Перейти до змісту

Хто святкує Різдво сьогодні - зі святом вас!


Гість Хома

Recommended Posts

У ніч з 24-го на 25-е. Як у нас - у ніч з 6-го на 7-ме. Це в них зараз Святвечір.

Так, я  то  розумію,  але  як  вони  називають вечір  24, теж  Різдво?  І  подарунки  24? 

Link to comment
Share on other sites

24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, мають Святу Вечерю. Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву.


Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.


На скатертину обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.(с)


  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/KolindaGrabarKitarovic/videos/957394960994130/?pnref=story

 

p.s. приєднуюся, хоча у даному разі це навіть крутіше а ніж "галатнєрєйщік і кардінал"

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

11 Поместных Православных Церквей мира празднуют Рождество Христово, как и католики, в ночь с 24 на 25 декабря, так как они пользуются не "католическим" Григорианским календарем, а так называемым "Новоюлианским", который пока совпадает с Григорианским.

 

https://otvet.mail.ru/question/51019742

Link to comment
Share on other sites

Так, в нас сьогодні Святий вечір.

Тільки що з церкви :shuffle:

було дуже гарно

але мене засмутило щось.

 

Так от...

на початку Месси читаються коротки молитви, тобто кому чи чому присячена Літургія, згадали всіх біженців Іраку, Сирії, Африки і коротенько про військовий конфлікт в Україні.

 

А потім, пастор в своїй проповіді навіть не згадав не те, що про жертви в Україні, а взагалі на згадав Україну :X , а він між іншим поляк. І оце мене засмутило

І от цього я вже не залишу, буду з ним розмовляти, ще не знаю. як і коли, але то треба.

зіпсув мені настрій :(

Link to comment
Share on other sites

Так, в нас сьогодні Святий вечір.

Тільки що з церкви :shuffle:

було дуже гарно

але мене засмутило щось.

 

Так от...

на початку Месси читаються коротки молитви, тобто кому чи чому присячена Літургія, згадали всіх біженців Іраку, Сирії, Африки і коротенько про військовий конфлікт в Україні.

 

А потім, пастор в своїй проповіді навіть не згадав не те, що про жертви в Україні, а взагалі на згадав Україну :X , а він між іншим поляк. І оце мене засмутило

І от цього я вже не залишу, буду з ним розмовляти, ще не знаю. як і коли, але то треба.

зіпсув мені настрій :(

Забудьте,  цьому  є  пояснення,  але  сьогодні  Різдво  і  не  треба  про  це. 

 

Вітаємо  Вас  і  Вашу  родину  з  цим  світлим  святом.  Хай  Бог  Вас  усіх  береже.  Христос  народився!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
×
×
  • Створити...