Перейти до змісту

Покрова, як свято українського війська це повний п....ц


Спартак

Recommended Posts

От мені цікаво, хоч хтось, хто святкує Покрову знає походження цього свята? Не козаків і УПА, які його святкували, а подію в честь якої це свято створено? Це ж не якесь там давньоєврейське міфологічне свято, це цілком собі літописна подія, підтверджена джерелами з різних країн.

 

Повість минулих літ.

У РІК 6374 [866]. Рушив Аскольд і Дір на Греків, і прийшов [туди] в чотирнадцятий рік [після першого походу Русі на] Михайла-цесаря 1. А цесар [Михайло тоді] був у поході на агарян. І коли дійшов він до Чорної ріки, єпарх 2 [Орифа] послав йому вість, що русь іде на Цесароград. І вернувся цесар. А ці, [руси], в середину Суда увійшовши, вчинили убивство багатьох християн і Цесароград двомастами кораблів оточили. Цесар же ледве в город увійшов, і з патріархом Фотієм у церкві святої Богородиці, що є у Влахернах, всю ніч молитву творили. А тоді, божественну ризу святої богородиці зі співами винісши, у море 3 вмочили [її] полу 4. Була тиша, і море заспокоїлось. [А тут] одразу знялася буря з вітром, і знову встали великі хвилі, і кораблі безбожної русі розметало, і до берега пригнало, і побило їх [так], що мало їх вибавилося з такої біди і до себе повернулося.

 

 

 

І оцей піздєц - це свято українського війська? Ні, ну з церковниками ясно для них греки-християни свої, а київський князь з русичами дикий язичник, якого треба мочити. Але ж має бути хоч мінімальна національна самоповага?!

 

P.S. Я розумію що ПВЛ чи грецькі літописи ніхто не читав, але навіть у вікіпедії чорним по білому написано, невже ні в кого запитань не виникло?

 

греки підсластили для своїх нащадків факт виплати контрибуції безбожникам за зняття облоги

більшовики зробили майже те саме коли факт поразки 23 лютого перетворили на свято РА  :gigi: переписавши історію поживому

не переймайтесь, нам своє робить

Link to comment
Share on other sites

Спартак, не заіпався ти хернею страждати ? B-)

 

Я не страждаю хернею - я оперую фактами.

і взагалі, від чого заіпатися?

Marser перший хто написав щось по суті аргументів. Всі решта ведуть себе, як греко-католики коли запитаєш їх звідки вони взяли заповідь "не чужолож".

 

Або тупо переходять на особистості ))

Змінено користувачем Спартак
Link to comment
Share on other sites

греки підсластили для своїх нащадків факт виплати контрибуції безбожникам за зняття облоги

більшовики зробили майже те саме коли факт поразки 23 лютого перетворили на свято РА  :gigi: переписавши історію поживому

не переймайтесь, нам своє робить

 

Ви нічого не переплутали? Ви напевно хотіли написати, що я перекрутив факти, перебрехав історію і взагалі провокатор, ні? ))

 

Ще не пізно виправитись, поки вас теж не записали в провокатори ;)

Змінено користувачем Спартак
Link to comment
Share on other sites

Є ґрунтовна версія, що серед тих "русів" слов'ян не було. Ви договори Олега та інших ранніх князів з ромеями читали? Слов'янські імена бачили?

 

ага, а хто? взагалі то було кілька походів і кілька версій кожного зних ,найзначніший був червні 860 року 200 ? руських суден підійшли під мури Константинополя й висадили десант, імператор з військом був на війні з арабами в малій азії, загарбати столицю імперії руси не планували, взяли контрибуцію, домовилися про умови мирної торгівлі підписали мир й пішли собі додому. 

до речі реєстрами єпархій Константинопольського патріархату, укладеними до правління Володимира Святого,вказується що існувала Руська єпархія (митрополія), а никонівський літопис прямо стрвержує, що князем, який лицезрів чудо неспалимого Євангелія і згодився разом з дружиною після цього охреститися, був Аскольд 

ну то таке
Змінено користувачем gryanik
Link to comment
Share on other sites

Про Патріарха Фотія, я не зовсім точно висловився. Фотій - не сучасник, а безпосередній учасник подій. Це під його керівництвом омофор (покрову) мочили в воді і обносили вздовж стін Константинополя.

Я не полінувався і знайшов одну з його гомілій (проповідей) де він згадує ті події

http://www.vostlit.info/Texts/Dokumenty/Byzanz/IX/860-880/Fotij/text2.htm

 

До речі. Зараз у фейсбуці активно шарять всіляке на тему Покрови, так от що написав не далі, як сьогодні  тернопільський Митрофорний протоієрей Євген Заплетнюк

 

 "на Царгород у році, коли сталося це чудо, нападали не сарацини, які на той час були слабкі та мали добрі стосунки з владою Константинополя, а Олег – один із найбільш відомих Київських князів зі своїм військом....Таким чином приходимо до висновку, що святкуючи Покрову в її буквальному тлумаченні, українці мали б святкувати перемогу царгородців над власними предками!

В чому ж тут велич свята, та яке воно для нас має значення сьогодні?

 

Справа в тому, що з позиції віруючої людини, духовна спорідненість стоїть значно вище фізичної. Тому, наші православні брати та сестри, наприклад греки, з позиції Церкви цілком справедливо вважаються нам набагато ближчими, ніж руські язичники – родичі по плоті."

 

http://poglyad.te.ua/blogs/pokrova-nelohichne-svyato-dlya-ukrajintsiv-protoijerej-evhen-zapletnyuk/  (оригінал на церковному ресурсі - http://velychlviv.com/pokrova-nelogichne-svyato-dlya-ukrayintsiv/ )

 

Канєшно, Спартак пересмикує, це світське свято, козаки-УПА і ніяких русичів, ага...

Змінено користувачем Спартак
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...