Перейти до змісту

Референдум про вступ до НАТО


d2den

Recommended Posts

Юлія Володимирівна висловилася за проведення референдуму щодо вступу України в НАТО вже 15 червня.
Це б
езглузда і навіть небезпечна пропозиція, і все тому, що майже всі наші політики (і ЮВТ тут не виключення), так і не зрозуміли свою політичну місію в Україні.

Пояснюю.

Політики, що утворюють владу в будь-якій сучасній демократичній країні в ніякому разі не є виконавцями волі виборців, як нас переконують наші доморощені політикани. Такими були депутати за часів СРСР - доярка мала чітко виконувати волю трудового колективу, який її висунув в депутати, без всякої самостійності. Тобто на її місці могла бути мавпа або робот, що виконує функцію транспортування колективних рішень до влади. Саме такими себе й сприймають сучасні українські депутати - дайте мені посаду і я буду виконувати накази народу. Виконаю будь-які накази, мені пофіг - тільки не відривайте від корита. 

Красномовною була реакція пані Тимошенко здається в 2010-му на запитання журналіста "Ви за президентську Україну, чи за парламентську?". Вона відповіла - "Та як народ вирішить на референдумі, таке рішення я й прийму". Тобто їй все одно, чи бути президентом в президентській, чи прем'єром в парламентський - аби тільки нагорі владної піраміди.

Громадяни сучасної демократичної країни, обираючи депутата або президента, формують власну еліту, якій не доручають виконувати прямі народні накази, а доручають приймати власне рішення щодо розвитку країни. Це принципово різні речі.

Якщо наша еліта буде тупо виконувати народні рішення, що приймаються референдумом, ми ніколи не просунемося вперед. Зверніть увагу - на референдумі голос людини без освіти "важить" стільки ж, скільки й голос професора економіки, голос 18-річного хлопця - як голос досвідченого життям чоловіка і т.п. Тобто рішення референдуму апріорі є консервативним та популістським і бездумне його виконання приведе країну в прірву. Давайте вирішимо референдумом, чи роздати громадянам золотовалютний запас країни? Здогадайтеся з першого разу, яким буде результат...

Тож результат референдуму може мати пряму для виконання дію тільки у випадку відсутності сталої владної еліти - наприклад, в момент створення держави. В інших випадках референдум - це точне соціологічне опитування про готовність населення сприйняти рішення, яке вироблене владною елітою.

Коли в певній європейській країні проводили референдум до вступу в НАТО, це означало наступне:
Спочатку еліта цієї країни, прийняла стратегічний напрямок - вступ до НАТО і розпочала пояснювальну роботу серед населення. Коли НАТО вже погодилося прийняти країну, еліта провела референдум, щоб дізнатися, чи переконана більшість населення зробити такий крок. А якщо результатом референдуму стало "проти", еліта зробила висновок, про те, що треба посилити агітаційну роботу, відтермінувавши вступ до НАТО, і вже пізніше, на повторному референдумі, досягла бажаного результату.

Той референдум, що пропонує Тимошенко, вона собі уявляє так - якщо народ висловиться проти вступу до НАТО, то це стане стратегічним державним напрямком на довгі роки.  Але ж це дуже небезпечно й неприпустимо - стратегічний напрямок має розробляти еліта населення, а не все населення референдумом.

Тому - спочатку перевибори еліти (президента і парламенту). Потім повномасштабна підготовка населення до необхідності вступу до НАТО, якщо обрана еліта переважно буде пронатівською. І тільки тоді опитування референдумом про готовність населення до вступу, коли нас запросять.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Элита уже 23 года водит народ по кругу. И в процессе этого хождения элита становится все богаче, народ беднее, а до вступления в НАТО расстояние все тоже - радиус называется.

Пора дать возможность высказаться мудрому украинскому народу. И если он сейчас, после того как Фашераша аннексировала Крым и засылает своих казачков на Донбасс, угрожая Украине войсками на границе, если сейчас мудрый украинский народ решит сказать НАТО нет, то значит так и должно быть.

И никакая воровская элита ничего не изменит.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...