Перейти до змісту

Газовая война на пороге?


Olegik

Recommended Posts

 

Россия предложила Украине более гибкий график погашения долга за газ, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на министра энергетики Александра Новака.

Согласно новому предложению, $1,451 млрд должно быть выплачено до начала поставок газа, а остальная часть суммы — до конца года.

Общая сумма долга составляет $3,1 млрд.

http://www.gazeta.ru/business/news/2014/10/13/n_6557585.shtml

Link to comment
Share on other sites

 

"Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу для перегляду контрактів із "Газпромом" на транзит газу і компенсацій через недостатні обсяги транзиту.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на голову департаменту реформування бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка.

"Вчора ми подали позов до Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту", - повідомив Вітренко.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/14/7040795/

Link to comment
Share on other sites

 

Передоплата "Газпрому" за транзит газу через територію України закінчилася у вересні: з жовтня "Газпром" повинен перераховувати гроші за послугу українській стороні.  Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає "Інтерфакс-Україна".  "За нашими розрахунками, передоплата "Газпрому" за транзит закінчилася у вересні, з жовтня вони мають нам платити. Вони не можуть розпоряджатися цими грошима і зараховувати їх в якості будь яких боргів", - сказав він журналістам у вівторок.  Вітренко додав, що при розрахунках українська сторона використовувала ціну на російський газ в розмірі 268,5 доларів за тисячу кубометрів газу.

http://www.epravda.com.ua/news/2014/10/14/498053/

Link to comment
Share on other sites

http://i.lb.ua/097/44/543e6fe1e416f.jpeg

 

 

Компанія "Укртрансгаз" оприлюднила на своєму сайті проект будівництва нового газопроводу-інтерконектора до Польщі.

Його збудують між газовимірювальною станцією "Дроздовичі" на кордоні і дотискною компресорною станцією "Більче-Волиця". Довжина газопроводу становитиме 100-110 кілометрів, зазначено на сторінці УТГ.

http://www.utg.ua/uk/%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%89%D0%B0/

http://ukr.lb.ua/news/2014/10/15/282685_ukrtransgaz_raskril_detali_novogo.html

Link to comment
Share on other sites

 

Умови поставки російського газу на майбутній осінньо-зимовий сезон будуть визначені або в рамках компромісу на газових переговорах України і Росії за участю ЄС, або Стокгольмським арбітражем, і Україна намагається прискорити досягнення визначеності в цьому питанні.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду в четвер у Києві.

"Для того, щоб мати проміжне рішення з постачання природного газу, ми звернулися до суду прискорити винесення проміжного рішення, яке б забезпечило, з одного боку, встановлення ціни, з іншого боку - поставки природного газу", - заявив прем'єр.

Він додав, що поки ще другим варіантом залишається встановлення ціни газу на період до 31 березня 2015 в рамках переговорів між Україною і Росією за участю ЄС.

Вперше Яценюк повідомив про подачу позову про встановлення проміжної ціни 3 жовтня, уточнивши, що ухвалення рішення очікується в місячний термін.

http://www.epravda.com.ua/news/2014/10/16/498582/

Link to comment
Share on other sites

 

Госдума при рассмотрении законопроекта об изменениях в ведении бухучета поддержала поправку, согласно которой «Газпром» имеет право оплачивать транзит газа через Украину за счет задолженности «Нафтогаза», передает ТАСС.

В частности, данная поправка разрешает проводит зачет встречных требований по обязательствам между резидентами и нерезидентами, заключившими договоры купли-продажи газа и договоры об оказании нерезидентами услуг по транзиту топлива через территории других государств.

Соответствующие нормы вносятся в закон «О валютном регулировании и валютном контроле».

http://www.gazeta.ru/business/news/2014/10/17/n_6570313.shtml

Link to comment
Share on other sites

 

Президент України Петро Порошенко заявляє, що на двосторонній зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Мілані сторонам не вдалося досягти практичного результату щодо вирішення газового питання.

Про це він повідомив журналістам після завершення переговорів.

"Ми не змогли досягти якихось практичних результатів у газовому питанні Але ми сподіваємося, що до 21 жовтня, до зустрічі в Брюсселі делегацій України, Росії та Єврокомісії нам вдасться знайти рішення в цьому питанні", - сказав Порошенко.

Український президент проінформував, що в переговорах щодо газу є певний прогрес, але деякі деталі ще потребують дискусії.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/17/7041163/

Link to comment
Share on other sites

- Украина согласна на цену 385 $

- Украина согласна с режимом предоплаты

- Согласован график погашения задолженности

- *Остался вопрос с финансированием*

Link to comment
Share on other sites

- Украина согласна на цену 385 $

- Украина согласна с режимом предоплаты

- Согласован график погашения задолженности

- *Остался вопрос с финансированием*

 

А хуйловці після проголошення всіх своїх мрій йдуть на йух.Такий варіянт розвитку подій вас влаштує? :D

Link to comment
Share on other sites

 

Російська Федерація на газових переговорах з Україною і Євросоюзом в Мілані 17 жовтня відкинула основні положення проекту протоколу, запропонованого Єврокомісією і раніше узгодженого самою ж російською стороною.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

"Коли ми зустрілися, на словах відчувалося, що є деяка налаштованість на конструктивні переговори з російського боку. Ми думали, що, керуючись запропонованим ЄК базовим протоколом, зможемо досягти домовленостей. Однак, коли російська сторона запропонувала свій варіант протоколу - ми побачили, що вона практично повністю відмовилася від основних положень протоколу, розробленого ЄК ", - зазначив він.

"Які саме основні принципи цього протоколу заперечуються сьогодні російською стороною? По-перше, РФ відмовилася зафіксувати в протоколі обсяг газу, який вона зобов'язується поставити українській стороні. По-друге, вона відмовилася зафіксувати ціну $385/тис. кубометрів як комерційну ціну, яка має бути внесена в додаткову угоду між "Газпромом" і "Нафтогазом", - зазначив Продан.

Також, за його словами, РФ відмовилася від положення, що ця ціна не повинна змінюватися до березня 2015 року, і практично наполягала на тому, щоб залишився вплив на рівень ціни, в залежності від рішень російського уряду.

На думку Продана, позиція РФ на переговорах свідчить про відмову підписувати якусь проміжну угоду.

"Російська сторона категорично відмовилася від внесення змін до контракту між Газпромом і Нафтогазом, які б відображали домовленості, досягнуті в протоколі. Російська сторона вважає, що "Газпром", не повинен підписувати цей зобов'язуючий протокол, бути стороною цього протоколу. Таким чином , російська сторона відмовляється від підписання будь-якоъ проміжної угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом" до остаточного рішення арбітражного суду ", - підкреслив Продан.

Разом з тим, за його словами, Україна готова і далі вести переговори з РФ і ЄС для досягнення компромісу.

"Ми готові далі продовжувати тристоронні переговори, готові і далі до вироблення компромісних рішень з Єврокомісією і російською стороною. Разом з тим, хотів би додатково зазначити, що запропонований вчора російською стороною варіант протоколу суперечить попередньо узгодженим положенням", - резюмував міністр.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/18/7041214/

Link to comment
Share on other sites

- Украина согласна на цену 385 $

- Украина согласна с режимом предоплаты

- Согласован график погашения задолженности

- *Остался вопрос с финансированием*

Я вас расстрою, но Украина еще весной была готова оплачивать газ в ЗИМНИЙ период в пределах 350-390.

Осталось только быдлорашу уговорить, которую путчит на 485. Скидку просьба не предлагать.

Пункты 2 и 4 одновременно могут возникнуть только в воспаленном ватном мозгу.

Если поставка ТОЛЬКО по предоплате, то причем тут вопрос с финансированием? Нет предоплаты - нет поставок или поставка без предоплаты и тогда может возникнуть вопрос по финансированию или гарантиям финансирования.

В общем сами определитесь что вам делать или крест снимать или трусы надевать. :moskali:

 

 

Link to comment
Share on other sites

До 31 березня 2015 року ціна російського газу для України складе 385 доларів за тисячу кубометрів.
Про це в інтерв'ю українським ЗМІ заявив президент Петро Порошенко, говорячи про результати переговорів у Мілані, які відбулися 17 жовтня.
"За підсумками консультацій можу сказати - Україна буде з газом, Україна буде з теплом. Це підсумок вчорашніх домовленостей. Але за умови захисту українських національних інтересів", - заявив Порошенко.
На переговорах російська сторона відстоювала ціну в 385 доларів за тисячу кубометрів протягом усього року, проте, за словами Порошенка, "повинні бути дві ціни - взимку, коли попит збільшується, і влітку, коли попит падає".
"Наше спільне пропозицію з ЄС - 325 доларів за тисячу кубометрів - влітку, 385 - взимку", - зазначив Порошенко.
За словами президента, сторони дійшли згоди, "де-факто прийнявши українську позицію". "Росіяни на то це погодилися (на ціну в 385 доларів до 31 березня)", - зазначив Порошенко.
Також він зазначив, що 21 жовтня в Брюсселі відбудуться переговори України, Росії та ЄС щодо газового питання і учасники перегоровов повинні будуть підготувати "узгоджений протокол".
Українська правда, Інтерфакс-Україна

Link to comment
Share on other sites

 

Сьогодні в Києві відбулася зустріч за участі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана та голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, з одного боку, та єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, директора Внутрішнього ринку енергоресурсів при енергетичному департаменті Єврокомісії Клауса-Дітера Борхардта та іншими представниками ЄК – з іншого. Сторони погодили спільну позицію щодо наступного раунду тристоронніх перемовин в форматі Україна-Росія-ЄС з питань постачання газу в Україну, який відбудеться завтра в Брюсселі.

Представники ЄК та української сторони дійшли згоди, що результатом переговорів має стати проміжна угода, яка гарантуватиме постачання газу в Україну та стабільність його транзиту в країни ЄС цієї зими. Ця угода має містити чіткі гарантії як щодо постачання Газпромом узгоджених обсягів газу в Україну, так і щодо розрахунків Нафтогазу за поставлений газ.

Узгоджена позиція ЄК та України передбачає необхідність підписання між Нафтогазом та Газпромом документів, які будуть обов’язковими для виконання обома сторонами та виключатимуть можливість зміни умов в односторонньому порядку будь-якою зі сторін.

http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/CD8C63B36FD92221C2257D77004BA596?OpenDocument&year=2014&month=10&nt=Новини&

Link to comment
Share on other sites

http://www.ferc.gov/market-oversight/othr-mkts/lng/othr-lng-wld-pr-est.pdf

якщо ці MMBtu перевести в тис.к.м., то вийде, що у Великій Британії ціна газу на виході з СПГ-терміналу складе лише 240 бакс за тис. к.м. Приблизно така ж ціна в Бельгії. В Іспанії дорожче- порядку 350. В США- взагалі дешевше бруду= 3.27*35.8, що складе менше 120 бакс за тис.к.м....
Нащо вони в росіян беруть майже за 400 бакс і при цьому кажуть, що ПХГ в Україні заповнені аж до 16 млрд. к.м.? Та у нас річна потреба в покупному газі не перевищувала 18 млрд. к.м.... Без Лугандону якраз би вистачило.... Енергетичного вугілля вже накупили



А раз вони вже купують у росіян та сувора зима відкладається- на хера вони зараз не топлять? В Лугандоні вже топлять...



Ні, я розумію, в нас війна з рашею... І всі мають терпіти... То не купуйте в них газ за 385 бакс, щоб трубити про це як про досягнення.... А якщо купуєте, чому людей морозите? Похворіють же, то вийде ще дорожче....



Голосувати я буду все одне за НФ- бо більше немає за кого

Але я не бачу різниці з такою гласністю між нашою владою та попередниками. Таке ж саме лайно

Link to comment
Share on other sites

 

Прем'єр Арсеній Яценюк вважає, що Росія не має наміру підписувати проміжний газовий договір з Україною.

Про це він заявив журналістам у ході відвідування Яворівського полігону (Львівська область) у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо договору не буде, то я вам відверто скажу, я вважаю, що Путін не хоче підписувати ніякий договір, задача Путіна – заморозити Україну. І ми повинні бути готові до найгіршого сценарію", – сказав він.

Проте, за словами Яценюка, уряд вже заморозив 3,1 млрд доларів для оплати за газ, якщо Росія все ж погодитися підписати договір.

"Поки не буде підписаний договір, поки не буде документа, говорити про яке-небудь рішення "газового питання" рано. Хоча, знаючи росіян, можна підписати договір, заплатити, і нічого не отримати, знаю я ці російські штучки", – сказав Яценюк.

Другим варіантом вирішення цього питання прем'єр назвав вердикт Стокгольмського арбітражу про проміжну ціну на російський газ для України, який очікується в кінці листопада.

Яценюк зазначив, що зараз в сховищах знаходиться 17 млрд куб. м газу, і якщо ЄС відкриє реверс, то це суттєво спростить проходження сезону.

Прем'єр також повідомив, що в уряду є резерви нафти, яку можна переробити на мазут, і таким чином українські ТЕС отримають 200 тис. т палива.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/21/7041463/

Link to comment
Share on other sites

 

Держдума РФ на засіданні у вівторок ухвалила в третьому, остаточному читанні законопроект, який надасть можливість "Газпрому" проводити взаємозалік із НАК "Нафтогаз України".

Відповідні зміни будуть внесені до закону про валютне регулювання та валютний контроль.

У статтю 19 "Репатріація резидентами іноземної валюти і валюти РФ" додано пункт, що розширює перелік випадків, коли резиденти мають право не зараховувати на свої банківські рахунки в уповноважених банках іноземну валюту або рублі.

Це не потрібно буде робити під час заліку вимог за зобов'язаннями нерезидентів з оплати поставок природного газу в газоподібному стані і за зобов'язаннями експортерів газу з оплати послуг транзиту газу територією іноземних держав.

Як повідомлялося раніше, це зміна передбачає, зокрема, можливість заліку зобов'язань "Газпрому" за контрактом на транзит природного газу територію України проти зобов'язань НАК "Нафтогаз України" з оплати накопиченою нею заборгованості.

Ініціатором опрацювання питання взаємозаліку був "Газпром", що порушив цю тему в листі від 20 серпня 2014 року, а незабаром президент РФ Володимир Путін доручив уряду вивчити цю проблему.

...

http://www.epravda.com.ua/news/2014/10/21/500049/

Link to comment
Share on other sites

 

Україна, Росія та ЄС остаточно погодили вартість газу на зимній період і наступного тижня має бути підписаний тимчасовий договір щодо газопостачання.

Про це заявив єврокомісар з питань енергетики, віце-президент Єврокомісії Гюнтер Еттінгер під час прес-конференції в Брюсселі у вівторок, яка відбулася за підсумками тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС.

"Ми маємо надію, що наступної середи в Брюсселі відбудеться остання тристороння зустріч, за підсумками якої ми підпишемо угоду", - заявив комісар.

Еттингер, серед іншого, повідомив, що погоджено схему формування ціни.

"Російські партнери гарантували ціну 385 доларів. Ця ціна не може бути змінена рішенням парламенту, або уряду, або шляхом (застосування) експортного мита", - зазначив він.

За словами комісара, домовленість передбачає сплату боргу Україною і зазначив, що розглядається можливість допомогти Україні для здійснення такого платежа.

"Україна отримає рахунок від Газпрому, оплатить його, і після того отримає газ", - заявив він.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/21/7041520/

Link to comment
Share on other sites

 

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан стверджує, що в тристоронніх переговорах України, Росії та Євросоюзу щодо постачання газу не досягнуто домовленостей по деяких ключових моментах.

Про це Продан заявив на прес-конференції в Брюсселі ввечері 21 жовтня.

Зокрема, за його словами, між Росією з однієї сторони та Україною і ЄС з іншої сторони лишаються розбіжності щодо юридичного оформлення угоди. Росія проти того, щоби під підсумковим документом стояв підпис представника Газпрому.

"Сьогодні ми отримали від російських колег документ, який російська сторона вже підписала і який не є юридично зобов’язуючим. І росіяни самі кажуть, що він не юридично зобов’язуючий. Для чого тоді його підписувати, якщо він не забезпечує відповідальності сторін?", - зазначив Продан.

"Ми наполягаємо, що має бути юридично зобов’язуючий документ", - заявив міністр.

Про те, що між сторонами лишаються серйозні розбіжності, свідчить також демарш російської сторони. Щойно до мікрофону у Брюсселі вийшов Юрій Продан, російська делегація в повному складі залишила зал.

http://www.eurointegration.com.ua/news/2014/10/21/7027060/

Link to comment
Share on other sites

РФ не хочет подписывать документов по итогам газовой встречи

 

Основным препятствием на пути достижения компромисса между Украиной и Россией по поставкам газа в период до 31 марта 2015 года ( «зимний пакет») являются разногласия по поводу его документального оформления: Киев настаивает на подписании юридически обязывающего документа между «Нафтогазом Украины» и «Газпромом», тогда как Москва считает достаточным принятия постановления правительства РФ о скидке к цене на газ по действующему контракту 2009 года.
Украину удивляет нежелание российской стороны подписывать юридически обязующий документ в рамках газовых переговоров, отметил министр энергетики и угольной промышленности Украины Юрий Продан на брифинге по итогам переговоров ЕС – Украина – РФ в Брюсселе 21 октября.
«Меня очень удивляет, когда министр (энергетики РФ Александр Новак) говорит: «Подпишите юридически не обязующий документ». Это прямая цитата … Мы очень надеемся, что все же будет подписан юридически обязующий документ – это позиция Украины, позиция ЕК, наша общая позиция», – сказал он.
Продан отметил, что нужна четкая документальная фиксация всех переговорных позиций, которые расходятся с действующим контрактом между «Нафтогазом» и «Газпромом» от 2009 года – к примеру, по принципу «бери, или плати».
В то же время министр энергетики России Александр Новак подчеркнул, что потребность в дополнительных соглашений между «Газпромом» и «Нафтогазом» отсутствует особенно в условиях их разбирательства в Стокгольмском арбитраже, а единственным другим вариантом кроме постановления российского правительства с гарантией скидки на 6 месяцев может быть еще межправительственное соглашение между Украиной и РФ.
«Других вариантов предоставления цены в виде $385 за тысячу кубометров не должно быть и не требуется», – заявил А.Новак по итогам переговоров.
Link to comment
Share on other sites

 

После того, как в Литве начнет работать терминал для сжиженного газа, страна сможет обойтись без российского газа.  Об этом заявила президент Литвы Даля Грибаускайте, сообщает BBC Украина.  Открытие терминала для сжиженного газа в Клайпедском порту, который позволит Литве импортировать газ, назначено на 27 октября.  При этом с его помощью страна сможет не только покрыть собственные потребности, но и поставлять сжиженный газ в соседние Латвию и Эстонию.

...

 

http://lb.ua/news/2014/10/21/283342_gribauskayte_litva_smozhet_oboytis.html

Link to comment
Share on other sites

 

Россия не видит желания у Еврокомиссии искать денежные средства для закупки газа Украиной. Об этом в эфире телеканала «Россия 24» заявил глава Министерства энергетики России Александр Новак.  «Есть ресурс, но мы не видим желания работать в этом направлении нашими коллегами европейскими, которые должны были в течение этого полугода заниматься в том числе и поиском финансовых ресурсов для обеспечения платежеспособности Украины», — заявил Новак.  Он отметил, что Россия предложила рассмотреть в качестве гаранта за газ Европейский банк реконструкции и развития, Европейский инвестиционный банк, Международный валютный фонд и другие международные финансовые организации. 

Ранее стало известно, что «Газпром» исключил закупку газа для Украины через европейского посредника.

http://www.gazeta.ru/business/news/2014/10/22/n_6582641.shtml

Link to comment
Share on other sites

 

Стокгольмський арбітраж взяв до провадження додаткову позовну заяву України про винесення про проміжну ціну газу.

Про це сказав прем'єр Арсеній Яценюк на початку засідання Кабміну в середу.

"Стокгольмський арбітражний суд прийняв до провадження нашу додаткову позовну заяву щодо винесення тимчасового рішення у справі між "Нафтогазом" і "Газпромом", - сказав він.

Яценюк зазначив, що в України є два варіанти вирішення проблеми:

"Перший варіант - це підписання тимчасової угоди, яку ми відпрацювали з  європейськими партнерами... Другий варіант - варіант судового рішення суперечки".

"Суд може встановити тимчасову ціну і відповідно порядок оплати і постачання газу", - сказав Яценюк.

Він зазначив, що Україні додатково ще необхідно 5 мільярдів кубічних метрів газу, "які ми можемо придбати в Росії".

"Я доволі скептичний в частині того, що з Росією можна відбудувати стосунки, але побачимо яким чином будуть розвиватися 29 числа (тристоронні газові переговори ЄС-Україна-Росія - ред.)", - додав він.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/22/7041568/

Link to comment
Share on other sites

 

Виплата Україною $ 3,1 млрд в якості боргу за спожитий раніше газ буде відбуватися на основі ціни в $ 268,5 за тис. куб. м.  Таку спільну позицію висловили представники України, Євросоюзу та Росії в рамках тристоронніх консультацій 21 жовтня в Брюсселі, стверждується в повідомленні прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.  Як відзначають в Міненерго, виплата суми пройде в два етапи: перший транш у розмірі $ 1,45 млрд повинен бути перерахований до кінця жовтня, ще $ 1,65 млрд - до кінця року.  При цьому сторони також погодилися, що ціна газу, який Україна закупить у Росії в рамках "зимового пакету", буде встановлена на рівні $ 385 за тисячу кубометрів. Поставки будуть здійснюватися на умовах передоплати. При цьому Росія відмовиться від вимоги "бери або плати". Обсяг поставок буде уточнено додатково.  Крім того, Росія зобов'язана буде гарантувати оплату транзиту газу через Україну.

http://dt.ua/ECONOMICS/ukrayina-viplatit-borg-gazpromu-na-osnovi-cini-gazu-268-154515_.html

Link to comment
Share on other sites

 

З наступного року словацька компанія SPP планує скоротити закупівлю газу у Росії на 10-15%.  Про це повідомляє керівник цієї компанії Штефан Шабік, пише "Радіо Свобода".  Як повідомляють чеські ЗМІ, йдеться і про зниження ціни на газ. Словаччина хоче платити за російське паливо менше, наголосив Штефан Шабік.  "Ми ведемо переговори про об’єм поставок на наступний рік і про ціну газу. Ми не хочемо збільшувати об’єм. Словаччина вже провела низку заходів, щоб зменшити постачання газу з Росії", - сказав Шабік.

http://www.epravda.com.ua/news/2014/10/23/500508/

Link to comment
Share on other sites

 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк переконаний, що Україна може перейти на повне забезпечення газом з Європи завдяки "великому реверсу".

Проце він заяв'вив на позачерговому засіданні Кабміну в п'ятницю.

Перед цим представник "Нафтогазу", зазначив, що на даний момент тривають реверсні поставки блакитного палива з Угорщини та Словаччини.

"Є можливість запустити великий реверс і якщо європейські партнери разом з нами вирішать питання великого реверсу, то ми зможемо фактично замістити весь необхідний обсяг газу через придбання його в Європейського союзу", - сказав Яценюк.

http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/24/7041847/

Link to comment
Share on other sites

 

Румунія не використовуватиме газопровід "Південний потік" для експортних поставок власного природного газу.

Про це заявив президент Румунії Траян Бесеску за підсумками саміту ЄС в Брюсселі, передає "Укрінформ".

"Після початку експлуатації нових газових родовищ у Чорному морі Румунія зможе експортувати газ з однією єдиною умовою: жоден кубометр румунського газу не буде поставлятися на експорт через газопровід "Південний потік", який буде прокладений по території Болгарії. Весь експорт румунського газу здійснюватиметься через румунську компанію Transgaz", - підкреслив Бесеску.

За його словами, у Румунії в даний час немає проблем із забезпеченням енергетичними ресурсами побутових і промислових споживачів, адже близько 80% потреб у газі країна забезпечує за рахунок власних ресурсів. Відсутні обсяги палива імпортуються з Росії.

Як повідомлялося, кількома днями раніше "Газпром" скоротив поставки природного газу до Румунії на 18%.

http://www.epravda.com.ua/news/2014/10/25/500969/

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...