Перейти до змісту

Америка - страна непуганых белок


Françoise

Recommended Posts

Вони там правда скрізь, нікого й нічого не бояться, стрибають і "зєло упітани".
 
Трішечки фоток і вражень і від мене буде тут.
 
Отже, фінансова столиця світу Нью-Йорк сіті. З нього почалося моє знайомство з зоряно-смугастою країною.
Панорама Манхеттену з іншого боку Бруклінського мосту. Там є такий чудовий "променад"

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Вулиці Нью-Йорка надихали й надихають багатьох архітекторів на втілленя своїх, мабуть, найсміливіших фантазій. Будинки хмарочоси яких хочеш форм та конфігурацій. Ось що типу неначе його "викрутили"

 


 

Будинок приблизно 1ї третини 20-го століття. Розташований поблизу Центрального парку.

Коли ці фотограії показали "отцу народафф", він сказав "в Масква такоє хачЮ"

Ось звідки ті відомі московські висотки виникли


Змінено користувачем Françoise
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Freedom Tower. Башта Свободи. Сумний насправді "пам'ятник". Її вигнали на місці хмарочосів-близнюків. 1776 футів (541м) заввишки. Дорівнює року, коли США набули незалежності.

Тому й назва символічна.

 


 

Зараз там ще й величезний підземний торгівельний та діловий центр. Проектував відомий іспанський архітектор, якого іноді кличуть послідовником Гауді, Сантьяго Калатрава.

Він дуже любить робити будівлі, схожі на скелети динозаврів. Щось схоже він збудував в себе на батьківщині у Валенсії


 

А це всередині. Просто підземне місто


Змінено користувачем Françoise
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

По усьому периметру кожної з "близнюків" зроблена така композиція.

Зверху вода дуже тиха й спокійна. Так тихо й безтурботно починався той день.

Вода доходить до краю вузького квадратного басейну і..... ривком зненацька зривається униз. Так враз обірвалися життя багатьох безневинних людеї. Кількість струмочків дорівнює кількості загиблих у кожній башті.

Унизу вони усі, неначе злилися у ріку смерті, стікають далі у прірву. Вона посередині і дна її не видно ні з якого боку.

Вражає й чіпляє. Автору мега-респект  :tu:


 

По усьому периметру імена загиблих. У день, коли в когось зі списку день народження, коло його\її імені стоїть біла троянда


  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

А тут 1й президент США складав присягу.

До того будівля служила митницею. І ще там зберігалися гроші, золото, інші цінні речі.

Про це нагадує така "композиція"


  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

У США новітня архітектура доволі гармонійно співіснує зі старою


  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Спасибо за фотки. Славный город, есть много чего посмотреть, и архитектуру, и музеи, и интрепид, и централ парк. Всем стоит там побывать.

(Только летом в центре очень воняет: жарят всякую фигню на улицах и душно...)

Змінено користувачем sergiano
Link to comment
Share on other sites

Metropolitan museum.

 

Лицарі


 

Діана. Спочатку стояла на вулиці поблизу Рокфелер центру, але "соромила" трохи пуританських за ментальністю американців, її постійно хотіли у щось "вдягнути", приблизно як костюмчики для манекен піс у Бельгії :gigi:


 

Картина американського художника німецького походження Еммануеля Льойце "Переправа Вашингтона через ріку Делавер". Там є певні неточності, 

але загалом враження сильне


  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Спасибо за фотки. Славный город, есть много чего посмотреть, и архитектуру, и музеи, и интрепид, и централ парк. Всем стоит там побывать.

(Только летом в центре очень воняет: жарят всякую фигню на улицах и душно...)

 

ну я вгадала з сезоном. Жовтень у НЙ таки чудовий сезон

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Вы многое успели посмотреть - молодцы. А я три раза был в НЙ и ни разу не попал к статуе свободы :shuffle: два раза была закрыта на реконструкцию а третий не было достаточно времени...

Link to comment
Share on other sites

3 дні там звісно замало, але так вже сталося. Я неодмінно ще туди поїду, Америка дуже велика і навпрочуд різноманітна

 

Звідти прямуємо на Еліс Айленд. Цей острів - ворота еміграції. Я чомусь думала, її пік прийшовся на ісход єврєєв із Єгіпта коли з СРСР стали масово випускати й усі кинулися хто міг, а виявилося - пік був приблизно 1шу третину 20 століття.
То ж Еліс Айленд був тією самою точкою, де прибулих перевіряли на лояльність та здоров'я. Це для більшості було те місце, де вони зробили свій перший крок по американській землі.
 
У цей зал пасажири 2 та 3 класів (пасажирів 1го класу зазвичай опитували прямо на судні і вони потім одразу прямували до НЙ набережної) заходили й сідали на довгі лави, чекали, коли їх покличуть на перевірку. Перевірка могла йти у кілька етапів
 
За таким столиком сидів чиновник та розпитував новоприбульців про їхнє становище, професію, стан здоров'я тощо. З деякими хворобами (трахома, деменція, божевілля) в'їзд було заборонено.
 
Були й випадки депортації
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


 

Перевірка на наявність трахоми


 

Людей, що здалися "підозрілими", відводять для подальших перевірок. Тим, в кого підозрюють психічні розлади, дають вирішувати задачі. Переважно вони легкі.

Але бувало, що дійсно депортували

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Клівленд. Місто у штаті Огайо. Нічим таким воно не приваблює туристів, але там моя мої родичі (щоправда, вже ненадовго, збираються переїжджати)

 

На цей хмарочос також підіймаються, але там така штука: пас (квиток) треба брати онлайн.

 


 

Краєвид з цієї башти на місто та озеро Ері. Ері - 1 з тих самих "5 великих озер", проходить між США та Канадою. Воно безкрайнє.


  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Центр Клівленду за американськими мірками невеличкий. Є кілька хмарочосів, парк, є пам'ятник американській історії


 

а це панорама, ріка Кайяхога (гадаю, походження назви індіанське)


 

ось така гітара, неподалік від університету Cas Western, до речі, дуже відомого (і у тамтешній кав'ярні дуже смачні тістечка)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ось такі птахи у центрі міста. Там такий собі майданчик розваг. Пташки стоять у воді. А поруч ще жаби й равлики. Люди їх тягають туди-сюди. Але то мають все ж таки важкі, тут треба мати неабияку силу аби їх з місця зрушити


 

Жаби:


 

Равлики :


  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Типова для Клівленду картинка. Вони там як вдома ... хоча власне вони й є там вдома.


 

А родичі казали, до них якось забіг скунс..... 3 дні поспіль потім хату мили та провітрювали

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...