Перейти до змісту

Генассамблея ООН


кноп

Recommended Posts

гы)))))))))))

ему ещё нехватает тока йопнуть по требуне тапочком http://forum.pravda.com.ua/Smileys/default/smilie5.gif


Бля.... включив і виключив, я не можу таке слухати ...

врага надо знать в лицо

Link to comment
Share on other sites

ааааааааааааа  он реально сдал сам себя ...
что это его спец операция...

это как он преподнёс переселение миллионов http://forum.pravda.com.ua/Smileys/default/smilie5.gif

Link to comment
Share on other sites

короче панове!
шо я могу сказать..
хуйло остался при своих позициях..которые он будет обговаривать с обамкой....
я вам так скажу наверняка после 5-10октября нужно ждать новых боевых действий на донбассе.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

короче панове!

шо я могу сказать..

хуйло остался при своих позициях..которые он будет обговаривать с обамкой....

я вам так скажу наверняка после 5-10октября нужно ждать новых боевых действий на донбассе.

 

а ви чекали хуйловського каяття ?

я на нього навіть не сподівався

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

задрали придурки.

 

президентша Кореи: некоторые жертвы изнасилования во время второй мировой еще живы. нужно срочно выработать программу, которая поможет им залечить душевные травмы.

 

нахер эти сопли в сахаре?

Link to comment
Share on other sites

короче панове!

шо я могу сказать..

хуйло остался при своих позициях..которые он будет обговаривать с обамкой....

я вам так скажу наверняка после 5-10октября нужно ждать новых боевых действий на донбассе.

Посмотрим.Обама четко очертил круг, за который ху№ло не выпустят.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

а ви чекали хуйловського каяття ?

я на нього навіть не сподівався

нет канечно...но подумалось....что его таки уже нагнули....

а оно реально пошло в ва банк..имхо...

я только теперь одного не пойму....

если в сирии он тоже начал воевать..на сколько его хватит на два фронта

Link to comment
Share on other sites

ястно одно....
чёрненький таки послал хуйло нахуй..
тот сильно расчитывал..шо оно влезет в сирию...поможет...
асад бы тихонечко бы погиб от неизвестной болезни...
и он сирию..поменяет на украину...
но видать таки пиндосы не хотят остаться в истории людьми развязавшие бойню в центре европы.

Link to comment
Share on other sites

Hanna Hopko додає 3 нові світлини — разом з Gennadiy Kurochka та 2 others.
40 хв · Змінено · 
 

Прапор, розстріляний під час війни на Донбасі - це символ агресії Путіна, яку яку ми зупинили жертвами наших воїнів....

Перед виступом путіна офіційна делегація Украіни вийшла з зали Генасамблеі ООН. Небайдужі на балконі встали з прапором.
Історія прапора така: Ukrainian flag survives Russian attacks in August 2014

A Ukrainian soldier received this flag as a gift from his friend before departing to war. In August 2014, Ukrainian Army was liberating towns and villages, scoring a number of decisive victories against Russia-backed militants. Just when it seemed that the days of Russian proxies were numbered and their leaders would be brought to justice for their crimes, the Kremlin elites resolved to deploy active Russian servicemen for an open invasion of eastern Ukraine.

On Ukraine’s Independence Day, August 24, Russian troops crossed the border. Heavy fighting broke out in the vicinity of Luhansk. The threat of Mariupol complete encirclement was looming. Ukrainian soldiers were surrounded in Donbas where this flag accompanied the anti-aircraft military regiment.

On August 29, 2014, Ukrainian and Russian military agreed on setting up a “green corridor” enabling Ukrainian forces to retreat. However, Russian generals have cynically violated the deal –they launched deadly attacks from all kinds of weapons against the Ukrainians at close range. This is a war crime that has no statute of limitations. The truck where the flag was hoisted was blown up to pieces by the enemy bullets and artillery, and the Ukrainian warriors were ruthlessly killed. You witness the remains of the flag left after the Russian treacherous attack discovered by Ukrainian volunteers of the Chornyi Tulpan [black Tulip] mortuary affairs group a month after the tragedy.

 
12038523_10153692504417244_8489552824943
12036580_10153692504867244_5218373133824
12033002_10153692505092244_5728966779854
 
Link to comment
Share on other sites


Путин-человек кривое зеркало. Все свои недостатки, он присваивает странам и содружествам. Эгоистами он называет сильные страны.


Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...