Перейти до змісту

Как такое может быть ?


Alex_A

Recommended Posts

Как этот человек стал министром обороны ???? Как мент может руководить министерством обороны в условиях войны ???

 

 

 

Место рождения, образование. Уроженец села Верхний Коропец Мукачевского района Закарпатской области. В 1990 году окончил Ивано-Франковскую специализированную среднюю школу милиции. В 1994-м - Украинскую академию внутренних дел.

Карьера. По окончании средней школы Гелетей год проработал слесарем-автоэлектриком Мукачевского АТП-06011. В 1986-1987 гг. году отслужил в армии.

В 1985 г. - младший контролер в/ч 2142 западного пограничного округа КГБ СССР.

Март-сентябрь 1988 г. - командир отделения вневедомственной охраны в Мукачево, Закарпатская область.

В 1990 г. - оперуполномоченный уголовного розыска Мукачево.

В 1994 г. - оперуполномоченный в УВД УБОП ГУ МВД Украины в Киеве.

С 1996 г. - начальник Минского районного отдела по борьбе с организованной преступностью УБОП ГУ МВД Украины в Киеве.

Февраль-июнь 1997 г. - начальник отдела УБОП ГУ МВД Украины в Киеве.

В 1997 г. - замначальника УБОП ГУ МВД Украины в Киеве.

В 1998 г. - первый замначальника УБОП ГУ МВД Украины в Киеве.

В 2000 г.- начальник Октябрьского РУ ГУ МВД Украины в Киеве.

В 2001 г. - начальник управления уголовного розыска ГУ МВД Украины в Киеве.

В 2003 г. - начальник управления оперативной службы ГУ МВД Украины в Киеве.

В 2004 г. - первый замначальника департамента разведывательно-поисковой деятельности при МВД Украины.

Февраль-март 2005 г. - первый замначальника ГУ МВД Украины в Киеве - начальник УБОП.

Март-ноябрь 2005 - и.о. начальника УБОП в Киеве.

Ноябрь 2005 г. - октябрь 2006 г. - начальник УБОП в Киеве.

С 2006 г. - начальник главной службы по вопросам деятельности правоохранительных органов Секретариата президента Украины.

В октябре 2006 года, будучи в звании полковника милиции, возглавил главную службу по вопросам деятельности правоохранительных органов Секретариата президента Украины. Уже вскоре получил звание генерал-майора милиции.

24 мая 2007-го указом президента Виктора Ющенко назначен на должность начальника Управления государственной охраны Украины. Эта структура - правоохранительный орган специального назначения, личный состав которой обеспечивает охрану свыше 20 должностных лиц государства и 70 объектов органов государственной власти Украины, а также высокопоставленных руководителей других государств во время их визитов в Украину.

В июне 2007-го Ющенко присвоил новому начальнику Управления госохраны воинское звание генерал-майора. Еще через два месяца повысил его до генерал-лейтенанта.

В июле 2009 г. уволен с должности начальника Госохраны. Отставку Гелетея связывали с уходом с поста главы Секретариата президента его соратника Виктора Балоги.

2011-2014 гг. - вице-президент ООО Авант-банк.

2 марта 2014 года указом и.о. президента Александра Турчинова вновь назначен начальником Управления госохраны Украины. На этом посту Гелетей сменил Сергея Кулика.

3 июля 2014 года Верховная Рада поддержала кандидатуру генерал-полковника Валерия Гелетея на должность министра обороны Украины. За назначение Гелетея проголосовали 260 народных депутатов. Кандидатуру Гелетея в среду вечером внес на утверждение парламента президент Украины Петр Порошенко, который лично приехал в Раду представлять кандидата.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Как этот человек стал министром обороны ???? Как мент может руководить министерством обороны в условиях войны ???

 

а никак 

 

лучше гражданский, но не мент

я уж не говорю, что для многих кадровых военных старой закалки руководитель мент - унижение

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

менты и армия всегда, мягко говоря, не дружили 

армейские ментов никогда не уважали

 

сейчас, в условиях войны и на войне, делая одно дело на передовой, они, наверное, сплотятся

но назначать руководителем МО мента - тупо

 

среди военных не нашлось кандидатур? не верю.

Link to comment
Share on other sites

 взгляд на личность Валерия Гелетея был сформирован закарпатскими контекстами.


- Это человек из команды Балоги, мукачевский электрик, пошедший в гору по милицейской линии и в середине 90-х перебравшийся в Киев. Карьерист по духу - но границы своих полномочий. И как у любого человека, долго пробывшего в команде Балоги, у него развиты три качества: несамостоятельность, четкость при выполнении поставленных задач и лояльность внутрикорпоративным интересам. 


Link to comment
Share on other sites

Валерій Гелетей також не має досвіду роботи в Міноборони, що знову підтверджує бажання Порошенка ставити людей з-за меж системи, які не інфіковані усіма хворобами, що десятиліття розлагали її.


При цьому Валерій Гелетей, який донедавна очолював Управління державної охорони, має щонайменше три точки дотику з представниками нової влади.


Перша – Гелетей пов'язаний з самим Петром Порошенком. Під час виборчої кампанії 2014 року, на переконання Порошенка, на нього готувався замах, який вдалося уникнути завдяки Гелетею.


Про те, що Порошенко ще в статусі кандидата в президенти перебував під особливою опікою підлеглих Гелетея, журналісти могли переконатися під час голосування Порошенка на виборах. На виборчій дільниці в Будинку офіцерів спостерігалося скупчення десятків охоронців, а сам Порошенко прибув туди на автомобілі з номерами "прикриття".


Історія їхніх стосунків сягає щонайменше 2005 року, коли під час корупційного скандалу Гелетей виступив на боці Порошенка.


Зокрема, у жовтні 2005-го, через місяць після заяви державного секретаря Олександра Зінченка зі звинуваченнями Порошенка, сам Гелетей написав заяву в Генпрокуратуру на колишнього керівника секретаріату президента і головного кривдника Порошенка.


Він звинуватив Зінченка в перешкоджанні проведенню міліцейського розслідування щодо шахрайства туристичною фірмою "Фламінго-Тревел", яку очолював помічник Зінченка Володимир Ткач.


На той час Гелетей очолював столичне Управління по боротьбі з організованою злочинністю – і, за його словами, Зінченко телефонував йому з погрозами та вимогами залишити його помічника та його фірму в спокої.


Link to comment
Share on other sites

Друга точка дотику Гелетея – це нинішній генпрокурор та доверений до Порошенка Віталій Ярема.


Певний час Ярема та Гелетей йшли пліч-о-пліч по життю.


Так, в 1997-99 роках вони працювали на паралельних керівних посадах в київській міліції: перший очолював управління карного розшуку, другий – був заступником в Управлінні по боротьбі з організованою злочинністю. Тут йому доводилося не стільки боротися, скільки домовлятися з чисельними кримінальними угрупуваннями, які згодом легалізувалися у бізнес.


У 2001 Гелетей очолив сам карний розшук Києва - після довгої роботи Яреми на цьому напрямку. Коли завершилася помаранчева революція, в лютому 2005-го Ярема став начальником київської міліції, а Гелетей керував у нього столичним УБОЗом. Тут він і зіштовхнувся з Зінченком.


Далі Гелетей просувався завдяки главі секретаріату президента Ющенка Віктору Балозі. Той спочатку забрав Гелетея начальником служби з питань правоохоронних органів на Банкову, а в 2007 пролобіював його на посаду Управління державної охорони – спецоргану, що займається безпекою перших осіб держави.


На цій посаді прізвище Гелетея вперше стало відомо широкому загалу –протягом політичної кризи 2007 року він допомагав проштовхнути план Балоги з розпуску Верховної Ради. Аби усунути генпрокурора-регіонала Святослава Піскуна, який блокував дострокові вибори, очолюване Гелетеєм Управління державної охорони взяло під контроль приміщення Генпрокуратури.


На порятунок приїхав Василь Цушко, який особисто дав команду ломати двері до забарикадованого підлеглими Гелетея кабінету Піскуна. В підсумку, ледь не дійшло до збройного протистояння між УДОшниками та бійцями "Беркуту".


За півтора роки роботи з Балогою Гелетей пройшов шлях від полковника до генерал-полковника, чим спричинив критику колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка.


Link to comment
Share on other sites

Третя точка дотику Гелетея з новою владою – це вже згаданий Віктор Балога, брат якого Іван очолював обласний штаб Порошенка. Сам Валерій Гелетей народився на Закарпатті – у селі Верхній Коропець Мукачівського району, але з 1991 року жив, навчався та працював у Києві.


Проте його найближчий родич – рідний брат – досі інтегрований у владу Закарпаття. Після Майдану 2014 року Володимир Гелетей став першим заступником начальника СБУ в Закарпатській області – регіоні, який є воротами для контрабанди України.


Родини Гелетея та Балоги нещодавно стали родичами, роблячи дерево головного сімейного клану Закарпаття ще більшим.


Едіта Гелетей (донька Володимира Гелетея з СБУ та племінниця Валерія Гелетея-міністра оборони) одружилася з Андрієм Балогою, депутатом Закарпатської обласної ради та старшим сином Віктора Балоги.


Сам Валерій Гелетей після Майдану знову очолив Управління державної охорони. А два роки перед цим, протягом 2012-2013, він обіймав посаду віце-президента у невеликому"Авант-банку"


Місце роботи Гелетея вказана в автобіогріфії, яку він власноруч заповнив перед призначенням міністром оборони. Але цікаво, що в звітах "Авант-банк" на сайті Нацкомісії цінних паперів та фондового ринку, немає інформації про те, що Гелетей обіймав посаду віце-президента.


За даними "Форбс", власником "Авант-банку" є київський бізнесмен Михайло Гріншпон. Гріншпон був радником міністра оборони Олександра Кузьмука, а неофіційно він вважався головним "рєшалою" в Міноборони зразка 1997 року. Крім того, Гріншпон був президентом армійської футбольної команди ЦСКА.


Але, за іншою інформацією, на момент призначення Гелетея віце-президентом "Авант-банку" - а він стверджує, що це сталося в листопаді 2011 року - фінансовою установою вже володіли колишній міліціонер Олексій Савченко (якого пов'язують з Віталієм Яремою) і "авторитетний" бізнесмен Олександр Ліщенко на прізвисько "Ліча".


Link to comment
Share on other sites

ось і відповідь на всі питання.

 

 

 Гелетей пов'язаний з самим Петром Порошенком. Під час виборчої кампанії 2014 року, на переконання Порошенка, на нього готувався замах, який вдалося уникнути завдяки Гелетею.

Про те, що Порошенко ще в статусі кандидата в президенти перебував під особливою опікою підлеглих Гелетея, журналісти могли переконатися під час голосування Порошенка на виборах. На виборчій дільниці в Будинку офіцерів спостерігалося скупчення десятків охоронців, а сам Порошенко прибув туди на автомобілі з номерами "прикриття".

 

Петюня сприймає армію як особисту охорону, тому і призначив туди зручного для себе кадра.

 

про обороноздатність країни ніхто і не думав.

Змінено користувачем OldBoy
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Министр обороны - пост политический. Во некоторых странах большой двадцатки там даже бабы сидят.
И это не проблема. Потому что МО - это просто переговорщик с другими министерствами. 
А войной занимается генштаб, который также (сюрприз) подчиняется Верховному.
И кто у нас нач.генштаба? Чьих будет?

Link to comment
Share on other sites

поки мирний час то можна і тьотьку туди якусь посадити, Геращенко наприклад. Але тут ситуація трохи інша

 

а в генштабі там взагалі регіонал муженко, який із ПР вийшов у лютому 2014, коли уже ситуація була як мінімум комсі-комса

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


Alex_A : В 1986-1987 гг. году отслужил в армии.  

год отслужил...   странно как то...   Комиссовали?


Скорее, призван в январе-феврале, а закончил в декабре. Это конечно на 730 дней, но он продолжил службу, уже, скорее, сверхсрочником.
Link to comment
Share on other sites

Скорее, призван в январе-феврале, а закончил в декабре. Это конечно на 730 дней, но он продолжил службу, уже, скорее, сверхсрочником.

 

фантастика и сказки

 

весенний призыв в СА с 1 апреля по 31 мая

осенний призыв в СА с 1 октября по 30 ноября.

 

Призвать в январе-феврале Гелетея ну никак не могли

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...