Перейти до змісту

Іпотеку можна більше не платити!


Гість Хома

Recommended Posts

Ну що, починаємо відлік до краху банківської системи?

 
Рада заборонила відбирати майно за прострочені валютні кредити

Верховна Рада ухвалила в другому читаннні та в цілому проект закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті", що забороняє забирати житло в позичальників за прострочені валютні кредити.

За законопроект №1610 проголосували 290 народних депутатів, при необхідних 226.

Законопроектом пропонується заборонити: стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу нерухоме житлове майно, що відповідає критеріям, визначеним у цьому Законі; примусове виселення мешканців такого житлового майна у будь-якому порядку.

Також пропонується заборонити стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу інше майно, яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника, зазначеного у цьому Законі, при недостатності коштів, одержаних стягувачем від реалізації предмета застави.

Нагадаємо, 25 грудня Рада прийняла за основу проект закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті", що забороняє забирати житло в позичальників за прострочені валютні кредити.

 

 

Ось результати голосування:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=284

 

Треба визнати, що у Верховну Раду пробралися самі популісти, в усіх без виключення фракціях. Лещенко і Найєм не голосували, а Заліщук - ЗА. Самонеміч з давно відомою популісткою Гопко - теж ЗА. Ну і оппоблок приєднався.

Link to comment
Share on other sites

Ну що, починаємо відлік до краху банківської системи?

 

 

Ось результати голосування:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=284

 

Треба визнати, що у Верховну Раду пробралися самі популісти, в усіх без виключення фракціях. Лещенко і Найєм не голосували, а Заліщук - ЗА. Самонеміч з давно відомою популісткою Гопко - теж ЗА. Ну і оппоблок приєднався.

 

 

Это не совсем популизм...

 

Это основание для выдачи долларов по 5 кредитному манюпасу... :(

Link to comment
Share on other sites

@RedBorsch, с какого буя крах? Банки брали валюту у забугорных банков, я думаю ставка была около 2%, в Украине давали кредит под 10-13%. Думаю не только на ноль вышли, а и гешефт имеют

Link to comment
Share on other sites

@RedBorsch, с какого буя крах? Банки брали валюту у забугорных банков, я думаю ставка была около 2%, в Украине давали кредит под 10-13%. Думаю не только на ноль вышли, а и гешефт имеют

От з такого:

1) валютних депозитів в Україні нема? За які гроші їх тепер повертати?

2) ті, хто брав кредити у гривні, за більшою відсотковою ставкою - лошари?

3) сигнал для інших кредитників: не повертайте, а прийдіть трохи помітингуйте під Радою і багата держава Україна вам все пробачить

4) МВФ і ЄС цього не пробачать. Тому що такого популізму нема в жодній країні ЄС, навіть членах великої сімки. Якого милого вони повинні спонсорувати популізм української влади?

 

Цивілізованих рішень на мою думку могло би бути 2:

1) перерахувати кредити у гривню по курсу на день перерахування, щоби банк міг купити валюту за гривню, віддати її власникам депозитів чи європейським кредиторам

2) домовитися з банками про зменшення відсоткової ставки за валютними кредитами. Але для цього також довелося зменшувати ставки за валютними депозитами. Щоправда це нормально, бо ставки за валютними депозитами в Україні надвисокі, вище ніж у ЄС чи США.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Я лише одне можу зрозуміти, чому не перерахувати валютні кредити на гривневі від початку кредитування та за діючими паралельно валютним - гривневі відсотки та не перевести "сіроток" на гривневий кредит. І з приводу цього прецеденту накласти заборону щодо видачі валютних кредитів фіз особам та підприємствам, які не експортують за валюту.

Link to comment
Share on other sites

 

 


... депутаты брали кредиты в валюте. Спасают свои бабки

 

Не бачу інакшого пояснення.

Чиста дискримінація громадян по ознаці валюти, в якій громадяни беруть кредити:

 

проект закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті"

 

Громадяни з гривневими кредитами, значить, мало того шо платили втридорога - так тепер і мають, як мінімум, трохи інакші права.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@RedBorsch, с какого буя крах? Банки брали валюту у забугорных банков, я думаю ставка была около 2%, в Украине давали кредит под 10-13%. Думаю не только на ноль вышли, а и гешефт имеют

Никто им под 2% кредиты не давал.

Link to comment
Share on other sites

Конечно в стране больше некого защищать, криме валютных ипотентов.

Вчера в салоне бытовой техники опят до кредитных столрв очередь стояла.

Все нищеброды покупали себе самсунт нот за 6000 в кредит.

Скоро их тоже надо будет защищать.

Link to comment
Share on other sites

кстати сейчас такая же ситуация в рашке.....

там полно у людей валютных кредитов и кредитов рублёвых....но им ставку поменяли после обвала.

В валюте кредитов очень мало. Кризис 2008-09 многому научил. Кто хотел, тот перевел долларовую ипотеку в рублевую, такая возможность была. Не переводили те, у кого доход в долларах или "слишком умные". Вот последние должны и будут страдать  :shuffle:

Link to comment
Share on other sites

В валюте кредитов очень мало. Кризис 2008-09 многому научил. Кто хотел, тот перевел долларовую ипотеку в рублевую, такая возможность была. Не переводили те, у кого доход в долларах или "слишком умные". Вот последние должны и будут страдать  :shuffle:

Не зрозуміло, чому перед ними тоді треба прогинатися? Так само й як і перед вкладниками у Еліту-Центр.

Link to comment
Share on other sites

На всякий случай, во избежание неправильного понимания

 

 

не означает, что кредитуемый за кредит не отвечает и всем остальным своим имуществом и средствами.

 

Вот именно.

Машина, дача, бытовая техника, мебель - пойдет с молотка, причем за копейки - а основной долг висеть останется.

Плюс запрет на выезд за границу, принудительное удержание с ЗП и т.д.

И мораторий потом таки отменят.

Link to comment
Share on other sites

Дружина на днях розказала.

Її керівник на роботі мав валютну іпотеку, з бідою переоформив на гривню.

І друга співробітниця, яка теж має валютну іпотеку... і тупо не платить, а нафіга, краще ж дочекатись поки борг спишуть...

От вам віз та перевіз...

 

 

Спишут, а потом догонят и еще раз спишут.

Хотя если кроме ипотечной квартиры в собственности ничего нет, а зарплата в конверте - можна потянуть резину, кто ж банку доктор.

Но если через полгода-год разрешат выбрасывать должников на улицу - вот это будет сюрприз для должника...

Link to comment
Share on other sites

В валюте кредитов очень мало. Кризис 2008-09 многому научил. Кто хотел, тот перевел долларовую ипотеку в рублевую, такая возможность была. Не переводили те, у кого доход в долларах или "слишком умные". Вот последние должны и будут страдать  :shuffle:

да там и рублёвая..тоже пострадала....процен ..подняли....слышал шо поголовно пересматривают....процентовку.

Link to comment
Share on other sites

Это и банки могут не отдавать валютные кредиты теперь, взятые у государства и других банков и юр лиц? :D

Кредити віддавати доведеться. А от валютні депозити можуть і "пробачити". Тобто конвертувати у гривню. Як у Аргентині колись.

Link to comment
Share on other sites

Кредити віддавати доведеться. А от валютні депозити можуть і "пробачити". Тобто конвертувати у гривню. Як у Аргентині колись.

Что значит довэдэться? Юристы Бени щас быстренько раскидают долги банка по подставным физлицам и вуаля, валютных долгов нема :D

Link to comment
Share on other sites

Я лише одне можу зрозуміти, чому не перерахувати валютні кредити на гривневі від початку кредитування та за діючими паралельно валютним - гривневі відсотки та не перевести "сіроток" на гривневий кредит. І з приводу цього прецеденту накласти заборону щодо видачі валютних кредитів фіз особам та підприємствам, які не експортують за валюту.

да дело в том, что банки, нормальные по крайней мере, и сейчас на рефинансирование с реструктуризацией идут без всяких мораториев, правда там повышают %%, переподписание у нотариуса, новая оценка недвижки, т.е. дол.затраты на которые должники идти не хотят. к тому же покупка валюты для таких должников у банка по спецкурсу, т.е. если честный валютозаемщик приходит в кассу банка и покупает там валюту для погашения кредита, то ему за честность действующий нащас курс, а должнику за хитросделанность - курс пониже.

 

т.е. выход можно найти, но хотят тупо не платить...

 

 

 

В валюте кредитов очень мало.

та не, есть их, страхуем каждый месяц. небольшая часть ушла в гривну, еще небольшая ушла в должники, а так люди тянут
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


1. Взять кредит в долларах.


2. Сжечь Верховную Раду.


3. Сесть в свою кредитную машину и уехать в свою кредитную квартиру.


...


4. Профит.


 


:tu:  :gigi:


Link to comment
Share on other sites

Що це за маячня?

Ніхто іпотеку за тебе не сплачує.

Але, є податкові пільги.

І є домовленості з банками - наприклад, в разі сутужних фінансових обставин ви можете попросити надати вам перерву у сплаті іпотеки.

Безробітним сплачується допомога, яка може включати сплату вартості житла (оренди чи іпотеки) протягом 3-х місяців, і то з урахуванням наявних у вас на рахунку коштів.

Банк має абсолютне право на ваше майно, поки ви не сплатили за нього останню копійку.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

После ипотечного кризиса 2008 года в Штатах безработные накупившие дома в кредит года два-три жили там не оплачивая ипотеку.

Но потом их по тихонько от туда повыселяли. Но причиной было не решение Конгресса и/или Обамы, хотя с его стороны такой намек был.

Просто у банков в документации залога был такой бардак, что невозможно было определить а кто является собственником этой недвижимости.

Змінено користувачем SlavRedko
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Створити...