Vyshens%27kyi_VA.html ) був похований у своєму рідному селі Шарки на Київщині, куди він остаточно перебрався, коли вийшов на пенсію. Приємно було пересвідчитися в тому, що односельці і мешканці двох сусідніх сіл прийшли попрощатися з покійним , вони добре знають Володимира Андрійовича і шанують його як видатного вченого і просвітителя , як справжнього патріота, пригадують його постійну допомогу місцевим школярам з математики і розповіді про Україну, її історію , не тільки серед дітей, але і серед односельців (виявляється, влаштовував в селі такі вечори ), вважають його незбагненною людиною, «яких в наш час більше немає, а якщо і є, то дуже мало», вважають, що на його похорон мали прийти тисячі людей. Із розповідей про небіжчика, якими поділилися його давні друзі (дехто - ще з шкільних років) цікава деталь: виявляється, що Вишенський, який закінчив школу із золотою медаллю, за рекомендацією вчительки літератури поступив до київського університету на літературний факультет, але через пару місяців зрозумів, що його доля – математика. Він пішов до декана мех.-мату з проханням перевестися на цей факультет. Йому дозволили з умовою, що він взимку складе іспит за перший семестр. І він самостійно підготувався, добре здав іспит і був переведений на мех.-мат. Згадували земляки і його лекції по телебаченню, і його підпис під листом –протестом «139» у 1968 році ( лист на захист Чорновола та ін. політичних в’язнів), через цей підпис Вишенський зазнав значних утисків на роботі, але вистояв, не піддався умовлянням і від переконань не відмовився (див. текст його розповіді про засідання на мех.-маті( -- http://www.mathsociety.kiev.ua/Spohady_Vyshenskogo-68.html ).

 

22851925_10214165560956771_6129210378858

Сумно, коли людина відходить у вічність. Вчора ми переконалися, що вдячну пам’ять про себе Володимтр Андрійович залишив надовго.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Трохи почитала обговорень на тему судового процесу та послухала враження людей які читали щось чого я не читала. Ще раз хочу подякувати всім небайдужим і вибачитись що вже фізично не можу читати все-все. Маю два зауваження. Перше - щодо звинувачень в "організованій груповій травлі..." -

1) Я нічий не начальник і організувати нікого не можу і не збираюсь. Розповсюдження інформації, висловлювання думок і запрошення на якісь події - це не "травля" когось. Люди які пишуть щось таке що комусь не подобається - не є моїми підлеглими чи родичами, ніяк на них впливати я не можу.

2) Хочу нагадати, що травлять і хочуть знищити в цій історії якраз мене, а також, вибачте за пафос, заткнути рота всім хто виступає проти псевдонауки та плагіату. Судовий позов з вимогою сплатити свою річну зарплату багатій посадовій особі за правду щодо неї бо вона бачте правду не любить (так, я сказала правду) - непорівняний масштаб з якимись там писаннями в ФБ - тим більше, що я не можу відповідати за те, що пишуть інші дорослі люди.

3) Спеціалісти з інформаційних технологій мали б знати про так званий ефект Стрейзанд - який ми тут і спостерігаємо, і реалізація якого від мене жодним чином не залежить. Я не могла не повідомити громадськість про ситуацію і не попросити допомоги. Можливо, від мене очікували відмови від визнання законів Ньютона та теорії відносності разом з відмовою від здорового глузду + голодування та бомжування щоб сплатити купу грошей посадовій особі, якій було добре відомо про оцінку її дільності багатьма іншими науковцями, але тут я нічим не можу допомогти - тоді "теорія" не дала можливості спрогнозувати мої дії, і цей факт лише підтверджує мою правоту щодо псевдонауковості.

4) Ще раз хочу нагадати, що мова йде про вимогу до мене визнати псевдонауку наукою, про створення прецеденту переслідування науковця за експертне судження в рамках Етичного кодексу українського науковця, який вимагає (саме вимагає) боротись з псевдонаукою, про намагання примусити відмовитись від конституційного права на свободу слова. Цей прецедент має надзвичайне значення для суспільства, над яким висить загроза відмови від науки та врахування у прийнятті державних рішень та в освіті здобутків людства (нагадую, що українські шкільні підручники містять псевдонаукові тексти, керівники МОН погодились з необхідністю викладання ненаукових знань, ЗМІ масово поширюють псевдонаукові уявлення) - а переслідування за критику псевдонауки та псевдонауковців ставить під загрозу безпеку та здоров'я людей - виходить що тоді не можна критикувати і пропагандистів лікування іконами, відмови від щеплень і так далі?

 

Очікувати відсутності реакції на настільки важливу подію -

дивно. Я користуюся припущенням, що людина, яка подала позов, є спеціалістом в інформаційних технологіях (і зокрема, в галузі інформаційного впливу - у позивача та його учнів є численні статті про це), і прорахувала всі наслідки та ризики цього позову. Сам факт подання позову компетентною в галузі інформаційного впливу особою означає прийняття відповідних ризиків для настрою, репутації та здоров'я, і причини скаржитись на якісь ексцеси чи наслідки поширення інформації про цей позов я не бачу. Або спеціаліст з інформаційних технологій оцінив та прийняв ризики подання позову - або його "теорія" не працює і я права, назвавши його псевдонауковцем. Захисників прошу зупинитись на якійсь одній версії. Заяви "про травлю бідного нещасного Теслі" означатимуть, що такі "захисники" оголошують його теорію непрацюючою (відповідно псевдонауковою), а його самого - некомпетентним в галузі інформаційних технологій - тобто "травлею" та наклепами займаються саме такі захисники.

 

Прошу не згадувати у якості аналогії інших вчених, яких критикували за якісь інші дії і які не є псевдонауковцями.

 

Ще одне зауваження. Ця ситуація жодним чином не є конфліктом між КНУ і НАНУ - це конфлікт між людьми, які дотримуються стандартів досліджень, поширення та презентації досліджень, прийнятих в світовій науковій спільноті, та людей, які чомусь думають, що наука - то про титули, звання, формальну владу, ступені та пошану підлеглих. Я хочу спеціально висловити вдячність тим викладачам та студентам КНУ та інших університетів, які мене підтримали і повністю розумію, що вони не завжди можуть собі дозволити робити це публічно. Прихильники системи "належного документообігу" (термін Дмитра Шабанова) часто не можуть зрозуміти, що відбувається - але може хоча б частина з них в результаті зрозуміє різницю між наукою і наявністю певних паперів. Я не знаю що там відбувається десь нагорі, але 1) я жодним чином не є уповноваженим спікером НАНУ, НАНУ це академіки 2) мої дії насправді спрямовані на усунення загроз для репутації КНУ - бо це також репутація мого диплому.

 

Ірина Єгорченко

Link to comment
Share on other sites

Можна сміятись, але тут люди знайшли буквально стопіццот росіян, які женуть аналогічне про несилову взаємодію. Хто в кого списав невідомо, бо вони всі дружно виникли приблизно в 2004-2005 роках, тобто десь тоді ж, коли і Тесля. Шукаю співпадіння цитат

http://elib.sfu-kras.ru/handle/2311/32330

Егоров А.С. Философия открытого мира. 2002 року випуску. "Гравитация и информация как материальное и нематериальное, силовое и несиловое взаимодействие, не перекрывают и не отрицают, а дополняют друг друга на субстанциональном уровне."

і ще є - вони один одного не цитують, але приблизно те саме

Link to comment
Share on other sites

1. Дуже цікаві коментарі в цій гілці. Друг Теслі успішно продовжив його дискредитацію, навівши в якості аргументів захисту його вчення кілька маркерів псевдонауки. Хай нарешті вікіпедію почитають, чи що. 
2. Також лякають тим, що справу вони гарантовано виграють (не виграють без тиску на суд - псевдонауковість є достовірним фактом). Або просто лякають, або планують тиск на суд - тому прошу про поширення інформації та підтримку максимальної публічності. Зупинятись я не збираюсь, відмовлятись від наукового світогляду та брехати що вся світова наука нічого не варта - теж не збираюсь, навіть якщо цього дуже хочеться впливовим друзям амбіційних осіб. Є нарешті ЄСПЛ, де є чіткі правила щодо таких ситуацій. 
3. Судячи з прохань до моїх колег "покинути цю справу" - може бути залякування колег. Мови про пристойність серед друзів Теслі нема - друзі Теслі розповсюджують неправдиву інформацію про дії керівництва КНУ, і типу так і треба. те що мені хамлять і брешуть то очікувано, честі і гідності там нема. Тобто - публічність і ще раз публічність. Прохання інформувати про якісь чергові вигадки. Можливе подальше розповсюдження брехні, вигадок, можливо - злами пошти чи екаунтів. 
4. Настійливе повторення давно викритої брехні різними друзями Теслі (в цій гілці - Радченком та Каюком) про те, що я нібито переховуюсь від суду, вдавала що не знаю про позов - натякає на те, що план був отримати неправосудне рішення без моєї участі. Не склалось і тепер істерика, продемонстрована наприклад, відеопредставником на суді. 
5. Ще раз повторю, що ніякого "наклепу" не було ні в моїх словах, ні в позові. Наклепи розповсюджують виключно друзі Теслі, які погрожують якимись компроматами. 
6. Позовна вимога до мене - відмовитись від наукового світогляду та досягнень світової науки. Тут таке - або Тесля псевдонауковець, або Ейнштейн, Ньютон, Галілей та ще довгий список вчених неправі. Ідея написати на сайті ВР що Ейнштейн неправий, бо метеорит падає на Землю тому що так вирішив - може й свіжа (хоча не впевнена що свіжа) - але таки дискредитує країну. Я розумію, що Теслі та його захисникам це байдуже - але мені не байдуже. 
7. Заголовок статті звісно епатажний - але не некоректний, я і його не придумувала - пише журналістка, яка і з Теслею говорила. Інформаційна хвиля породжена виключно позовом Теслі до суду, мої слова ніякого вагомого ефекту не викликали. Тому незадоволеним тим, що пишуть в ФБ та медіа прохання висловлювати претензії самому Теслі - я та мої колеги про медійний ефект від позову неодноразово попереджали. 
8. Навіть якщо знайдуть чи вигадають якийсь компромат на мене - того факту, що Тесля є псевдонауковцем, це не змінить ніяк. Спроби шукати/вигадувати/поширювати компромат чи придумані психологічні характеристики лише підтвердять відсутність впевненості друзів Теслі в його вченні та відсутність у самого Теслі честі та гідності - і більше нічого.
9. Нікого нікуди я не втравлювала - псевдонаука та її пропаганда, особливо на офіційному сайті факультету КНУ становить загрозу для національної безпеки країни, і всі розумні активні вчені це добре розуміють. Позов не проти мене - це позов проти здорового глузду, права на науковий світогляд та на право науковців висловлювати свою думку про псевдонауку (що вони зобов'язані робити). Якщо суд заявить що вчення Теслі то наука - до суду підуть як мінімум десятки ображених поганою оцінкою їхніх вчень... І це добре розуміють науковці. 
10. Ще раз повторю - що нібито "травля" Теслі - організована ним самим шляхом подачі абсурдного позову до суду, і винен в усіх наслідках позову виключно він сам. Травить і переслідує він мене, за неприємну для нього правду. Картина називається "посадова особа переслідує громадського діяча за оцінку його діяльності на посаді". Якщо друзі турбуються про здоров'я з моральною шкодою - хай примушують забирати позов. Бо сам факт такого позову доводить відсутність честі та гідності разом з псевдонаукою, тут хоч забирай, хоч не забирай - все зрозуміло.

 
 
СтаттіКНУ проти Ейнштейна: в Україні розглядають першу справу про псевдонауку Автор Вікторія Власенко - 03/11/2017 0 29 Вікторія…
 
INNOVATIONHOUSE.ORG.UA
 
 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...