Перейти до змісту

Біла тополя - Еней


ostfront

Recommended Posts

Скажу може сепаратистську річ, прохання не бити. Але, іноді мені здається, що краще би Україна увійшла свого часу до складу Польщі, а не до Російської Імперії. Розісралися через якусь дрібницю: релігію. І потрапили у рабство до кацапів, які знищували протягом століть мову, культуру, людей. А могли би бути автономією у складі Польщі, як Шотландія чи Уельс у складі Великобританії - зі своєю мовою, парламентом і урядом. І у складі ЄС.

Link to comment
Share on other sites

Скажу може сепаратистську річ, прохання не бити. Але, іноді мені здається, що краще би Україна увійшла свого часу до складу Польщі, а не до Російської Імперії. Розісралися через якусь дрібницю: релігію. І потрапили у рабство до кацапів, які знищували протягом століть мову, культуру, людей. А могли би бути автономією у складі Польщі, як Шотландія чи Уельс у складі Великобританії - зі своєю мовою, парламентом і урядом. І у складі ЄС.

 

Ну як сказати, 1657 року поляки пропонували Виговському кращі умови, ніж москалі Хмельницькому.

Якби Гадяцьку угоду польський сейм затвердив у первісному варіанті, все могло б піти інакше.

Але там уже була справа принципу.

Крім того, на той час Польща була однією із найсильніших держав Європи і форпостом католицизма.

Хоча не забувайте, що вся правобережна Україна залишалася у складі Польщі ще 140 років.

Тому мене часом дратують оці байки про 350 років разом. На час розвалу СРСР більша частина України була з Росією 200 років. Що теж не мало.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...