Перейти до змісту

Стаття 24 Конституції України.


mg42

Recommended Posts

 

 


повторю еще раз - тут все за украинизацию страны.

 

Лєса, попередження саме тобі. Побачу ще слово "мовкання" - знесу профіль під нуль миттєво. 

 

 

Фома, я, хоть и стесняюся, но все же спрошу:

ты хорошо вообще себя чуйствовал, когда ето процитировал и напесал?  8-)

Link to comment
Share on other sites

Конституцію приплели, Декларацію прав людини, Галактичний кодекс тощо....

 

А достатньо було зазначити в правилах українського патріотичного форуму, що "мова спілкування на форумі - українська".

 

Все інше - виправдання свого внутрішнього кацапізму...

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Хлопченяткo, а чого у вас пошта на list.ru? Ви часом не кацап?

 

Та кацапських посіпак, що пишуть українською, часом, навіть без гуглоперекладача, сіючи розбрат серед українців, в мережі - як грязі.

Але паляться таки, вані бєрьозкіни

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 


А достатньо було зазначити в правилах українського патріотичного форуму, що "мова спілкування на форумі - українська".

 

Можна. Тільки від імперій, монархій та диктатур люди тікають.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Собственно тем людям которые себя считают патриотами - государство Украиной держится на декларации о суверинетете и Конституции. В том числе и в вопросе языка и национальности. Ставя под сомнение этот вопрос (большинство не имеет сомнения в едиеном государственном) вы сами того не ведая ставила по сомнение саму государственность.

 

Все граждане Украины равны и украинцы не ранее других

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 


государство Украиной держится на декларации о суверинетете и Конституции.

Декларации и Конституции - ноль без палочки.

Государство Украина держится на гражданах.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@neoosa, ГАИшники 20+ лет забирали права, но президенты при этом в Рашку не сбегали. :nose3:

Щютка.

 

О чем вы желаете вести диалог?

 

Есть группа личностей, у каждой личности свои интересы. Они в результате компромиссов согласовывают некий набор общих интересов. Общность интересов законодательно закрепляется в документальной  форме, хотя бы и в виде Конституции. После того, как интересы согласованы и оформлены в документальной форме, они уже становятся не интересами, а правами и обязанностями (просто потому, что прав без обязанностей не бывает) личностей.

 

Если некая личность выразила свое несогласие с положениями документа в виде конкретных действий, она лишается прав, гарантированных документом, и становится вне юрисдикции документа. Но сам документ в бумажном, каменном, электромагнитном или еще каком-либо виде эту личность прав не лишит. Активную силу документу сообщают те личности, которые этому документу подчиняются.

Link to comment
Share on other sites

 

 


лесица : повторю еще раз - тут все за украинизацию страны.  

---------------------------

Фома : 10 Бер 2016 - 09:44 Лєса, попередження саме тобі. Побачу ще слово "мовкання" - знесу профіль під нуль миттєво.     

---------------------------

 

Фома, я, хоть и стесняюся, но все же спрошу: ты хорошо

вообще себя чуйствовал, когда ето процитировал и напесал? 

 

Фома, доброе утро!  я настаиваю - хде ты видел от лесы

слово "мовкання"? што за ээ... глупые, штоб не сказать

по-другому, наезды?  8-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Фома, доброе утро!  я настаиваю - хде ты видел от лесы

слово "мовкання"? што за ээ... глупые, штоб не сказать

по-другому, наезды?  8-)

Лєса, там де я бачив, вже нема. Але як ти здогадуєшся, так само як і з офером кнопки, Фома не бреше.
Link to comment
Share on other sites

Лєса, там де я бачив, вже нема. Але як ти здогадуєшся, так само як і з офером кнопки, Фома не бреше.

 

 

Мені імхується, що не варто було б чіплятися на рівному місці, тим паче, що причин немає.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Важливе: дуже, дуже цікава мапа! 
При всіх можливих похибках (не сумніваюся в здатності канадських соціологів скласти досконалу вибірку, сумніваюся - в здатності скласти досконалу анкету: для цього все-таки треба володіти предметом "зсередини", тому до всякого "німець покаже"(с) я завжди ставлюсь обережно) - при всіх, тобто, можливих "недольотах", згрубленнях і скривленнях, це ПЕРШЕ, від перепису 2001 р., серйозне соціологічне дослідження мовної ситуації в українських містах, з якого можемо побачити РЕАЛЬНУ КАРТИНУ - а не рос.-пропаґандистську.
Є що аналізувати й над чим думати...

12932950_1003720093009373_42436821478559

 

 

 

ПЕРЕПОСТ МАПИ ВІТАЄТЬСЯ - ЧОМУСЬ МАПУ ВИЧИСТИЛИ З ФБ (видалив не я!!) ДОБРЕ Б ЗАКИНУТИ МАПУ І ПОЗА ФБ!

ОНОВЛЕНА МОВНА МАПА - МОВНА СИТУАЦІЯ В ОБЛАСНИХ ЦЕНТРАХ УКРАЇНИ. ЗА ДАНИМИ International Republican Institute (за підтримки Уряду Канади), опитування від беерзня 2015 р. і січня-лютого 2016 р. Опитано 17-19 тис. респондентів (!) у 22-х облцентрах України + СіверськоДонецьк і Маріуполь. Прямі посилання тут: РОЗБИРАЙТЕ СОБІ
http://www.iri.org/sites/default/files/wysiwyg/2015-05-19_ukraine_national_municipal_survey_march_2-20_2015.pdf - 2015
http://www.iri.org/sites/default/files/wysiwyg/municipal_poll_2016_-_public_release.pdf - 2016
В цій мапі виправлено помилки і неточності попередньої такої мапи від 2015 р., враховано зауваження та пропозиції громадськості, насамперед: 1) двомовних все ж не варто показувати подібно до російськомовних - тому уведено помаранчевий крап, 2) регіони навтіь дуже російськомовних облцентрів цілком україномовні.
Становище української мови в обласних центрах, виявлене за даними двох опитувань - збереження русифікції - якраз і є причинами нашого уболівання і боротьби за державну мову.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Larysa Nitsoi

Я сьогодні ревла. В Міністерстві освіти. Уявляєте? Нерви здали. Капець. Понесла нашого листа, зареєструвала, а потім вирішила прогулятися по кабінетах. Закінчилося тим, що я розревілася, як дівчинка. Від безсилля і відчаю… 

Ще на підході до міністерства, на сходах, телефон «бім-бом». Відкриваю смс. «Пані Ларисо, підкажіть, якими документами ви керувалися, коли добилися відміни в школі російської мови, бо сьогодні були в директора, а вона апелює до купи законів, що права». Ну звісно, директор знає, чим помахати перед носом на своє виправдання. «Добре, - думаю, - що я тут, заодно тих документів для батьків і наскубаю».

 

Кабінет високого начальника. Тук-тук. 
- Доброго дня. Я прийшла по допомогу. Мене звати Лариса Ніцой, я…
Начальник у вишиванці гарною українською випереджує:
- Я знаю, хто Ви.
Гм. Нічого собі. Ну гаразд.
- Мені треба документи, на які можуть посилатися батьки, які хочуть відмовитися від російської мови в школі.
- Хай до нас звертаються, ми розбираємося з кожним випадком окремо.
- Почекайте, таких випадків мільйони. Ви будете розбиратися з кожним? А не простіше розробити для них усіх на цей один випадок якісь рекомендації.
- Ні.
- Чому?
- Тому що ми ідемо в Європу і пообіцяли Європі вільний розвиток мов національних меншин. Якби Ви читали Європейську хартію, то ...
- Я читала і можу Вам на пам’ять її процитувати. І не тільки Хартію. А Ви, я бачу, теж пропустили в ній важливі місця, де говориться, що «розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні зашкоджувати офіційним мовам і необхідності вивчати їх». А також, що «розвиток регіональних мов грунтуєтся на принципах демократії в рамках національного суверенітету і територіальної цілісності». Ми на Сході і в Криму культивували російську мову, в результаті ми маємо там порушення суверенітету і територіальної цілісності. То що, далі будемо культивувати? В Україні відбувається масове зросійщення, батьки не хочуть вивчати цю мову, директори їм нав’язують, батьки не знають, куди бігти за підказкою, а вам важко якогось папірця написати? Ви ж для цього тут сидите, правда?
- Заспокойтеся. У нас немає масового зросійщення. За статистикою, в Україні 92% шкіл з українською мовою навчання.
У мене спирає дихання, начальник продовжує: 
- Я приїхав 10 років тому і ситуація тільки покращується.
- Я перепрошую, а звідки Ви приїхали?
- З Москви.
Я прикладаюся долонею до свого лоба так, що виляски лунають на весь кабінет. Кажу:
- Ви розумієте, що в нас у більшості шкіл України вивчається російська мова? Ви маєте таку статистику? Чому її вивчають у селах, де ніхто не розмовляє російською?
- Що Вам далася ця російська?
- Та тому, що її вивчають кругом! З якого дива? У Європі її не вчать у школах. Нам вона навіщо? 
- У Вас неправильна позиція.
- Серйозно? Тоді в мене наступне питання, у нас проживає 130 національних меншин, чому мова однієї меншини, російської, піднесена в найвищий ранг? Ви кажете, що ми йдемо в Європу, а це по-європейському, підминати під одну меншину всіх?
- Я не збираюся з вами розмовляти в такому ключі.
- Через таких, як ви відбувається масове зросійщення українців. Ви обклалися документами на захист меншин, а куди бігти українцям?

І тут я починаю ревіти. Я усвідомлюю, що навпроти мене сидить не пєшка, ви розумієте, сидить високе начальство, яке відповідає за освіту діток в Україні, і вишиванка у нього, і мова українська, а суть ворожа. І я нічого не можу зробити. І такий відчай на мене напав. Як у дитинстві, коли знаєш, що правий, а дорослий проти тебе. І, і якось воно само собою розревлося. Наче це не я. Одна півкуля мозку і далі холодно працює, а друга півкуля реве. Цитькаю подумки на себе «здуріла, чи що?» Але півкуля не слухається. Кажу крізь сльози:
- Якщо ми йдемо в Європу, давайте зробимо, як у Європі. У них немає шкіл, де викладання проводиться тільки мовами меншин. Це нонсенс. У їхніх законах про це чітко написано, що так не можна.

- У нас свої закони. Ківалова-Колесніченка. 
- Цей закон суперечить європейським нормам. Венеціанська комісія….
- Так, у Венеціанської комісії до нього суттєві зауваження, але він і досі у нас діє...

 

Отакі пиріжки, малята. Я не пишу прізвище посадовця, бо не про нього мова. Не хочу, щоб ви відволікалися на критику однієї людини. Розмова достовірна, але скорочена. Важливо інше. Такий посадовець в міністерстві і така позиція можлива тому, бо такий закон. Ось корінь зла. Ось із чим треба боротися. 

 

А як захищатися українським батькам від вивчення російської мови (не тіштеся язикі, в міністерстві є такі поради), я таки виходила. Про це наступний допис, бо цей і так задовгий.

p.s. А взагалі, люди, це якийсь сюр. На рівні навчальних програм і шкіл цей керівник впроваджує закон Ка-Ка. Коли персонально до нього звертаєшся, як позбутися мови в школі, і обійти закон Ка-Ка, він реально допомагає як це зробити, при чому, не ховається, не таємно. Я не знаю, як це все сприймати.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

У нас, як і у кацапів, суворість законів компенсується необов'язковістю їх виконання. Головне - політична воля керівників міністерства, пише ж вище Лариса Ніцой, що закон Ка-Ка можна обійти.

 

Тепер лишилося волонтерам поширити рекомендації щодо елімінації російської у школах і постійно тиснути на міністерство і громадську думку у медіа.

 

А загалом те, що у нашій владі комфортно почуваються вороги українського - це діагноз.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...