Перейти до змісту

А яка релігія була на території України до християнства?


www

Recommended Posts

язичництво

Велес (або Волос) (покровитель науки, знань і мудрості; торгівлі, худоби, магії), Мокоша (богиня-мати, богиня прядіння); Дажбог (бог зимового сонця), Хорс (бог сонця), а також Ярило (бог літнього сонця, родючості та плодючості); Сварог (бог неба і Зодіаку, бог-коваль), Сварожич (бог-вогонь); балтський бог Перун (бог війни, блискавки і грому)

Змінено користувачем Agh
Link to comment
Share on other sites

язичництво

Велес (або Волос) (покровитель науки, знань і мудрості; торгівлі, худоби, магії), Мокоша (богиня-мати, богиня прядіння); Дажбог (бог зимового сонця), Хорс (бог сонця), а також Ярило (бог літнього сонця, родючості та плодючості); Сварог (бог неба і Зодіаку, бог-коваль), Сварожич (бог-вогонь); балтський бог Перун (бог війни, блискавки і грому)

А  ще  Лада  і  Ладо.  Лель.

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

язичництво

Велес (або Волос) (покровитель науки, знань і мудрості; торгівлі, худоби, магії), Мокоша (богиня-мати, богиня прядіння); Дажбог (бог зимового сонця), Хорс (бог сонця), а також Ярило (бог літнього сонця, родючості та плодючості); Сварог (бог неба і Зодіаку, бог-коваль), Сварожич (бог-вогонь); балтський бог Перун (бог війни, блискавки і грому)

 

Дак це ж у москалів усі ці язичні боги.

Link to comment
Share on other sites

Я не за те, у кого які боги були. Я за те, що багато країн роблять бізнес на цьому.  Туристичні тури, паломництво.  Як що боги місцеві. а як з інших країн - то..

У  нас  у  Львові  стоять  на  площі  Ринок  Нептун,  Амфітріта,  Діана  та Адоніс.  Час-від-часу  на  свята  львів яни  їх  у  вишиванки  вбирають,  щоб  ріднішими  здавалися.  А  своїх  згадувати  ні-ні,  нізя.  То  хай  мудрі  греки  та  італійці  на  своїх  бізнес  роблять,  а  нам  навіть  імена  їхні  гріх  вимовляти. ;)

Link to comment
Share on other sites

на обрядах бизнес особенно не сделаешь, а больше от этих древних культов, считай, ничего и не осталось

 

До  нас  приїжджає  багато  іноземних  туристів.  Сувенірчики  розкрутити  з  нашими  богами  не  зашкодило б.  Заодно  і  оповіді  народні  відновити  серед  народу.  Це  ж  пласт  народної  творчості  і  не  маленький.

Але  у нас  писанки  були  заборонені  церквою  до  1875 р.

Link to comment
Share on other sites

До  нас  приїжджає  багато  іноземних  туристів.  Сувенірчики  розкрутити  з  нашими  богами  не  зашкодило б.  Заодно  і  оповіді  народні  відновити  серед  народу.  Це  ж  пласт  народної  творчості  і  не  маленький.

Але  у нас  писанки  були  заборонені  церквою  до  1875 р.

да я за. Но это малоперспективно

 

Об’єднання рідновірів України http://www.oru.org.ua/- вот это и все

Link to comment
Share on other sites

Оце дивився на ютубі про Індію, Непал, Тібет, та й самі Гімалаї... Там так все розкручено, постійні тури з усього світу. Не дорого. І що помітив, там багато осер та річок, але ні одного рибалки не бачив. Ніде.

Link to comment
Share on other sites

Оце дивився на ютубі про Індію, Непал, Тібет, та й самі Гімалаї... Там так все розкручено, постійні тури з усього світу. Не дорого. І що помітив, там багато осер та річок, але ні одного рибалки не бачив. Ніде.

куда туры? У нас нет памятников язычества
Link to comment
Share on other sites

куда туры? У нас нет памятников язычества

 

Дак отож. Християни знищили все що було до них, бібліотеки, атхитектурні споруди та інше. Але не буду роздмухувати отой холівар про релігію. Як нема - то нема.

Link to comment
Share on other sites

Дак отож. Християни знищили все що було до них, бібліотеки, атхитектурні споруди та інше. Але не буду роздмухувати отой холівар про релігію. Як нема - то нема.

сначала неплохо бы выяснить, а были ли они
Link to comment
Share on other sites

Пращури українців населяли землі де є ліс, тому у нух все було з дерева і великі камені, як пункт зібрань. це вже потім почали розселятися трішки на південь і освоювати північ, десь до середньовіччя вся північ була схожа на суцільне болото.

Link to comment
Share on other sites

Було. Багато чого було. Ти думаєш чому світ нічого не знає що було до християнства? Чи ти думаєш, тільки з народженням христа почалась цівілізація?

я так не думаю. Давайте не про мир, во многих местах осталось много чего дохристианского. Что было у нас? Понимаете, мне бы тоже хотелось, но кроме нескольких странных камней с  отметками, ничего  не знаю. Хотя можем посмотреть и в Европу посеверней Греции-Рима. Там что-то есть, кроме Стоунхенджа, то есть опять же камней?

Змінено користувачем costashu
Link to comment
Share on other sites

Дак це ж у москалів усі ці язичні боги.

Драсьте. Не було ніяких москалів, коли були ті язичницькі боги.

Насправді, християни знищили все, що могли. Вони і у Греції та Римі  усе б винищили, але не вистачило потужності.

Думаю, на слов'янських землях було багато чого з дерева, тому просто спалили та й все. Ото тільки каміння незрозуміле нам залишилося. 

Link to comment
Share on other sites

Драсьте. Не було ніяких москалів, коли були ті язичницькі боги.

Насправді, християни знищили все, що могли. Вони і у Греції та Римі  усе б винищили, але не вистачило потужності.

Думаю, на слов'янських землях було багато чого з дерева, тому просто спалили та й все. Ото тільки каміння незрозуміле нам залишилося. 

окей, пошли в Индию и восточней. Много вы знаете тамошних тысячелетних деревянных сооружений, не говоря уже про двухтысячелетних?

Link to comment
Share on other sites

По старым славянским богам у нас Вия специалист. Она знает всех языческих богов поименно, с некоторыми знакома лично..., постоянно носит обереги, соблюдает обряды. Видел ее давеча на Оболони, обвешена была шкурами диких коз, поклонялась Богу Яриле - стимулировала весеннее плодородие... Картоху будет сажать... :gigi:

Змінено користувачем Kot
Link to comment
Share on other sites

По старым славянским богам у нас Вия специалист. Она знает всех языческих богов поименно, с некоторыми знакома лично..., постоянно носит обереги, соблюдает обряды. Видел ее давеча на Оболони, обвешана была шкурами диких коз, поклонялась Богу Яриле - стимулировала весеннее плодородие... Картоху будет сажать... :gigi:

 

Плін, і навошта я бульбу пасадзіў? Зараз абвінавацяць у паганстве. :fp1:

Link to comment
Share on other sites

Если сказать - язычничество, то это будет большим упрощением, это примитивно.

Честнее всего будет сказать - точно мы не знаем, но есть предположения, который могут быть более или менее вероятными.

Косвенно судить можно по сохранившимся обрядам, традициям (там, где они не были под корень вытравлены сначала церковью, потом империей и большевиками), узорам и т.п.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...