Перейти до змісту

Орест Субтельний. RIР


Nadin

Recommended Posts

Орест Субтельний :(((( Шкода...

Для мене Орест Субтельний це насамперед книга «Україна: Історія» - підручник, який я просто проковтнув за 2 дні. Це був перший нерадянський підручник, що потрапив до моїх рук.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Орест Субтельний :(((( Шкода...

Для мене Орест Субтельний це насамперед книга «Україна: Історія» - підручник, який я просто проковтнув за 2 дні. Це був перший нерадянський підручник, що потрапив до моїх рук.

аналогічно

Link to comment
Share on other sites

Оцінка внеску Субтельного ще попереду, але деякі речі варто назвати вже тепер – у цьому інтерв'ю Марта Дичок вказує на введення нової термінології як засобу дистанціювання від Совєтського Союзу, що тоді було ключовим для України (хоч потому було багато ностальгійних повернень).

«І там з’являється термін «Друга світова війна». Бо ви самі знаєте, що в Радянському Союзі була «Велика Вітчизняна війна», а термін «Друга світова війна» не вживався. Це є західна історіографія, бо у західній історіографії пишеться «Перша світова війна», «Друга світова війна», вони не є «німецько-фашистські загарбники», а просто «нацистська Німеччина», «сталінський Радянський Союз» — пишеться об’єктивно і нейтрально. І я думаю, що термінологія, яка вживається, у цій книжці — це теж було відкриття.»http://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/do-poyavy-knyzhky-subtelnogo-istoriyu-ukrayiny-vykladaly-z-rosiyskyh-pidruchnykivhttp://hromadskeradio.org/sites/default/files/styles/episode__content__big__800x600/public/media/zobrazhennya/programy/gromadska_hvylya/subtelnyy.jpg?itok=P8dNFOp_

Орест Субтельний і колеги в NTSh Canada. Фото 2012 року

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

при тому, що Орест писав книжку для сина і не як академічну, в Україні вона мала шалену популярність і 900 000 тисяч екземплярів продалось

 

у мене теж це була перша Українська книжка з історіі

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...