Перейти до змісту

Посилки в Україну


Françoise

Recommended Posts

Посилки в Україну
В перерві концерту класичної музики в чиказькому Гренд-парку я несподівано почула рідну мову:
- Гарна вишиванка...
Я зупинилась і озирнулася. На мене дивився худорлявий чоловік, на вигляд середнього віку. (От недаремно цього суботнього дня мені захотілося вбрати свою нову вишиту сорочку).
- Дякую! Подобається концерт? - я старалась бути ввічливою.
- Неймовірно гарний! Я був і на репетиції, і на вчорашньому... І сьогодні знову прийшов.
За якісь декілька хвилин я вже знала про чолов"ягу практично все: скільки він років в Гамериці, де працював, чим займався і звідкіля родом. Одразу ж перескочив до позитиву - до благодійності.
- Важке життя в Україні. Бідують люди. Я допомагаю, як тільки можу: збираю по знайомих і сусідах старі речі і відправляю туди. Останнім разом майже 100 долярів за пересилку заплатив. Ходив по людях збирав окуляри, зубні протези, дитячі іграшки... Я не був в Україні майже 30 років, але не забуваю...Кузинці з Херсону висилаю.
І далі, і далі, і далі...
Проте, я вже не слухала. Мені вкрай потрібно було відійти. Від нього. 
Непотрібні зубні протези?!
Я давно помітила, що деяким іммігрантам, які давно виїхали з України, мариться, що сучасні українці живуть, як бездомні волоцюги: вбираються у що "Бог послав", аби лиш прикрити грішне тіло, тиняються по смітниках в пошуках якоїсь потрібної речі, їдять пісну бульбу і хліб, та тільки мріють, щоб хтось з Гамерики прислав їм "вживані зубні протези чи старі окуляри".
Мене мало не розірвало від "напливу почуттів". Я згадала одну хвилюючу подію зі своєї юності. 
Ми з сестрою були вже підлітками, заглядалися на хлопців й, закономірно, нам дуже хотілося вбиратися. А вбирати практично не було що. Наші батьки вважали, що кожна дитина має мати те, що їй "життєво необхідно": в першу чергу шкільну форму, светер і теплий одяг, а в другу - щось "на вихід", "щоб було в чому вийти в неділю і одягнути до церкви на Великдень".
Саме в цей совіцький час тотального дефіциту, але вже й деякої "відлиги" - коли дозволили отримувати посилки з-за кордону - нам несподівано, наче грім серед ясного неба, прийшла досить велика пачка з Англії, від маминого кузена Штефка. Кузен опинився в Туманному Альбіоні по Другій світовій війні з таборів для переселенців; там він знайшов дружину й у них народилося три дочки. Раз в рік вони присилали нам листи і святкові картки на Різдво та Великдень, вселяючи в мамине серце надію отримати колись бодай який-небудь подарунок.
І ось, прийшло щастя і на нашу вулицю! Розкривати пачку зібралася уся родина. Тато приніс ніж і акуратно розрізав заліплений клейкою стрічкою верхній бік. Мама почала витягувати, як факір з печери скарбів, по-черзі речі.
Після перших "подарунків", ми усі, включаючи стійку до катаклізмів маму, не могли повірити своїм очам. З пачки виходили на світ Божий якісь старі облізлі сведри, запрана сіра білизна, дитячі зношені райтузи, стара постіль, сукенки з кремплінів якогось довоєнного пошиву .... - складалося враження, що хтось добряче перевірив усі англійські "секонд-хенди". 
Ми усі заніміли. Першим "здався" тато: ні слова не кажучи, він піднявся і пішов на кухню (мабуть пити чай, подумала я ). Другим "відпав" молодший брат - йому видно, надоїло спостерігати над нашими сумними маніпуляціями. Мама і я з сестрою не здавалися.
Нас добив грубий прогумований безрозмірний дощовик зеленого кольору, який займав чи не 1/3 пачки. Мама зітхнула:
- Була би корова, то можна було б пасти в дощ у цьому "плащику".
Маминого жарту ми не зрозуміли. Корови не було. Була 3-кімнатна хрущовка на 4-му поверсі.
В житті у мене було чимало гірких розчарувань, втрат, зрад та безгрошів"я. Проте, здається, жодного разу я не була так глибоко розчарована, ображена і, навіть, зла, як того осіннього дня. Посилка з Англії надовго вибила мене з колії.
Тому, коли я чую чи бачу, що хтось висилає в Україну - в цю сучасну, красиву, модну країну, цим розумним, інтелігентним, освіченим людям якесь гі.но, непотріб - мені просто фізично боляче. І вдвічі важче, що я не можу нічого сказати. 
Я була на місці тих людей, які отримували такі посилки.
Ніколи не забуду це.
Краще вони б ніколи нічого не висилали.

21032869_1627228620631831_56233616446250
 
 

 

++++

Link to comment
Share on other sites

В Шикаго есть такая себе Украинская Околица ( Ukrainian Village ), там и не такого насмотришься. Говорю о том что видел своими глазами. Змінено користувачем General
Link to comment
Share on other sites

Я не преставляю как можно жить в том социуме. Даже на Брайтоне не так мрачно, там хоть веселее что ли, а эти все время ноют шо грошэй мало. Работают мужики почти все на " контракторке " ( стройке ), бабки после оплаты моргича ( кредит за дом) и всех биллов почти все пропиваются. А бабы или сидят дома или бэбиситтерами. Или пидмывають старого. Как там пьют ( запойные алкоголики там почти все, и процентов 50-70 наркоманы ) и что потом творят это отдельный рассказ, я как то пару раз был на таких " сходках ".....Эти " украинцы " в высшей степени неприятные. Тот, кто там не был, не поймет :)

 

Не хочу обосрать наших Американских Украинцев, их там есть и не мало, но к сожалению что я видел за время своего пребывания в Штатах ( почти 8мь лет, эпизодически но минимум раз в год от пары месяцев ) это минимум 85% такого лошья что описал. Даже 95.

Змінено користувачем General
Link to comment
Share on other sites

Я там поки що не була але Брайтоном погуляла. Засалений занюханий клоповник. Гід так і сказав, кажу - я тебе завезу, сама переконаєшся. Я й не сумнівалася в його  словах, просто було цікаво.

Заповідник занюханого совку

Link to comment
Share on other sites

Я не преставляю как можно жить в том социуме. Даже на Брайтоне не так мрачно, там хоть веселее что ли, а эти все время ноют шо грошэй мало. Работают мужики почти все на " контракторке " ( стройке ), бабки после оплаты моргича ( кредит за дом) и всех биллов почти все пропиваются. А бабы или сидят дома или бэбиситтерами. Или пидмывають старого. Как там пьют ( запойные алкоголики там почти все, и процентов 50-70 наркоманы ) и что потом творят это отдельный рассказ, я как то пару раз был на таких " сходках ".....Эти " украинцы " в высшей степени неприятные. Тот, кто там не был, не поймет :)

 

Не хочу обосрать наших Американских Украинцев, их там есть и не мало, но к сожалению что я видел за время своего пребывания в Штатах ( почти 8мь лет, эпизодически но минимум раз в год от пары месяцев ) это минимум 85% такого лошья что описал. Даже 95.

Кто поуспешней перебираются за город, понятное дело. Как и везде в США. Те, что остались, перебиваются в лачугах.

https://www.redfin.com/neighborhood/35021/IL/Chicago/Ukrainian-Village

Link to comment
Share on other sites

О чем высер вообще? И до Америки зрадоебы добрались?

 

Я поки що толерантно скажу, що "зрада чи перемога" тут взагалі не фігурують. Якщо ви звісно текст читали.

 

Припустимо цей "висер" співпадає з тим, що відчуваю я та дехто з моїх друзів (з країн що зараз у ЄС). Маємо родичів у Росії, США та Німиеччині, і вони час від часму намагаються надіслати якісь свої речі, що "я розтовстіла на мене більш не налазить".

А ви мене питали, чи мені ваш мотлох взагалі потрібен?

Про юзані щелепи, що зганано у тексті, я взагалі мовчу, я б таке погребувала ук руки брати

Link to comment
Share on other sites

Диаспора, варящаяся десятилетиями в своих гетто это еще тот адок.

Причем это касается не только украинцев.

 

Но вся эта высокопарность с собственной успешной колокольни ничем не лучше.

А дамочка не хочет спросить у сирот в детском доме, нужны ли им ношеные "гамериканцями" шмотки?

А у стариков в домах престарелых или в хосписах?

А ношенные костюмы, боты, рюкзаки солдатами американской и немецкой армии, которые грузовиками отправляли никого не обидели случайно?

 

Жлобство оно и в самолюбовании дарящих и в апломбе одариваемых.

Проще надо быть...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Я поки що толерантно скажу, що "зрада чи перемога" тут взагалі не фігурують. Якщо ви звісно текст читали.

 

Припустимо цей "висер" співпадає з тим, що відчуваю я та дехто з моїх друзів (з країн що зараз у ЄС). Маємо родичів у Росії, США та Німиеччині, і вони час від часму намагаються надіслати якісь свої речі, що "я розтовстіла на мене більш не налазить".

А ви мене питали, чи мені ваш мотлох взагалі потрібен?

Про юзані щелепи, що зганано у тексті, я взагалі мовчу, я б таке погребувала ук руки брати

Кто принимает, тому шлют. Мне, например, никто вставных челюстей не шлет.

Link to comment
Share on other sites

Реюзінг зубних протезів - це діяспора головного мозку. Вони виключно індивідуальні.

 

та это вообще какой то бред.

Хто хоть раз бывал у зубного врача тот понимает, что это разово и сугубо индивидуально.

Надо найти этого чувака на фейсбуке, пусть объяснит...

:gigi:

Link to comment
Share on other sites

Ненавиджу жлобанів, це не важливо вони діаспоряни чи наші. Благодійність - це така штука, яку людина робить для себе, щоб почуватись добре...ну ото вони і є те дрантя, яке вони "жертвують". Навіщо переміщувати в просторі сміття? Витрачати на це гроші, бензин і час? Краще пожертвувати ці гроші, хай невеликі, або нічого взагалі, якщо не хочеться.

Але нє...- треба тягти всцяне, всране дрантя, переміщувати його на сотні і тисячі кілометрів - щоб волонтери чи жертви такої "благодійності" побачили, що ти мерзенна смердючка, що не поважає ні себе, ні інших людей...Особливо дивують мамаші з малюками - всі, в кого діти, знають, що від них залишається купа одягу з бірками, нового, бо вони так ростуть, що перестрибують розміри та і надаровуть всього зазвичай дуже багато, особливо маленьким... Але то вони видно ховають у лантухи для внуків і правнуків, щоб воно зогнило - а тягнуть "ніщасним дєтдомавцам" драні, засрані, запрані колготки - бо "жалко викинути"  :fp1:Фууууу

Жлобани - вони безсоромні зовсім - "не бачать" ні написів, де написано в якому стані приймають речі, а коли їм говориш "нафіг ви притягли ці смерючи лахі" (це звісно неправильно, але ж хіба втримаєшся :nose3: ) абсолютно не знічуючись "а шо такоє, жалко викинуть" :fp1:

 

Насправді таких людей дуже мало, 95% купують нове, що просять благодійні організації, або приносять в  ідеальному стані- випране, випрасуване і гарно запаковане :) Як і у всьому - хороших людей переважна більшість  :D 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Я, до речі, у секонд-хендах таки бачила якісь прилади, як не щелепи  то чи пластини чи ще якась фігня. Я гадаю тут якось переживуть той факт, що я не досліджувала ретельно що саме то було

Link to comment
Share on other sites

Я перестал удивляться. Хотим побороть коррупцию и ищем где бы подешевле да в обход закона порешать личные дела.

 

Фи на адресный секонд хенд а зачастую и новые вещи дареные от души, а секонд хенд магазины уже на каждой улице почти. И это в благополучных Черновцах. Что уж об остальной Украине говорить. Вообще то риторика одна и сверху и снизу: дайте денег а потом идите нахер и не учите нас жить. Однажды сильно накололся с этим. Теперь как в анекдоте: как пишется никому и ничего?

Пысы. Юзаные челюсти- это родственники распятых мальчиков. Смешные и убогие разом с тем кто это придумал.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Сегодняшняя ситуация.

 

Должны были передать через одного из этих " диаспорян из околыци " мне недешевую передачу.

 

Перелет у него был Чикаго - Лондон - Киев, в Лондоне утренняя пересадка ( сидело в аэропорте ночь ). Летело оно с двумя маленькими детьми. Ждали его в Борисполе почти два часа, как оказалось не долетело - нажралось ночью так, что его не пустили на рейс. Сейчас где то обрыганное и обосранное в трезвяке аэропортовском, детей куда то забрали.

 

Это вам еще раз про " уникальную нацию ", блядь.

Link to comment
Share on other sites

Сегодняшняя ситуация.

 

Должны были передать через одного из этих " диаспорян из околыци " мне недешевую передачу.

 

Перелет у него был Чикаго - Лондон - Киев, в Лондоне утренняя пересадка ( сидело в аэропорте ночь ). Летело оно с двумя маленькими детьми. Ждали его в Борисполе почти два часа, как оказалось не долетело - нажралось ночью так, что его не пустили на рейс. Сейчас где то обрыганное и обосранное в трезвяке аэропортовском, детей куда то забрали.

 

Это вам еще раз про " уникальную нацию ", блядь.

 

Зря тебе водку передавали. Это провокация!  :lol2:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...