Перейти до змісту

Поляки за добу зібрали необхідну суму для лікування побитого в Любліні українця


Françoise

Recommended Posts

http://nashapolsha.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/31-08-17-4.jpg

На лікування українця, якого 26 серпня в Любліні побили п’яні поляки, зібрали 15 тис. злотих (близько 105 тис. грн), повідомляє Zahid.net із посиланням на Gazeta Wyborcza.

Інцидент трапився пізно увечері, 26 серпня, неподалік центру Любліна. 25-річний український студент Євген, який вчиться заочно на факультеті ветеринарної медицини йшов повз магазин, біля якого стояли нетверезі чоловіки. Вони почали його зачіпати, вимагаючи грошей. Студент відповів, що не має грошей. Тоді старший з компанії запитав, звідки він приїхав до Любліна. Євген відповів, що з України. Тоді старший із компанії спитав: «Ти сюди приїхав, щоб керувати?». Після цього Євгена жорстоко побили, зламавши щелепу і ключицю та вибивши зуби.

Операція на щелепі коштує 10 тис. злотих (близько 70 тис. грн), а за кожен день перебування в лікарні треба платити 250 злотих 1750 грн). Євген протягом року сплачував страхові внески. Але 10 серпня термін його страхового поліса завершився, а нового він не зміг купити через брак коштів.

На допомогу прийшла фундація Homo Faber, яка займається захистом прав людини. У середу, 30 серпня, фонд оголосив в інтернеті про збір коштів на лікування українця. За добу 250 людей пожертвували понад 15 тис. злотих.

Справа набула широкого розголосу у Польщі – про брутальне побиття українця в Любліні інформували усі центральні медіа країни.

Тим часом поліція за гарячими слідами затримала нападників на українця. Один із підозрюваних – 39-річний Томаш М, рецидивіст, який фігурував у 20 кримінальних провадженнях, 15 разів фігурував як підозрюваний у розбоях та грабежах та сім років відсидів у в’язниці. Саме він бив Євгена. За попередніми висновками, прокуратура не вважає, що побиття сталось на ґрунті національної ненависті.

Український студент упізнав обох нападників. В інциденті брали участь ще дві особи – хлопець та дівчина. Поліція вже встановила їх імена.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"За попередніми висновками, прокуратура не вважає, що побиття сталось на ґрунті національної ненависті."

 

а на чому?

якщо питали звідки ти приїхав

в польщі дебіли в прокуратурі працюють? :X 

Link to comment
Share on other sites


Щось  ніде  не  чула,  щоб  в  Польщі  побили  кацапа.
 

 

Поляки за добу зібрали необхідну суму для лікування побитого в Любліні українця

 

 
 
смысл етой ведки в дружбе, а не в очередном разжыгании срачя.
 
по крайней мере, я понимаю ето так. :pardon: 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Народ, не сваріться, воно того не варте.

Стосовно "дружби" - її немає й бути не може бо 2 народи з імперською ментальністю, що претендують на 1 територію, можуть бути лише суперниками. Так, можуть домовитися (плавалі, знаєм), але не дружити. А кацапів тут просто фізично менше і поляки їх сприймають переважно як туристів

 

Стосовно грошей. Я зкопіювала пост-оригінал з його назвою, але я жодних сумнівів не маю, що як мінімум половина з "донаторів" це українці, що мешкають у Польщі. Цілком можливо є й поляки, скажімо такі як мої колеги. Але я впевнена, що більшість там таки наші

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


Стосовно грошей. Я зкопіювала пост-оригінал з його назвою, але я жодних сумнівів не маю, що як мінімум половина з "донаторів" це українці, що мешкають у Польщі. Цілком можливо є й поляки, скажімо такі як мої колеги. Але я впевнена, що більшість там таки наші

:tu: :tu: :tu:

Те, що збирали  гроші  українці - це  без  сумніву.  Тому  перша  частина  заголовку  про  допомогу - це норма.

Кого  болить,  той  звертає  увагу  на  другу  частину  заголовку.  Це  природньо  і  це  теж  норма.

Нормою  не  є  те,  що  таке  сьогодні  коїться, як  80  років  назад,  коли  моїй  мамі,  чарівній  молодій  дівчині  на  львівській  вулиці  плювали  в  лице,  тому  що  українка.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...