Перейти до змісту

Відеозагадка: чому це ще один аргумент проти УПЦ МП?


Rost_I

Recommended Posts

Красивий монастир в мальовничих місцях. Був там не раз на екскурсії. Неприємне враження справили тамтешні жлоби.

Монастирські.

Змінено користувачем Святослав_
Link to comment
Share on other sites

Герб Мазепи. 

Ну  і  сам  вигляд:  українське бароко,  українські  бані.  Але  герб,  то  дійсно  аргумент. Як  вони  його  тільки  не  знищили, хоча  не  тільки  Мазепа  цей  герб  використовував.

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

Саме так!!!

І Церква всіх святих у Печерській Лаврі, і Спасо-Преображенський храм у Мгарському монастирі були збудовані коштом Івана Мазепи.

Зараз їх "окупували" УПЦ МП. Саме окупували.

Мазепі виключно за його проукраїнську позицію УПЦ МП досі виголошує анафему. Виголошує анафему, не соромлячись перебувати у зведених ним храмах!!!

Link to comment
Share on other sites

До речі, я нещодавно був у Мгарському монастирі. Там є стенди з меценатами, які сприяли розбудові монастиря. Так от з головним меценатом - Мазепою такого стенду нема. І це не дивно.

Link to comment
Share on other sites

Хто  в Лубнах прослідкує, щоби герб-пам`ятку не знищили? Часи для мп-фсб зараз не найліпші. 

Змінено користувачем Святослав_
Link to comment
Share on other sites

Вони можуть по-гітлерівськи гучно грюкнути дверима і там, і там. 

 

До речі, сам не бачив, але кажуть, що коло Мгарського монастиря також є печери. 

Змінено користувачем Святослав_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

дуже цікаво в контексті гілки

Російська анафема Мазепи є неканонічною – Константинополь

 

Анафема була накладена на Івана Мазепу з політичних причин, заявив архієпископ Тельміський Іов Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча). За його словами, вона була накладена на гетьмана з політичних мотивів.

 

«Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин», - сказав він. Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

 

https://glavcom.ua/news/rosiyska-anafema-mazepi-je-nekanonichnoyu-konstantinopol-528618.html

Link to comment
Share on other sites

і ще (звідти ж)

«На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала у юрисдикції Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!», - наголосив ієрарх Вселенського патріархату.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...