Перейти до змісту

Свято Покрови. Історія виникнення.


Спартак

Recommended Posts

Отже, викладу тут інформацію, щоб не засмічувати "вітальну" гілку http://uapolitics.com/topic/31018-pokrova-den-zakhisnika-ukraїni-upa-ta-den-koz/(про маніпулятивний характер у звинуваченнях в замаху на "вітанняя" вже писав в тій же гілці). Тим не менше.

 

Церковне свято Покрови виникло наприкінці 1ого тисячоліття, як святкування факту захисту Богородицею Константинополя від ворогів. У ролі ворогів були воїни Київського князя Аскольда, від яких Богородиця накрила Константинополь Покровом а, шторм, який здійнявся розгромив їхній флот.

 

Ось як подію описує Нестор літописець у Повісті минулих літ;

 

Літо 6374 

Ходили Аскольд і Дір на греків

І прийшли в 14-те літо Михайла царя,

Цар же ходив на агарян

І дійшов уже був до Чорної ріки,

І послав єпарх йому вість,

Що йде Русь на Цареград

І повернувся цар.

І ввійшли ці в середину Суда,

І багато християн перебили

І двомастами кораблів Цареград обступили.

Цар же ледве у город ввійшов

І з патріархом Фотієм в тамтешній церкві святої Богородиці Влахерніх

Усю ніч молитву творили.

А ще божественну ризу святої Богородиці

Із піснями винесли

І в ріці омочили.

Тиша була, і море спокійне.

Раптом буря із вітром знялася,

І знову й знову вали великі котила,

І безбожних русів кораблі розметала,

І до берега прибила,

І потрощила, що мало їх такої біди уникло

І додому повернулося.

 
бажаючі можуть самостійно перевірити - видань ПВЛ у нас не бракує.
 
А от що про це пише сам вищезгаданий Константинопольський Патріарх Фотій ,який і умочив ризу в море (на жаль укр. перекладу не знайшов) - http://www.vostlit.info/Texts/Dokumenty/Byzanz/IX/860-880/Fotij/text2.htm(там власне вся проповіь присвячена "нашестю росів".
 
Є й інша, політкоректна версія про нашестя сарацинських племен, яких ніхто не топив, бо прийшли вони зрозуміло по суші, зате після Явлення Покрова Андрію Юродливому вони всі навернулись в християнство. Версія відома з слов'янських четьїв-мінеїв 16ст.  Автор деталізованої версії - українець (яке співпадіння! ) Дмитро Туптало, він же Дмитрій Ростовський, який жив у 17ст. Саме цю версію намагаються просувати сучасні церковники. байдуже, що автори жили через 800 років, і на відміну від Фотія не були свідками подій.
 
Але і Фотія не заперечують прямо - як не як Константинопольський Патріарх, та ще й канонізований святий. Тому намагаються просто морозитись.
 
Після цього називати Покрову святом звитяги українського війська, я навіть не знаю...

P.S.
, я уважно слухаю твоє обурення, як це мені посміло не сподобатись таке чудове свято.

 

Link to comment
Share on other sites

Ти давай про "Наш флот",який розгромили,як ти написав у "вітальній гілці".

1.Потрібно було точно вказувати там,що таке "Наш флот"!

2. Нафуя писати про розгром будь якого "Нашого флоту" у вітальній гілці?

3.Стврив цю гілку навіщо? І без неї  зрозуміло,що ти лоханувся у тій гілці!

Link to comment
Share on other sites

"Розкол християнської церкви у 1054 («Велика схизма») — остаточний розкол християнської церкви на католицьку під проводом Папи Римського та православну під проводом Вселенського Патріарха Константинопольського.

Візантійська імперія, царство Ромеїв, царство Римське, Римська імперія, 395-1453) — середньовічна держава, східна частина Римської імперії.

 

Константинополь — місто на європейському березі Босфору в місці, де він поєднується із затокою Золотий Ріг. Столиця Східної Римської , потім Візантійської імперії , засновано у 324-330рр. імператором Констянтином І Великим."

------------

Історія Консантинополя різноманітна.І проти кого та чому  ходив Аскольд,ще питання. Православних тоді ще не було.Свято церковне? Якої церкви? Християнської? А ми хто? От і відзначаємо свято.

Link to comment
Share on other sites

самая убойная тема, забравшая в истории, наверное, наибольшее

количество жизней - ето тема, чей бог главнее. (с)

 

мне кажется, срачь на тему сего "празнега" можно сравнить со срачем

на тему, чем же именно болен один из трех китов, на котором стоит земля.

 

а китов-то нету, потому что земля не плоская.

 

и смысл срачя?

 

так и здесь - да, происхождение и истоки "празнега" установить можно,

но он никакого, в общем-то, отношения к христианству не имеет, если

брать за основу то, что написано куда ранее пророками и апостолами,

т.е. Бибилию, как единый первоисточник.

 

как и правосливие в основной своей массе.

оно тем и опасно, что первоисточник никто не читает, ибо читающий и имеющий

хоть каплю моска уже в правосливие не пойдет. а нечитающим можно впаривать

все, что угодно, придумывать мильйон "празнегов", о которых в Библии ни гу-гу,

и прекрасно другими способами манипулировать массами, чем в который раз в

истории сегодня успешно пользуется ввх.

 

например - вливая церковь в армию, в сознания людей как "покровителя пресвятейшей,

плин, стороны войны", потому што йийо бог главнее...

 

не смотря на первейшую заповедь "не убий". 

 

но кто их читает, те заповеди, равно как и другие тексты? 

есть же поп, который впаривает всё, что нужно... зачем напрягаться?

так что пропагандос очень успешно пользуется, дорогие юзеры. 

к сожалению.

 

и не очень радует, что у нас этот манипулятор тоже запускается. 

 

именно посему и поддержала сей пост: 

 

 

 


От для чого мішати свято захисника України з релігією? Невже приклад російських православних скрєп нічому не вчить?

 

не давайте засунуть себя и своих детей в средневековье, где

кровищи на ету тему было реками... 

 

имеете религиозный интерес - читайте первоисточник. 

не идите в стаде. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ти давай про "Наш флот",який розгромили,як ти написав у "вітальній гілці".

1.Потрібно було точно вказувати там,що таке "Наш флот"!

2. Нафуя писати про розгром будь якого "Нашого флоту" у вітальній гілці?

3.Стврив цю гілку навіщо? І без неї  зрозуміло,що ти лоханувся у тій гілці!

 

1. наш флот = флот київського князя. точно не візантійський

2. а нафіга у вітальну тему тягнути релігію і вимагати, щоб усі погоджувались?

3. В чому лоханувся? що не біжу бити поклони і купувати абонемент в рай? так це моя особиста справа. Будь яке насадження релігії командно-адміністративним методом завжди закінчується погано...

 

я вже писав влада мала чітко сказати, що 14 жовтня - в честь УПА, а не розгортати релігійну агітацію, тим більше з таким походженням свята.

Link to comment
Share on other sites

самая убойная тема, забравшая в истории, наверное, наибольшее

количество жизней - ето тема, чей бог главнее. (с)

 

мне кажется, срачь на тему сего "празнега" можно сравнить со срачем

на тему, чем же именно болен один из трех китов, на котором стоит земля.

 

а китов-то нету, потому что земля не плоская.

 

и смысл срачя?

 

так и здесь - да, происхождение и истоки "празнега" установить можно,

но он никакого, в общем-то, отношения к христианству не имеет, если

брать за основу то, что написано куда ранее пророками и апостолами,

т.е. Бибилию, как единый первоисточник.

 

как и правосливие в основной своей массе.

оно тем и опасно, что первоисточник никто не читает, ибо читающий и имеющий

хоть каплю моска уже в правосливие не пойдет. а нечитающим можно впаривать

все, что угодно, придумывать мильйон "празнегов", о которых в Библии ни гу-гу,

и прекрасно другими способами манипулировать массами, чем в который раз в

истории сегодня успешно пользуется ввх.

 

например - вливая церковь в армию, в сознания людей как "покровителя пресвятейшей,

плин, стороны войны", потому што йийо бог главнее...

 

не смотря на первейшую заповедь "не убий". 

 

но кто их читает, те заповеди, равно как и другие тексты? 

есть же поп, который впаривает всё, что нужно... зачем напрягаться?

так что пропагандос очень успешно пользуется, дорогие юзеры. 

к сожалению.

 

и не очень радует, что у нас этот манипулятор тоже запускается. 

 

именно посему и поддержала сей пост: 

 

 

 

 

не давайте засунуть себя и своих детей в средневековье, где

кровищи на ету тему было реками... 

 

имеете религиозный интерес - читайте первоисточник. 

не идите в стаде. 

https://www.youtube.com/watch?v=I-pZUQv8mjQ

Змінено користувачем Dilbert
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. наш флот = флот київського князя. точно не візантійський

2. а нафіга у вітальну тему тягнути релігію і вимагати, щоб усі погоджувались?

Про "Наш флот",вже писав! Езоп,потрібно було одразу уточнювати! Та не писати про разгром будь якого "Нашого флоту" у вітальній гілці!

Вітальна гілка для поздоровленнь. З чим? Читай назву тієї гілки. Покрови...Не погоджуйся собі,але не у вітальній гілці!

----------------

Християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

post-2013-0-53663400-1476466177_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Одесситы, которые сейчас находятся на передней линии соприкосновения в зоне АТО поздравили земляков с праздником Покровы Пресвятой Богородицы, Днем защитника Украины, Днем украинского казачества и годовщиной создания УПА.
  В частности, видеопривет одесситам передали один из лидеров и активист Евромайдана в нашем городе Сергей Гуцалюк и Всеволод Гончаревский, которые вместе защищают Родину."

http://www.048.ua/news/1403646

------------

Але дехто не погоджується!

Link to comment
Share on other sites

 

------------

Але дехто не погоджується!

 

про що і  мова: всі хто проти релігійної складової в державній політиці - проти наших хлопців, коротше зрадники вата і  ващє.

Бо в АТО всі поголовно християни -  атеїстів, мусульмман, рідновірів і іудеїв там нема, це всі знають. Виключно щирі християни, які хрестяться після кожного убитого москаля. Хто не згідний - вата. Правильно?

Змінено користувачем Спартак
Link to comment
Share on other sites

Військо  Аскольда  і  сам  Аскольд  були  нехрещені,  а  константинопольці - християни,  тому  БМ  саме  їх  захистила.

Тепер   українські  вояки -   християни,  шанують  БМ,  отож  вона  їх  захищає. :)

Навіщо  шукати  шкварки?  Я  сама  людина  невіруюча,  але  є  українська  традиція  і  то  така  традиція,  що  її  варто  шанувати.  Є  багато  різних  "але",  які  дотичуть  релігійної  тематики,  але... будьмо  поміркованими.

Link to comment
Share on other sites

Військо  Аскольда  і  сам  Аскольд  були  нехрещені,  а  константинопольці - християни,  тому  БМ  саме  їх  захистила.

Тепер   українські  вояки -   християни,  шанують  БМ,  отож  вона  їх  захищає. :)

100% згідний з такою логікою. Але виникає питання: а якщо не християни? або взагалі атеїсти? Зробимо для кожної релігії персональний день захисника відповідно до їх церковного календаря? Чи нехристияни це так, другий сорт, обійдуться?

 

 

, проблема в тому, що ти це все сприймаєш проти себе особисто, хоча нічого особистого тут немає насправді. Я так розумію ти україномовний одесит і я тебе за це глибоко поважаю, якщо це справді так. Але не можна мішати релігію з політикою і державою.

Link to comment
Share on other sites

 

 


100% згідний з такою логікою. Але виникає питання: а якщо не християни? або взагалі атеїсти? Зробимо для кожної релігії персональний день захисника відповідно до їх церковного календаря? Чи нехристияни це так, другий сорт, обійдуться?

Покрова  захистить  усіх,  хто  в  це  вірить  і  цього  потребує.  Принаймні  в  певних  ситуаціях  є  кому  подякувати. 

Як  мене  якась  сила  рятує  від  якоїсь  халепи,  чи  дістаю  якусь  підсказку  невідомо  звідки,  то  я,  агностик, кажу:  Дякую,  Боженька,  а  щороку  на  день  ангела  дякую  своєму  ангелу- охоронцю. :)

Link to comment
Share on other sites

 

, проблема в тому, що ти це все сприймаєш проти себе особисто, хоча нічого особистого тут немає насправді. Я так розумію ти україномовний одесит і я тебе за це глибоко поважаю, якщо це справді так. Але не можна мішати релігію з політикою і державою.

 Ні,здебільшого розмовляю не українською. Одеса.Це таке.

Не особливо релігійний фанат.

Сприймаю проти нашої нації.

СЛАВА НАЦІЇ !

Link to comment
Share on other sites

Покрова  захистить  усіх,  хто  в  це  вірить  і  цього  потребує.  Принаймні  в  певних  ситуаціях  є  кому  подякувати. 

Як  мене  якась  сила  рятує  від  якоїсь  халепи,  чи  дістаю  якусь  підсказку  невідомо  звідки,  то  я,  агностик, кажу:  Дякую,  Боженька,  а  щороку  на  день  ангела  дякую  своєму  ангелу- охоронцю. :)

 

а, точно. хай навертаються в християнство, Покрова всіх захистить. Чого нидіти по своїх єретичних релігіях. А змішання свята війська з релігією це взагалі не пропагндада ні на секунду.

 

 

Сприймаю проти нашої нації.

СЛАВА НАЦІЇ !

 

не зрозумів. Для тебе християнство=Україна і навпаки? Чи спочатку християнин, потім українець (часто чую подібне від священиків)?

Link to comment
Share on other sites

Я  сама  людина  невіруюча,  але  є  українська  традиція  і  то  така  традиція,  що  її  варто  шанувати.  Є  багато  різних  "але",  які  дотичуть  релігійної  тематики,  але... будьмо  поміркованими.

УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

Link to comment
Share on other sites

 

 


А змішання свята війська з релігією це взагалі не пропагндада ні на секунду.

Та  не  думайте  Ви  про  релігію  в  цей  день.  Це  день  українського  козацтва,  українського  стрілецтва,  УПА,  а  тепер  ще  й  сучасного  захисника  України.  Так  вже  склалося,  що  козацтво  обрало  Покрову  своєю  Берегинею.  Створення  УПА  теж  приурочене  до  свята  Покрови,  можливо  трохи  опираючись  на  козацьку  традицію  і  щоб  мати  покровительство  Покрови. 

Українці  тяжіють  до  образу  жінки,  матері,  Берегині,  Покрови.  Що  хочемо  міняти  та  й  навіщо?  Тому  що  хтось  десь  колись  написав  релігійну  байку?   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

позволю себе несколько цитат:

 

 

 


Я  сама  людина  невіруюча,  але  є  українська  традиція  і  то  така  традиція,  що  її  варто  шанувати.

 

зачем? можно ответить на простой вопрос? 

ибо я не из тех, кто скачет бездумно по кругу лишь потому, што 

их предки у костра скакали.

 

посему прошу ответь - зачем "шанувати" ритуал/традицию?

что мы от этого получим?

 

 

 


Покрова  захистить  усіх,  хто  в  це  вірить  і  цього  потребує.  Принаймні  в  певних  ситуаціях  є  кому  подякувати. 

 

прекрасно гармонирующая фраза с предыдущей "Я  сама  людина  невіруюча" 

 

зы. ахтойта - Покрова? 

от я не в теме, плин.

можно подробнее?

 

 

 


Як  мене  якась  сила  рятує  від  якоїсь  халепи,  чи  дістаю  якусь  підсказку  невідомо  звідки,  то  я,  агностик, кажу:  Дякую,  Боженька,  а  щороку  на  день  ангела  дякую  своєму  ангелу- охоронцю.

 

прекрасная бездумная удобренная почва для пропагандоса.

классика. 

 

 

Та  не  думайте  Ви  про  релігію  в  цей  день.  Це  день  українського  козацтва,  українського  стрілецтва,  УПА,  а  тепер  ще  й  сучасного  захисника  України.  Так  вже  склалося,  що  козацтво  обрало  Покрову  своєю  Берегинею.  Створення  УПА  теж  приурочене  до  свята  Покрови,  можливо  трохи  опираючись  на  козацьку  традицію  і  щоб  мати  покровительство  Покрови.   :fp1: 

Українці  тяжіють  до  образу  жінки,  матері,  Берегині,  Покрови.  Що  хочемо  міняти  та  й  навіщо?  Тому  що  хтось  десь  колись  написав релігійну  байку :fp1: ?   

 

 

а байка про покрову лучше?  :fp1:

шпилька, при всем уважении - я в шоце. 

такой сумбур в такой голове.

а што про вату говорить?  :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Та  не  думайте  Ви  про  релігію  в  цей  день.  Це  день  українського  козацтва,  українського  стрілецтва,  УПА,  а  тепер  ще  й  сучасного  захисника  України.  Так  вже  склалося,  що  козацтво  обрало  Покрову  своєю  Берегинею.  Створення  УПА  теж  приурочене  до  свята  Покрови,  можливо  трохи  опираючись  на  козацьку  традицію  і  щоб  мати  покровительство  Покрови. 

Українці  тяжіють  до  образу  жінки,  матері,  Берегині,  Покрови.  Що  хочемо  міняти  та  й  навіщо?  Тому  що  хтось  десь  колись  написав  релігійну  байку?   

:tu:

Link to comment
Share on other sites

Отже, викладу тут інформацію, щоб не засмічувати "вітальну" гілку http://uapolitics.com/topic/31018-pokrova-den-zakhisnika-ukraїni-upa-ta-den-koz/(про маніпулятивний характер у звинуваченнях в замаху на "вітанняя" вже писав в тій же гілці). Тим не менше.

 

Отже,для тих хто забув,з чого почалася ця гілка!

Сьогодні святкуємо ДЕРЖАВНЕ свято-День захисника України.

Також святкуємо Християнське свято-Покрова Пресвятої Богородиці.

На форумі була створена "Вітальна гілка",де вітали з обома святами разом.Назва гілки сама про це каже.

Не погоджуєтеся,тоді нефуй лізти у ту гілку з версіями історії походження свят або з атеїзмом!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...