Перейти до змісту

сьогодні ледве стрималась


Recommended Posts

йшла по вулиці і раптом чую, як якийсь молодик  починає голосно розмовляти по мобілці  російською....  саме по собі російську почути на півдні Німеччини  не дивина: тут багато німецьких переселенців з Казахстану, велика єврейська диаспора та інше... та й сама я до цього, зустрівши когось з  російськомовних знайомих, переходила на російську....  але сьогодні ніби якийсь d-day, ніби перемкнуло: зупинилась, ненависно подивилась в сторону хлопця і мало не вигукнула: "припини тут розмовляти мовою  вбивць!"...  стояла і чекала поки підійде, ледве стримувала себе, щоб не вигукнути..... але якось опанувала себе і запитала його німецькою , коли він порівнявся зі мною  : "Ви володієте німецькою мовою?" (думала, що він відповість "Так", і тоді я йому скажу: "То чому ви  тоді користуєтесь мовою вбивць?")..... але він відповів: "ні"....  я йому здивовано: "а якими володієте?".... він: " естонською і трохи російською".... я: "трохи? досить непогано, я чула тільки що".... ну і хотіла  вже почати заготовлену тираду, але в нього знову задзвонив телефон, і він,вибачившись, пішов..... а я подумала, може й справді турист?....  хм, іноді свої почуття  важко контролювати.... чи стримаюсь в наступний раз?

важко мені зараз чути і розмовляти російською... не знаю, що буду робити, коли подруга повернеться з Пітеру і зателефонує... як їй пояснити, що мені зараз  це важко, лiпше німецькою.... і чи зрозуміє? чи це кінець всим дружбам?

Змінено користувачем ценительница алей
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  Язык не виноват. Новодворская говорилда по-русски

 

так, я це розумію.... дякую.....  нерви....   але ніби щось переключилось в підсвідомості

Link to comment
Share on other sites

так, я це розумію.... дякую.....  нерви....   але ніби щось переключилось в підсвідомості

теж саме ... почав помічати ніби ті хто говорить поруч по російськи поводять себе визиваюче

Змінено користувачем ostfront
Link to comment
Share on other sites

что бы ни говорили, но убивают не слова, сказанные на каком-либо языке, убивают люди.

никогда не понимала и не пойму раздувания языковых проблем.

 

це не роздування....  ще вчора я i не думала про це, а сьогодні  зненацька ніби паралізувало посеред вулиці при почутому російскому словi...   читаю зараз російську і нічого, а розмовляти російською якось з надломом...  бувають же такі випадки, коли після пережитого люди втрачають мову, ніби заблоковано.... думаю, це щось з цього ряду))

просто скілки негатива останнім часом і весь напряму пов´язаний з "руським миром", ось і дається взнаки :(

Link to comment
Share on other sites

что бы ни говорилиникогда не понимала и не пойму раздувания языковых проблем.

 

В Україні звісно не зрозуємієте, тут завжди була дискримінація української мови. Вам треба в прибалтику і говорити принципово російською - тоді зрозумієте ,що таке дискримінація за мовною ознакою.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

В Німеччині можна легко знайти куди прикласти свою ненависть.

В Мюнхені от бачив божих одуванчиків з плакатами типу Русланд унд Дойчланд іст гут.

Ледве не вбив...

Змінено користувачем Миклован
Link to comment
Share on other sites

"припини тут розмовляти мовою  вбивць!"...  

Ну вы мадам даете... на языке убийц.... Если гусский язык убийц, тогда немецкий это язык кого? Не нада устраивать перегибы на местах...

Змінено користувачем FIGLI
Link to comment
Share on other sites

В Німеччині можна легко знайти куди прикласти свою ненависть.

В Мюнхені от бачив божих одуванчиків з плакатами типу Русланд унд Дойчланд іст гут.

Ледве не вбив...

 

дійсно, так було....  історично багато були пов´язані між собою ці країни, ще на рівні царської і німецьких королівських династій... музика, балет, література, останнім часом бізнес...  

але не ясно як далі буде

Link to comment
Share on other sites

все правильно так тій кацапурі клятій! ну шо? людині іноді треба викидувати нервовий комочок як в собі тримати так і до виразки і інших захворювань дійти можлмво. а ще краще якомусь кацапу на вулиці висказитись чим потім вдома своїх рідних і друзів поливати гівенцем ))) я вас підтримую, хай знають, що наші повсюду і в німеччіні їх дістануть :)
Link to comment
Share on other sites

все правильно так тій кацапурі клятій! ну шо? людині іноді треба викидувати нервовий комочок як в собі тримати так і до виразки і інших захворювань дійти можлмво. а ще краще якомусь кацапу на вулиці висказитись чим потім вдома своїх рідних і друзів поливати гівенцем ))) я вас підтримую, хай знають, що наші повсюду і в німеччіні їх дістануть :)

 

ой, не кажіть....  як словом, то ще ок....   аби тільки наступного разу в горлянку відразу вчeпитись не захотілось..      а то потім  вияснеться, що то якийсь російськомовний українофіл, що на симпозиум  по правам людини до Німеччини приїхав...  неприємно буде :weep:

Змінено користувачем ценительница алей
Link to comment
Share on other sites

Естонці розмовляють російською з відчутним акцентом. В Естонії є люди з роісі, які залишились там після 1989(якщо я не помиляюсь, но в гуглє мене жорстоко забанено ;) ), вони є 5 колона, але незначна,фсбешники.Ніхто не знає, хто зруйнував могилу Бандери. Може бути :pleasant: засланці, хто зна. імхо.

Link to comment
Share on other sites

В Україні звісно не зрозуємієте, тут завжди була дискримінація української мови. Вам треба в прибалтику і говорити принципово російською - тоді зрозумієте ,що таке дискримінація за мовною ознакою.

 

бачу, Ви теж з Франківська :)

Чому це мені треба в Прибалтику та ще й треба говорити принципово однією з мов? Не надо меня посылать :)

Я прекрасно спілкуюсь у побуті - російською, а на роботі - українською. Мова має бути не проблемою, а засобом спілкування та порозуміння :)

Змінено користувачем .Net
Link to comment
Share on other sites

Естонці розмовляють російською з відчутним акцентом. В Естонії є люди з роісі, які залишились там після 1989(якщо я не помиляюсь, но в гуглє мене жорстоко забанено ;) ), вони є 5 колона, але незначна,фсбешники.Ніхто не знає, хто зруйнував могилу Бандери. Може бути :pleasant: засланці, хто зна. імхо.

 

там не було точно  ніякoго естонского акценту, нормальною російською він розмовляв, і  без а-кання...   може дійсно русак, який з естонії переїхав))

я вже потім подумала,  що якось прикольно він відповів на моє запитання, про те якими мовами володіє: "естонською і трохи російською", коли російською шпарив, аж гай шумів.....  але збрехав на автоматі...   і це  коли я ще тираду "припини тут розмовляти мовою  вбивць!" не  встигла проголосити :rotate:

 

мабуть,  на підкорці кацапи шугаються вже:  шкурою відчувають, а мозгами ще ні.....   бо це ж треба йти по вулиці і горлопанити російською, а коли його запитуть, якою мовою володіє, то під естонця косить :weep:

Змінено користувачем ценительница алей
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Такая же фигня,только не по поводу языка, а по поводу русских из России. У меня русский родной :) Звыняйтэ :)  Тоже живу в Германии, недавно одна немка, узнав, что я из Украины , радостно закричала " сейчас придут Ваши земляки !!"  и что они, мол, из Петербурга. Старушка-божий одуванчик:) Я грю, тамбовский волк им земляк ,а она - ну язык-то у вас один ? Ну один, куды денешся...Приехали земляки, ну стою молчу, так нет , прицепились - а Вы из Украины,а из какого города ? Так захотелось прям заорать " какое твое собачье дело?" Даже от себя не ожидала  (((( Ограничилась тем, что насупилась и спытала хорошо ли они знают Украину, чтоб такие вопросы задавать. Оказалось, люди из Одессы, старушка перепутала :):) Жалко, извиниться за грубость времени не было, дюже невдобно получилось...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...