Перейти до змісту

А вам цікаво трішечки польських замальовок від жабки чи нуйоговпень?


Françoise

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

їб**там нєт покоя

 

Закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі таки приймуть
 
28 Вересня 2017http://vsetutpl.com/uploads/content/3663/article/-20081.png

За даними Єврофінд, майже дві третини поляків працюють у вихідні. У цьому відношенні їх випередили лише дві європейські країни - Румунія та Греція.

Ще рік тому польська незалежна профспілка "Солідарність" (Solidarność) ініціювала створення проекту закону про заборону торгівлі в неділю у Польщі. Тоді, у 2016 році, під законопроектом підписалося більше ніж півмільйона поляків. 

Згідно з новими опитуваннями, 59 відсотків поляків виступили проти заборони торгівлі по неділях.

Цілий рік довкола прийняття закону точилися гострі дискусії і нарешті зараз стало відомо, коли ж все-таки він вступить у силу, на кого поширюватиметься та як діятиме.

 

 

 

Коли приймуть закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі?

Наприкінці червня голова Постійного комітету Ради міністрів Генрік Ковальчик запевнив, що закон однозначно приймуть найближчим часом, питання полягає лише в тому, як саме він діятиме: чи торгівля буде заборонена у всі святкові дні та неділі або лише деякі.  "Є дві суперечливі одна одній сторони: роботодавці взагалі не хочуть заборони торгівлі в неділю, а «Солідарність» хотіла би запровадити повну заборону. Уряд повинен збалансувати це", - сказав міністр.

У вересні прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло в інтерв'ю радіо FM RM заявила, що уряд готовий завершити роботу над проектом "Солідарність".

Відтак, у четвер, 28 вересня проект розглядатиметься підкомітетом з питань ринку праці в Сеймі, який очолює Януш Сняданек. Згідно з інформацією на сайті Сейму, зустріч розпочнеться о 18:00. В інтерв'ю журналістам Сняданек запевнив, що робота над законопроектом буде прискорена, і торгівельне обмеження набуде чинності з 1 січня наступного року. 

Як зазначив депутат Верховної Ради, заборона повинна застосовуватися кожну другу неділю. Ідею парламентського підкомітету критикує "Солідарність", яка виступає за закриття магазинів щонеділі.

На кого поширюватиметься закон про заборону торгівлі в неділю?

Проект Комітету законодавчих ініціатив, який включає "Солідарність" та інші організації, має на меті обмежити торгівлю по неділях у більшості торгових точок, за деякими винятками.

Вони включатимуть, між іншим, аптеки, пекарні, заправні станції (з деякими обмеженнями), сувенірні магазини, кіоски з пресою. Торгівля в Інтернеті буде дозволена, але пакування і доставку товару в неділю заборонять.

 

 

 

Якими будуть  наслідки заборони торгівлі у неділю?

На думку аналітиків, внаслідок введення торгівельних обмежень, зниження обороту в секторі роздрібної торгівлі в цілому становитиме щонайменше 9,6 млрд злотих. Прогнозують також зниження зайнятості щонайменше 36 тисяч людей.

Прямі витрати Казначейства, пов'язані з забороною торгівлі по неділях, можуть становити принаймні 1,8 млрд. злотих. 

Отже, найімовірніше, закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі вступить у силу з 1 січня 2018 року та стосуватиметься, за деякими винятками, всіх торгових точок.

 

http://vsetutpl.com/zakon-pro-zaboronu-torgivli-u-nedilyu-v-polschi-taky-pryymut

Link to comment
Share on other sites

Я такої самої думки

+ для багатьох людей хто працює посмінно або й по суботах це зв'яже руки

 

Ви, до речі, не уявляєте, скільки у групах на фб з'явилося 'богоботів кликуш' що зі штанів у захваті вистрибують типу 'неділя день для сім'ї та церкви'. Я трохи у ступорі

 

У Німеччині вони таку штуку утнули. Я з подивом дізналася що то вплив католицької церкви. Скажу чесно вони сильно через те впали у моїх очах

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

 

 


У Німеччині вони таку штуку утнули. Я з подивом дізналася що то вплив католицької церкви. Скажу чесно вони сильно через те впали у моїх очах

Так. То  справа  костелу.  Проте  цікава  думка  бізнесу.

У  Німеччині  то  справа  протестанської  кірхи?  Було  б  дивно.

Link to comment
Share on other sites

У Німеччині також то католики. Там є доволі велика спільнота

 

Цей плакатик сьогодні по ФБ гуляє. Мені цікаво як вони будуть ідентифікацію проводити

Link to comment
Share on other sites

В Германии это внесено в закон о защите труда.

В последнее время на земельном уровне начинают это послаблять, дали квоту магазинам на рабочее воскресение, разрешили работу магазинов на вокзалах.

Когда я приехал в субботу магазины работали до 14.00.

Сейчас до 20.00. Есть Лидл на вокзале, там в воскресение очередь начинается еще до магазина.

Когда начались первые открытые воскресения, то на парковку магазина надо было еще очередь отстоять.

Люди как в цирк ездили, диковинка.

 

Все это имеет две стороны, с одной потребитель которому вдруг захотелось кило мяса купить в воскресение, с другой работник, который хочет гарантировано иметь хоть один стабильный день для выходного.

 

Проблему надо решать с другой стороны, надо пятницу сделать обычным выходным наряду с субботой и воскресением.

Тогда времени станет больше...

Link to comment
Share on other sites

Якось у суботу у 2й половині дня попала в Ашан. Дещо там треба було.

Коли я глянула на черги у касі, я зрозуміла, що це на годину

 

це правило приведе за собою "моцний польський пипець" імхо

 

добре що я не шопоголік

Link to comment
Share on other sites

Угу. Працюю.

Залежить від того, у якому місті, у якому районі.

 

Скажімо так, у Вроцлаві 2000 злотих у місяць на людину але за окрему квартиру у хорошому районі у хорошому стані повністю мебльовану, з урахуванням комунальних то вважається хорошими варіантом. Це приблизно 500 євро або 650 доларів. Продукти приблизно співставні з цінами в Україні, до того ж у Польщі ціни стабільні вже років з 7, як мені казали. То ж доволі легко прогнозувати. За місяць на харчування піде приблизно 200-300 злотих і ти нгі в чому собі не відмовлятимеш. Якщо трохи економити то й у 150 вкладешся. Якещо сильно економити - за 100.

 

З того що я читала заробітчани можуть платити за житло по 600 злотих але це буде лише ліжко з якимсь відділком у шафі, з сусідами по квартирі (яких ти далеко не завжди знаєш і до того ж читала навіть про випадки пограбувань).

 

Вроцлав дороге місто за польськими мірками "єслі шо"

Змінено користувачем Françoise
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Не знаю бо без машини. Купувати тут в мене поки що в планах нема. Машини тут дешеві, але я просто у ній зараз не маю потреби, на роботу взагалі хожу пішки.

Комунальні приблизно 200-400 злотих залежно від розміру сім'і. Часто їх просто забивають у вартість квартири а коли вже з'їжджати будет то йде перерахунок (в мене як раз так).

Знаю людей, що винаймають дім у передмісті. Там чоловік працює, жінка 3 з дітьми вдома і їм звісно то зручно бо й більше за розміром і садочок є, повітря, все таке. Можу попитати, якщо скажуть звісно

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

продається багато чого. А сам Вроцлав нагадує величезний будівельний майданчик

Але я не в темі де за скільки купити можна, можу попитати деяких знайомих що теоретично можуть бодай щось знати.

Переді мною просто поки що таких питань не поставало, та най би й постало я б не у Польщі купувала. Це не антиреклама Польщі, просто я більш на південь хочу

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

 

 


до того ж у Польщі ціни стабільні вже років з 7, як мені казали. То ж доволі легко прогнозувати.

 

йопсиль, такое впечятление што у нас мы до етого никогда не дожывем...  :(

Link to comment
Share on other sites

01.10.17 00:59  Прокуратура в Польше открыла дело против владельца магазина за дискриминацию украинцев

censor_news_big3.jpg Окружная прокуратура в Щецине (Польша) открыла уголовное производство против владельца магазина в Барлинеке за размещение на входе надписи "Каждый гражданин Украины, пройдя кассу, подвергается проверке".
Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Укринформ", представитель окружной прокуратуры Иоанна Бирановская-Сохальская рассказала, что прокуратура автоматически инициировала следствие по этому делу сразу после появления информации в СМИ.

 

Владелец магазина Ежи Битель распорядился снять табличку и извинился за нее. Он добавил, что решение о ее вывешивании было эмоциональным, поскольку имели место кража в магазине, совершенные украинцами. 

Link to comment
Share on other sites

Угу.

Втім, з певною долею допуску його можна зрозуміти, хоча це не виправдовує таку табличку.

Я надивилася на тих "мігрантів". І хоча таких самих повно серед поляків, але ж вони, як би там не було, в себе вдома. І аргументувати наше шахрайство польським то не вірний хід.

Я у всіх тих групах українців захищаю завжди, але тут серед своїх можна й про правду кілька слів сказати. Повно випадків, коли компанія посередник з пошуку роботи ошукує тих, хто їде працювати. Вона виставляє зарплатню вищу за ту, що пропонує польська компанія, люди приїжджають, отримують не те, на що очікували.

Ну і +... звісно не кацапи але повно таких галасливих тіток та дядьків, що, пардон, здається, ванну бачать раз на місяць. 

Уви і ах (с).

Повторюю : те, що такого самого "добра" повно серед поляків, нам не допоможе. Вони певною мірою руйнують реноме, причому ще гірше ніж абстрактні пам'ятники Бандері, бо на Бандеру в них рефлекс собачки Павлова десь разів пару на рік, а цих екземплярів вони бачать щодня.

 

Жабка не стикалася з проявами неприязні з боку поляків, але по-перше в жабки мабуть на лобі написано, що їй їхнє ставлення по цимбалах і до того ж жабка базікає англійською і через те їй взагалі нічого не закидують

Змінено користувачем Françoise
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

От де слід віддати полякам належне, всіляки ковбаски та шинки в них суперові. Жабка спробувала sinka wiejska і облизується

В  якійсь  мережі?  Я  надаю  перевагу  нарізаній  голонці - не  набридає,  бо  не  копчена  і не  так  швидко  псується.  Намагаюся  завжди  привезти  трохи  додому.  Сподобалася  в  Теско  і  ціна  справедлива.  SPAR - теж  можна  купляти,  смачно.  Ще  припала  на  коречки (оселедці),  але  їхня  ціна/якість  вже  не така  як  раніше.

Потрапляю  до  Польщі  лише  на  суботу/неділю.  Отож  для  мене  тема  "закриті  магазини"  трохи  актуальна.

Link to comment
Share on other sites

То ярмарок був я не пригадаю звідки саме, на жаль.

Мені теж це актуально бо я як раз не шопер і 'забігти швиденько зкупитися' мої шанси різко впадуть. По суботах там просто дурдом буде а вже про різдво я взагалі мовчу там у трму супермаркеті й заночуєш

Link to comment
Share on other sites

не вгамуються ніяк

 

41  Польские парламентарии предложили сажать на 2 года в тюрьму за пропаганду ОУН-УПА
censor_news_big3.jpg Польская крестьянская партия хочет ввести уголовную ответственность за пропаганду ОУН-УПА. Это один из элементов законопроекта об установлении 11 июля "Национальным днем памяти жертв геноцида, совершенного украинскими националистами против граждан Второй Речи Посполитой, совершенного в 1943-1945 годах" и внесении поправок в некоторые действующие законы.
Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Радио Польша.

В прошлом году Сейм принял решение об установлении Национального дня памяти жертв геноцида на Волыни 11 июля, но, по мнению депутатов Польской крестьянской партии и Патриотической ассоциации организаций ветеранов, этот акт должен иметь ранг закона.

Лидер партии Владислав Косиняк-Камыш объяснил, что закон является более постоянным, чем любая резолюция. По его мнению, принятие Сеймом этого документа будет естественным следствием достижения осознания исторической правды в польском обществе. Владислав Косиняк-Камыш подчеркнул, что авторы законопроекта не хотят обострять польско-украинские отношения.

Проект документа вводит поправки в Закон о Институте национальной памяти и Уголовный кодекс. В частности, предлагается в каталог преступлений, совершенных в период с 8 ноября 1917 года по 31 июля 1990 года, включить преступления, "совершенные украинскими националистами". Кроме того, в предлагаемой поправке к Уголовному кодексу в список тоталитарных символик, производство, хранение и распространение которых является преступлением, внести символику Организации украинских националистов и Украинской повстанческой армии.

Депутаты предлагают установить наказание за пропаганду ОУН-УПА в виде лишения свободы на срок до двух лет.

Напомним, в прошлом году в июле Сейм Польши принял резолюцию по Волынской трагедии, назвав ее "геноцидом польского народа" и установив 11 июля Национальным днем памяти.

Президент Польши Анджей Дуда заявил, что историческое прошлое в значительной степени влияет на польско-украинские отношения. По его словам, Польша вместе с Украиной готова чествовать многих украинских героев, но не согласна прославлять тех, кого считает преступниками.

Депутат Верховной Рады Олег Мусий (внефракционный) предложил парламенту установить 24 марта Днем памяти об украинцах-жертвах геноцида, совершенного Польшей в 1919-1951 годах. Спикер польского Сената Станислав Карчевский выступил против признания Верховной Радой геноцида украинцев властями Польши в 1919-1951 годах.

Отношение к трагическим событиям на Волыни 1943-1944 годов в Украине и Польше существенно отличается. Украинские историки считают, что в этнических чистках виноваты обе стороны. В Украине также убеждены, что данные польской стороны о жертвах среди поляков являются значительно завышенными. Зато польские историки считают, что за эти трагические события ответственность несет исключительно украинская сторона, в частности УПА. По данным польской историографии, тогда погибло около 100 тыс. поляков, а также несколько тысяч украинцев в ответных акциях польских вооруженных формирований, в частности АК и так называемых хлопских батальонов.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...