Перейти до змісту

25 років пішло на реабілітацію українців, які боролись проти радянської влади


Dilbert

Recommended Posts

Roman Koval added 4 new photos.

4 hrs · 
 

Ще 1997 року завдяки заступникові голови СБУ Володимирові Пристайку я дістав можливість – усупереч закону – ознайомитися зі справами на не реабілітованих отаманів. Відтоді й почав боротьбу за їхню реабілітацію. Писав і генеральним прокурорам, і головам ВР України, прем’єр-міністрам, президентам… І ні від кого не дістав відповіді, взагалі ніякої відповіді. Лише уповноважена з прав людини (не ця, що зараз) відповіла, виявивши розуміння.
Не раз звертався і до депутатів Верховної Ради з проханням прийняти новий закон про реабілітацію жертв політичних репресій, бо ж досі діє закон СССР, згідно з яким всі, хто зі зброєю в руках боровся проти радянської влади, є бандитом і реабілітації не підлягає. Але за 25 років незалежної України ніхто цього не зробив.
Цікаво буде прочитати мотиваційне рішення судді, українського патріота, який постановив сьогодні це історичне рішення.
Дякую усім, хто не чекав, а здобував!

Роман КОВАЛЬ

14633205_1839057882979997_20602503019545

14590308_1839057946313324_54343362898950

 

14725576_1839057849646667_81856401486809

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Іменем України…

 

Колегія суддів палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області у складі головуючого – судді М. Г. Авраменка, суддів – Р. М. Гайдай, О. П. Свінціцької за участю прокурора С. П. Нечепоренка 18 жовтня 2016 р. встановила, що холодноярські отамани Ларіон Загородній, Мефодій Голик-Залізняк, Денис Гупало, Юрій Дроботківський, козаки Олексій Добровольський, Тиміш Компанієць, Іван Ляшенко, Василь Ткаченко, член Холодноярського повстанського комітету Григорій Яковенко з Чернігівщини та полковник Костянтин Здобудь-Воля (Блоха) з Кубані були необґрунтовано засуджені – “з політичних мотивів”.
Спираючись на ст. 2 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, яка визнає [комуно-російський] тоталітарний режим 1917 – 1991 років в Україні злочинним, таким, що “здійснював політику державного терору”, колегія суддів визнала, що засуджені отамани й козаки “чинили супротив цьому режимові, в тому числі й шляхом збройного протистояння”.
Колегія суддів визнала, що “зазначені особи були фактично засуджені за боротьбу за незалежність України, яка проявилась в участі й керівництві озброєними загонами УНР”. Через це колегія суддів ухвалила рішення про “необхідність визнання необґрунтованості їх засудження із подальшою їх реабілітацією”. 
Ухвала оскарженню не підлягає.
Радість від рішення колегії суддів затьмарена тим, що судді чомусь забули реабілітувати інженера-винахідника Леоніда Мушкета, засудженого у тій же справі на 10 років. Може, його вже реабілітовано?.. Спробую з’ясувати.
Але так чи інакше процес нарешті зрушив з мертвої точки!
Щира подяка прокурорам Д. Чібісову і С. Нечепоренку, суддям М. Авраменку, Р. Гайдай, О. Свінціцькій, які діяли як одна праведна команда.
Вітаю нащадків борців за волю України з цим рішенням! 
Жаль, що не всі вони дожили до дня цього історичного дня…
Сподіваюсь, що це рішення стане прецедентом, а обґрунтування рішення ляже в основу перегляду й інших рішень про засудження отаманів і козаків, які загинули 9 лютого 1923 р. під час повстання в Лук’янівській в’язниці, зокрема отамана Гайового (Івана Грисюка) та його найвірнішого козака Григорія Олійника із с. Княжичі, тепер Києво-Святошинського району, а також січових стрільців Миколи Опоки і Михайла Турка.
Сподіваюся, що рішення колегії суддів палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Київської області від 18 жовтня 2016 р. стане прикладом і для інших вершителів правосуддя й нарешті всі борці за волю України, які загинули в тюрмах тоталітарного російсько-комуністичного режиму, будуть реабілітовані.
Вічна слава борцях за волю України!

Роман КОВАЛЬ, президент Історичного клубу “Холодний Яр”
18 жовтня 2016 р.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...