Перейти до змісту

Украина - союзник США


leelee

Recommended Posts

Конгрес США прийняв у двох читаннях проект закону про запобігання російської агресії, згідно з яким Республіка Молдова, Україна і Грузія отримують статус союзників США, без членства в НАТО

Проект передано профільної комісії для підготовки до прийняття в остаточному читанні, передає Еспресо.TV, з посиланням на повідомлення у ЗМІ.

Проект передбачає надання статусу союзника, без членства в НАТО, на період, протягом якого кожна з цих країн буде відповідати заданим критеріям, з метою передачі або потенційної передачі систем оборони або послуг оборони. Проект рекомендує президенту США Бараку Обама збільшити взаємодію Збройних сил США з озброєними силами України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Косово, Македонії, Чорногорії та Сербії, і посилити допомогу Сполучених Штатів і НАТО в забезпеченні безпеки цих країн.

Крім того, проект передбачає внесення змін до Закону про природний газ з метою застосування екстреної процедури затвердження експорту природного газу членам Світової організації торгівлі, і закликає Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Агентство з торгівлі та розвитку, Корпорацію приватних міжнародних інвестицій (OPIC) і Групу Світового банку підтримати надання підтримки Україні, Грузії та Молдові з метою експлуатації запасів природного газу, нафти і розвиток альтернативних джерел енергії.

Документ забороняє всім федеральним відомствам і установам робити які-небудь дії з метою визнання суверенітету Російської Федерації над Кримом або надання будь-якої іншої підтримки незаконної анексії Криму Російською Федерацією. Крім того, рекомендує держсекретареві зміцнити демократичні інститути, незалежні ЗМІ, політичні та неурядові організації держав колишнього Радянського Cоюза та активізувати освітній і культурний обмін з державами колишнього Радянського Cоюза.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Щодо отримання "Молдовою, Україною і Грузією статусу союзників США, без членства в НАТО" ось коментар Мирослави Гонгадзе:
"Мене запитували про цей ось закон, ніби-то, як перекладають і інтерпретують деякі " перекладачі" пройшов два читання.
 
Так от , закон направлений в комітет, ніяких двох читаннь у Конгресі нема. Законопроект мають погодити по порядку- комітет Сенату, комітет Палати Предствників, потім він виноситься на голосування в Палаті та Сенаті, потім його узгоджують між двома, знову ухвалюють і лише тоді він може лягти на стіл президенту на підпис. Так що , швидше рак свисне. Я буду писати інтерв'ю з автором законопроекту сенаторам Коркером скоро, все розповім детальніше, лише прош
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...