Перейти до змісту

Потрібна юридична допомога. SOS.


Jarptizza

Recommended Posts

Люди, будь-ласка, є хто-небудь знайомий з кримінальним законодавством? Потрібна косультація по статті 286 ч.2 ККУ (2 Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження,-

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого). Стаття, яка вище вказана передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років. Я кваліфікуюся як потерпіла (загинула мати), сьогодні від адвоката дізнаюся, що обвинуваченому загрожує до 5 років обмеження волі (поселення), ніби якісь зміни вніс Верховний Суд. Може я щось не розумію, але мені здається, що мене десь на..... надувають.

Змінено користувачем Jarptizza
Link to comment
Share on other sites

Вот правовая позиция Высшего специализированного Суда по гражданским и уголовным делам по ч. 2 ст. 286 в 2012 году

 

7. Відповідно до ч. 1 ст. 75 КК України звільнення від відбування покарання з випробуванням можливе тільки тих осіб, які засуджуються до виправних робіт, службового обмеження (для військовослужбовців), обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, тобто лише щодо основного покарання, що має бути належним чином вмотивовано у вироку. Таким чином, звільнення від відбування призначеного судом додаткового покарання за цією нормою закону не допускається.  З огляду на  викладене, звільнивши засудженого за ст. 286 ч. 2 КК України на підставі    ст. 75 КК України від відбування призначеного додаткового покарання з випробуванням, суд неправильно застосував кримінальний закон. 
 Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 75 КК України у разі звільнення від відбування покарання з випробуванням суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки. При цьому, вичерпний перелік обов'язків, які покладає суд на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, міститься в ст. 76 КК України.   Однак суд, звільнивши засудженого від відбування покарання з випробуванням, не поклав на останнього жодних обов'язків, передбачених ст. 76 КК України, тим самим порушив вимоги ст. 75 КК України (ухвала ВССУ від 12.04.2012 року).
 
 
Практика суда могла поменяться, теоретически, но ч. 2 ст. 286 не менялась, и там нету наказания в виде  ограничения свободы. Ст. 69 УК, в принципе, дает суду право назначить более мягкое наказание, чем предусмотрено статьей.Если это позиция Верховного суда такая сформировалась в последнее время- потребуйте у адвоката, пусть покажет эту позицию (ну там ссылку на текст решения пленума ВС даст, или на решение суда по конкретному делу)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Вот Пленум ВС по ДТП, последний раз он менялся в 2008 году, ничего внятного по замене наказания более мягким в нем нету

 

http://pravo.ligazakon.ua/document/view/VS05268?edition=2008_12_19

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Дякую. Бачу, що доведеться мені починати юриспруденцію штудіювати, бо я поки тут також нічого такого не бачу, а адвокат, потерпілий, слідчий і нач.поліції - знайшли... можливо, правда, не в цих документах...

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Дякую. Бачу, що доведеться мені починати юриспруденцію штудіювати, бо я поки тут також нічого такого не бачу, а адвокат, потерпілий, слідчий і нач.поліції - знайшли... можливо, правда, не в цих документах...

 

ну, эти документы- это те, что нашлись беглым поиском, не исключаю, что их много больше, вполне реально что есть свежие постановы Верховного Суда или Высшего специализированного, я в уголовке не особый спец, так, пересекаюсь время от времени, под рукой нужных документов нету. А вот если ваш адвокат говорит-у него должны быть. В любом случае, если читать буквально ст. 69 УК, замена более мягким наказанием- не обязанность суда, а право, и даже если есть 10 постанов Верховного Суда, что по сходным ситуациям суды согласно 69 статье УК заменяли тюремный срок ограничением свободы-это не повод автоматическим заменять и в вашем деле. Потому надо требовать у адвоката документального обоснования его слов, в противном случае возможен тупо сговор с обвинением и судом, обвинение запросит "ниже нижнего", суд "ниже нижнего" даст, а адвокат вам начухает по ушам-мол, ничего нельзя было поделать, чтобы не было апелляции. Не то, чтобы я хотел на вашего адвоката тень бросить, просто времена нынче падлючие, и адвокаты попадаются разные. Спрос не бьет в нос, лучше переспросить и проверить документы в подтверждение его слов, чем потом кусать локти, отказавшись от апелляции.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Та ось тепер сиджу і розбираюся, поки нічого іншого не знайшла. А щодо змови - у мене є такі підозри, бо пісня різко змінилася. Про те, що він зустрічався з обвинуваченим я дізналася від інших людей, він мені ні гугу-ні мугу. Як поставила питання - сказав  - маю право, в одному місті з ним живу, а Вам сказати збирався після свят... дурдом якийсь. Буду ночувати над кримінальним кодексом...(

Link to comment
Share on other sites

ето кокойты песец, дорогоие юзверди.

первое:

Верховный Суд никаких изменений в законодательство НЕ вносит!

точка.

 

фторое:

дарагая Жарпсичька! пошли своего адвоката наф и поменяй его.

он не имеет права делать никаких шагов, не согласовав их с тобой.

за ето его, кстате, вполне может отыметь коллегия адвокатов по 

твоей жалобе.

 

есле еще кокие вапрозы - пешы, не стесняйсо.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Дякую, Лесица) я вже частково зрозуміла, перебрала схожі випадки у Єдиний державний реєстр судових рішень (дякую sanykrimea), нікому ніяких поселень не дають. Адвокату я ввалила купу грошей, так що вже пізно махати руками, та й там містечко маленьке - інші адвокати нічим не кращі, деякі - гірші. А я там просто фізично постійно присутня бути не можу - бо сама з малим, та ще й хворіє постійно. Але над скаргою вже задумалася, хоча знову ж-таки там все так слизько, що не впевнена, що зможу довести - підуть відмазки. Тому, маючи адвоката, тепер вимушена сама сидіти лопатити законодавство і думати, що робити далі. Нмд мені просто хочуть навішати лапшу на вуха і т.п. Та вони не на ту напали. 

Але шановні юзери - я-таки сама фігєю... 

Link to comment
Share on other sites

расторгуть договор с адвокатом вкупе с жалобой в коллегию, имхо, вполне реально. нанять юриста не с того города и шоп йон покатался на суд и т.д. тоже вполне реально - у них волчья работа и их ноги кормят

Змінено користувачем Nadin
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...