Перейти до змісту

Грібаускайте: Україну поділили


Ukraine

Recommended Posts

я не настільки обізнана у правилах і не знаю, чи може якась 1 країна ЄС поставляти зброю без узгодження з іншими

До речі, нам її ніхто поки що не поставив. Навіть США

 

От коли поставка буде, назовемо їх союзниками. Поки що самі обамо-балачки

Link to comment
Share on other sites

я не настільки обізнана у правилах і не знаю, чи може якась 1 країна ЄС поставляти зброю без узгодження з іншими

До речі, нам її ніхто поки що не поставив. Навіть США

 

От коли поставка буде, назовемо їх союзниками. Поки що самі обамо-балачки

 

 

Саме так. Поки йде майже виключно дружнє поляскування по плечу - воюйте хохли ми за вас кулак тримаємо. Союзники, але кволі і по суті вповні імпотентні.

Link to comment
Share on other sites

Я сам частина Заходу. Америка. пробую оцінювати нас об`єктивно. :)

объективно - то что мы счас нахаркаем на европу и с криками ура понесемся на танки параши - снимет много головняка в мире. европка и сша отменят моментом санкции и разрешат параше пройтись по нам ковровыми бонбандировками как они счас бонбят IS.

 

соответсвенно бабла нам не дадут, газа нет, путен этого только и добивается. ну еще и юлька.

 

перспектива - акуеть. то что счас имеем от европки и псш - и за это надо спасибкувать.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Даля - одна з небагатьох справжніх європейських цінностей. Можна лише позаздрити литовцям, пощастило їм з президентом

 

Ніякая яна не "сапраўдная". Ужо шмат гадоў паводзіць сябе з нашым дыктатарам роўна гэтакжа, як ЕС у дачыненні Украіны. На словах - уся такая барацьбітка-ахоўніца дэмакратычных каштоўнасцяў, а як толькі ўзнікаюць пытанні па энерганосьбітах або нейкія выгадныя для Літвы ўгоды з дыктатарам, імгненна забываецца  еўрапейская салідарнасць. Пра апазіцыянераў у турмах забываюць, а канфідэнцыйную інфармацыю пра іншых з іх (напрыклад, рух грошай па банкаўскіх рахунках апазіцыянераў) проста і лёгка выдаюць дыктатару.

Так што не захапляйцеся Даляю заўчасна. З ёю можна весці справу, пакуль ёй з вамі ў адным напрамку. Як толькі інтарэсы разыйдуцца, пабачыце яе сапраўдную "прынцыповасць" і прыхільнасць еўрапейскім каштоўнасцям..

Змінено користувачем Soloviev
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...