Перейти до змісту

Панове! Що обираємо? Масленіцу чи Колодій?


Recommended Posts

 Українська «Масляна» на відміну від московської має власне ймення і це ім`я - «Колодій» !
Починаючи з понеділка 7 березня розпочинається «Жіночий», або ж «Бабський тиждень», який більш відомий в Україні під назвою Колодій (Масниця)
Що ми будемо святкувати, панове: український «Колодій» чи російську «Масленіцу»? 
Це насправді питання самоідентифікації ... 
Якщо ти москаль, то будь ним аж до смерті, тобто їж «бліни», пий «водку», пали опудало «зіми» й за прадавніми традиціями угро-фінських племен московії, влаштовуй її похорони…

Не соромся бути собою, весело «пляши» під балалайку в сарафанах, кокошниках і лаптях, бо ти москаль і маєш шанувати та берегти звичаї та традиції своїх прадідів!))
Саме так здавна з «водочкой», «бражкой» та «блінами» й відзначали Масляну в московії, оскільки «проводи зіми» у прадідів росіян, це насправді похорони, де поминальною (поховальною) їжею й були «масковскіє бліни», котрі здавна були в угро-фінських племен поховальною стравою, яку московити їли на похоронах та поминках… Цебто ця давня ритуальна страва ніколи не була в московитів «сонечком» яким запрошують весну!

Мусимо нагадати, що угро-фінські племена, котрі мали вказані поховальні традиції, займали територію від витоків Волги й аж до гір північного Уралу, принаймні так пишуть притомні російські науковці, яким не байдужа доля культурного спадку північноросійських народів та народностей асимільованих імперією і які зараз в паспортах записані як росіяни!!!
Однак, якщо твої діди й баби були українцями, то будь гоноровим та святкуй Масницю (Колодій) так, як це споконвіку робили на теренах Руси-України наші прапрадіди «чубаті слов`яни» по обох берегах Дніпра…

 

http://mamajeva-sloboda.ua/uploads/news/story/news_featured_20160301_img_0808.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

і шо? і шо вони там роблять?  :nose3:

Неодруженим парубкам чіпляли до ноги колодку, яку виготовляли спеціально для цього обряду, обплітали її стрічками, квітками. Цю відзнаку парубок повинен був волочити за собою, поки не дасть відкупного, тобто не пригостить жінок за таку честь, яку вони влаштували для нього.

 

:nose3:

Link to comment
Share on other sites

Чи  десь  в  Україні  святкують  це  свято  весело,  карнавально?  У  нас  я  такого  не  бачила.  А  шкода - були  б  гарні  проводи  зими.

На ЗУ дійсно ніколи такого не було-для мене через це Масляна то щось російське сприймалась

Link to comment
Share on other sites

На ЗУ дійсно ніколи такого не було-для мене через це Масляна то щось російське сприймалась

Можливо тому що на початку весни слов'яни новий рік зустрічали? Пам'ятаєте "щедрик, щедрик, щедрівочка - прилетіла ластівочка". А масляна може й дісно то фіно-угорськие свято?

Link to comment
Share on other sites

Можливо тому що на початку весни слов'яни новий рік зустрічали? Пам'ятаєте "щедрик, щедрик, щедрівочка - прилетіла ластівочка". А масляна може й дісно то фіно-угорськие свято?

Та  ні,  вони  все  у  нас  здерли.  Сонечко - млинець - весна - 1 березня  Новий  рік.  Це  так  природньо,  гарно,  душа  розквітає.

Погано,  що  все  це  асоціюється  лише  з  російською  Маслєнніцею.  Наскільки  мені  здається,  у  нас  церква  це  свято  "не  освятила",  тому  крім  "сирно-мучної  дієти"  у  нас  нічого (на  Заході)  нема.  Отож  цікаво,  чи  десь  щось  ще  збережене,  що  не  дуже  нагадує  російські  гуляння?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...