Перейти до змісту

анжанеры, вы рады?


Гість paraskaa-W

Recommended Posts

Отвечу на русском, может понятнее будет, не еби тут всем мозг, "специалист" широчайшего профиля, Выращивай лучше лягушек в реакторах и исповедуй им мировые религии.  :K

 

ой, да перестань вы хамить.

 

Хамство делает из вас москаля.

 

Русский, который не троллит, а дискутирует - это уже ренегат русского мира, без 1 минуты антипутинец и наш потенциальный союзник.

Link to comment
Share on other sites

Отвечу на русском, может понятнее будет, не еби тут всем мозг, "специалист" широчайшего профиля, Выращивай лучше лягушек в реакторах и исповедуй им мировые религии.  :K

Опять ругань! Эх... не умеете вести цивилизованные дискуссии... А ведь это обязательное условие европейскости!

 

Абсолютная чушь.

 

"Переход на стандарт" - это масса бумагомарательства, но никаких особых технологических новшеств не требуется. 

Повторяю - для "перехода на стандарт" или "внедрения системы качества" надо закупать не новое оборудование и т.п. - а 2 десятка стульев и 2 десятка компов.

После этого на стулья садятся 2 десятка жлобов, которые начинают на тех компах ваять мно-о-о-ого-много бумаг.

 

И это практически ВСЕ.

Как ни парадоксально.

Качество изделия - разумеется - соответствует всем требованиям и т.п.

Но поди ж ты это правильно оформи!

"ВСЕ" - это весьма и весьма немало.

 

Но и насчет технологических новшеств все же не уверен что ничего не потребуется. Я даже слышал (правда в тексте соглашения этого не увидел), что было там требование перехода на европейский стандарт жд пути.

 

Заметьте чуть выше  я и написал, что у украинских предприятий основные проблемы как раз с оформлением, так что в этом я с вами согласен.

 

Змінено користувачем tropar
Link to comment
Share on other sites

тут кроме инженегров руководители предприятий-производителей репу чесать должны...

 

Ибо на дыбы встал страшный зверь - СЕРТИФИКАЦИЯ...

Цікаво, а як їх збираються впроваджувати??? Їх хоч би переклали українською??? Чи треба в оригіналі читати англійською???

Link to comment
Share on other sites

Значит вставлю свои 5 копеек. Сертификация и стандарты - в недавнем прошлом больной для меня вопрос - мозоль на анальном отверстии до сих пор не рассосалась...

 

Значит так:

 

1. В реальной жизни ТС, ТУ и прочие ДСТУ просто не соблюдаются. По банальной причине - на обеспечение соблюдения надо вываливать очень много денег. Намного дешевле 1 раз в год отсыпать на лапу. Европейские стандарты - намного жёстче наших. И обеспечение их соответственно затратнее. Следовательно на лапу придётся давать больше...

 

2. Сами по себе стандарты ничего не значат. Значение имеет докУмент, подтверждающий соблюдение этих стандартов. Т.е. сертификат. В настоящее время сертификация - это жопа. Нет, не так - ЖОПА!  Много времени, много денег, большой пакет документов (что тоже и время и деньги). Учитывая п. 1 - это ещё больше времени, больше денег, больший пакет документов...

 

3. Гнусный нюанс. Сертификация есть обязательная и не обязательная. По украинским нормам обязательной сертификации подлежал очень ограниченный круг товаров. По крайней мере в 2012-2014 годах. По европейским стандартам обязательной сертификации подлежит абсолютное большинство товаров

 

така вот хуйня, дорогие товарищи :(

Куля для чинодрала теж має бути сертифікована? Бо якщо такий припреться до мене вимагати сертифіката на мою картоплю, що вирощую на власній землі, то він нічого, крім кулі, від мене не отримає.

Link to comment
Share on other sites

Опять ругань! Эх... не умеете вести цивилизованные дискуссии... А ведь это обязательное условие европейскости!

 

"ВСЕ" - это весьма и весьма немало.

Заметьте чуть выше  я и написал, что у украинских предприятий основные проблемы как раз с оформлением, так что в этом я с вами согласен.

 

 

Т.е. Вы согласны, что дело не в каких-то неподъемных тратах на "технологическое переоснащение" и т.п. - как это обычно понимается под "внедрением системы качества".

 

Дело в элементарной малограмотности служб качества.

Точнее, не в малограмотности, а в "не-такой грамотности".

Знают делопроизводство образца СССР, а тут надо делопроизводство образца ЕС.

 

Но внедрить новые стандарты делопроизводства - куда проще и малозатратней, чем новые технологии.

 

Знаю предприятие, которое гонит товар в РФ по рос-ГОСТам, в ЕС по евро-стандартам,и в Украину по ДСТУ.

Разумеется, товар один и тот же. Соответствует и тем, и тем, и тем требованиям.

БЭЗ ПРАБЛЕМ.

Было бы желание.

Link to comment
Share on other sites

Аккуратнее, а то за призывы к вежливости Вас могут записать в мои пособники, т.е. выяснится, что Вы - вата! 

Шучу конечно  :)

 

Ну, пардон, то, что я - классичесий ватник, на этом форуме уже возведено в эталон. :D

Гляньте хоть на мой рейтинг.

 

Интересно, что когда на предыдущем форуме я бодался с рос-тролями, меня считали эталоном укро-фашика, забивали стрелку, собирались ехать со мной разбираться из Йобурга и Нижнего и т.п.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. Вы согласны, что дело не в каких-то неподъемных тратах на "технологическое переоснащение" и т.п. - как это обычно понимается под "внедрением системы качества".

 

Дело в элементарной малограмотности служб качества.

Точнее, не в малограмотности, а в "не-такой грамотности".

Знают делопроизводство образца СССР, а тут надо делопроизводство образца ЕС.

 

Но внедрить новые стандарты делопроизводства - куда проще и малозатратней, чем новые технологии.

 

Знаю предприятие, которое гонит товар в РФ по рос-ГОСТам, в ЕС по евро-стандартам,и в Украину по ДСТУ.

Разумеется, товар один и тот же. Соответствует и тем, и тем, и тем требованиям.

БЭЗ ПРАБЛЕМ.

Было бы желание.

Я совершенно согласен, что есть предприятия работающие по разнім стандартам на разные рынки (сам тоже знаю такие)

 

Но мне кажется, вы как-то заужаете  понятия стандартов. Они ведь распространяются не только на продукцию, но и на организацию производства, организацию. системы контроля качества, оснащенность и т.д. и т.п. Это очень немало.

 

Ну, пардон, то, что я - классичесий ватник, на этом форуме уже возведено в эталон. :D

Гляньте хоть на мой рейтинг.

 

Интересно, что когда на предыдущем форуме я бодался с рос-тролями, меня считали эталоном укро-фашика, забивали стрелку, собирались ехать со мной разбираться из Йобурга и Нижнего и т.п.

Пожимаю руку!

Link to comment
Share on other sites

:)  :)

Да вы что? Какие там еще украинский стандарты? Христос с вами! 

У вас теперь полностью европейские стандарты!!! Україна - це Европа!   А раз так я с удовольствием посмотрю на внедрение европейских стандартов в Украине

Вот путинский щегол. Так и наровит палку в колеса воткнуть.

Вопиющим, а известно ли вам на основании каких стандартов выпускаются сегодня многие экспортные товары в Украине. Например в металлургии или кабеля?

Что такое ДСТУ EN ISO или ДСТУ EN . Чем он отличается от DIN EN ISO, DIN EN  :D ?

Змінено користувачем Papua
Link to comment
Share on other sites

Вот путинский щегол. Так и наровит палку в колеса воткнуть.

Вопиющим, а известно ли вам на основании каких стандартов выпускаются сегодня многие экспортные товары в Украине. Например в металлургии или кабеля?

Что такое ДСТУ EN ISO или ДСТУ EN . Чем он отличается от DIN EN ISO, DIN EN  :D ?

Разумеется я все это знаю, но Вы же не надеетесь всерьез, что я буду тут описывать все эти отличия?  Ведь это все очеь объемно. На профильных сайтах Вы найдете исчерпывающую информацию

Link to comment
Share on other sites

Куля для чинодрала теж має бути сертифікована? Бо якщо такий припреться до мене вимагати сертифіката на мою картоплю, що вирощую на власній землі, то він нічого, крім кулі, від мене не отримає.

прочти последний абзац  B-)

на еду не распространяется

Link to comment
Share on other sites

Разумеется я все это знаю, но Вы же не надеетесь всерьез, что я буду тут описывать все эти отличия?  Ведь это все очеь объемно. На профильных сайтах Вы найдете исчерпывающую информацию

 

Ничего вы не знаете, ибо ответ занимает 2-3 фразы. Всего.

Link to comment
Share on other sites

Разумеется я все это знаю, но Вы же не надеетесь всерьез, что я буду тут описывать все эти отличия?  Ведь это все очеь объемно. На профильных сайтах Вы найдете исчерпывающую информацию

 

Вы неправы.

Он спрашивает не об отличиях, а приводит пример украинского стандарта, гармонизированный с евро-стандартами. 

 

Примерно об этом я говорил Комахе.

 

Такое есть и такое нтенсивно внедряется.

Разумеется там, где оно нужно.

 

Например, зернотрейдерам нах не нужно внедрять евро-стандарты на экспортную из Украины кукурузу.

В контрактах просто прописываются методы анализа и требования, которым продукт должен соответствовать.

Link to comment
Share on other sites

Разумеется я все это знаю, но Вы же не надеетесь всерьез, что я буду тут описывать все эти отличия?  Ведь это все очеь объемно. На профильных сайтах Вы найдете исчерпывающую информацию

Бл... , ще й метролог.... :fp1:  :fp1:  :fp1:

 

"О сколько нам открытий чудных готовит просвещенья дух...." 

Link to comment
Share on other sites

Вы неправы.

Он спрашивает не об отличиях, а приводит пример украинского стандарта, гармонизированный с евро-стандартами. 

 

Примерно об этом я говорил Комахе.

 

Такое есть и такое нтенсивно внедряется.

Разумеется там, где оно нужно.

 

Например, зернотрейдерам нах не нужно внедрять евро-стандарты на экспортную из Украины кукурузу.

В контрактах просто прописываются методы анализа и требования, которым продукт должен соответствовать.

Верно. DIN EN, просто EN или ДСТУ EN , например, отличаюся датой ввода, органом сделавшим это, но не отличаются содержанием. Наглядный пример того, что одни и те же стандарты уже давно действует на территории Европы, в Германии и Украине. (Разумеется среди государств, поддержавших такое).

Абсолютно аналогичнои в Белоруссии, особенно в металлургии. Прибалтика ушла вперед, хотя там можно найти до сих пор и действующий ГОСТ. ( думаю, уже с трудом)

Змінено користувачем Papua
Link to comment
Share on other sites

Верно. DIN EN, просто EN или ДСТУ EN , например, отличаюся датой ввода, органом сделавшим это, но не отличаются содержанием.  

Неверно.

 

Они отличаются  эквивалентностью к  начальному стандарту - идентичный, модифицированный и неэквивалентный

 

ДСТУ 1.7-2001 Національна стандартизація. Правила і методи прийняття та застосування міжнародних і регіональних стандартів (ISO/IEC Guide 21: 1999, NEQ)

 

...

4 СТУПЕНІ ВІДПОВІДНОСТІ

 

 

4.1 Загальні положення

 

 

4.1.1 Для спрощення викладу тексту далі йтиметься тільки про міжнародні стандарти, але все викладене стосується і регіональних стандартів.

Для порівняння національних стандартів з відповідними міжнародними стандартами (далі — МС), обов’язково треба позначати відповідність, щоб їх взаємозв’язок можна було легко зрозуміти. Триступеневої схеми класифікації відповідності (4.2—4.4) цілком достатньо, і детальніше класифікувати недоцільно через велику кількість можливих випадків. Будь-яке порівняння має бути зроблене пункт за пунктом, і воно має повністю охоплювати як сферу застосування, так і технічний зміст, щоб виявити розбіжності в положеннях. (Змінено, Зміна № 1)

 

 

4.1.2 МС вважають прийнятим, якщо національний стандарт ідентичний (4.2) чи модифікований (4.3) щодо міжнародного стандарту.

 

 

4.1.3 Ідентичний ступінь відповідності МС гарантує прозорість, яка є запорукою сприяння торгівлі.ДСТУ 1.7–2001 

Важливо пам’ятати, що навіть якщо два органи стандартизації у своїх національних стандартах увеливідхили щодо МС чи нову редакцію, що їх вони вважають несуттєвими, проблеми можуть виникнути через те, що ці зміни накладаються і призводять до неприйнятності між двома такими національними стандартами. Ідентичне прийняття запобігає цим проблемам. (Змінено, Зміна № 1)

 

 

4.2 Ідентичні стандарти

 

 

Національний стандарт ідентичний з МС за таких умов:

 

а) національний стандарт ідентичний за технічним змістом, структурою і викладом (він є тотожний переклад);

б) національний стандарт ідентичний за технічним змістом, хоча він може містити такі незначні редакційні зміни:

— зміни крапки на кому як вказівник десяткових знаків;

— виправлення будь-яких друкарських помилок (наприклад, помилок написання) або зміну в нумерації сторінок;

— виправлення авторських (редакторських) помилок укладання тексту оригіналу (наприклад, немає посилань на додатки чи таблиці); (Долучено, Зміна № 1)

— вилучення тексту на одній чи декількох мовах із багатомовного МС;

— долучення будь-яких виданих технічних поправок чи змін до МС;

— зміну назви для узгодження її з чинними національними стандартами, системами;

— заміну «цей міжнародний стандарт» на «цей стандарт»; (Змінено, Зміна № 1)

— долучення будь-якого національного довідкового матеріалу (тобто довідкових додатків, які не суперечать, не доповнюють і не вилучають нічого від положень МС); прикладами довідкового матеріалу є поради користувачам, навчальні настанови, пропоновані форми чи повідомлення;

— вилучення попереднього довідкового матеріалу з МС;

— зміни слововживання, як визначено в 3.3;

— довідковий додаток, який містить перелік значень одиниць величин, якщо в країні, що приймає стандарт, використовують відмінну систему одиниць фізичних величин.

 

 

Принципу зворотності.дотримано. (Змінено, Зміна № 1)

 

 

Примітка. Будь-які зміни в поданні документа (наприклад, пов’язані з нумерацією сторінок, видом і розміром шрифту тощо) особливо в електронній формі, не впливають на ступінь відповідності.

 

4.3 Модифіковані стандарти

 

 

4.3.1 Національний стандарт є модифікованим з МС за таких умов:

 

 

— має технічні відхили, які точно визначено і пояснено;

— національний стандарт відтворює структуру МС. Зміни в структурі дозволені тільки тоді, якщо вони гарантують легке порівняння змісту і структури обох стандартів.

 

 

4.3.2 Для прозорості та простежуваності рекомендовано через національний стандарт приймати тільки один МС. За певних умов можна здійснити прийняття декількох МС через один національний стандарт. Але це можливо тільки тоді, коли користувачеві легко порівнювати зміст з переліком визначених та пояснених змін. Модифікований стандарт може також містити зміни, дозволені в ідентичних стандартах.

 

 

Принципу зворотності не дотримано.

 

 

4.3.3 Модифіковані стандарти можуть охоплювати такі випадки:

 

 

а) «Зміст національного стандарту менший за обсягом».

Національний стандарт застосовує з МС тільки більшу частину вимог, має менш жорсткі вимоги тощо; (Змінено, Зміна № 1)

б) «Зміст національного стандарту більший за обсягом». Національний стандарт додає аспекти чи види, має жорсткіші вимоги, містить додаткові вимоги тощо;

в) «Національний стандарт змінює частину МС». Частина змісту ідентична, але національний стандарт і МС містять деякі відмінні вимоги;

г) «Національний стандарт передбачає можливість альтернативного вибору». Національний стандарт містить положення (вимоги) однакового статусу, які можуть бути альтернативою тим, що зазначені в МС.

 

 

Приклади переліків технічних відхилів та їх пояснень наведено в додатку А. (Змінено, Зміна № 1)ДСТУ 1.7–2001

 

Примiтка. Нацiональний стандарт може охоплювати МС повнiстю i може мiстити додатковi технiчнi положення, якi не є частиною прийнятого МС. У цьому разі ступiнь вiдповiдностi МС — модифiкований, або «нееквiвалентний», за-

лежить вiд того, чи точно визначено вiдмiнностi i чи зведено у перелiк i пояснено технiчнi вiдхили, навiть, якщо частина стандарту, що являє собою долучений МС, могла не зазнати жодних модифiкацiй.

 

 

4.4 Нееквівалентні стандарти

 

 

4.4.1 Національний стандарт не є еквівалентним МС за таких умов:

 

 

— має технічні відхили і/або редакційні зміни, які не визначено і не пояснено; (Змінено, Зміна № 1)

— має зміни в структурі стандарту, які не гарантують легкого порівняння змісту і структури обох стандартів і які точно не є ідентифіковані;

— має меншу частину положень МС. (Змінено, Зміна № 1)

 

 

4.4.2 Цей ступiнь вiдповiдностi не передбачає прийняття МС. (Змінено, Зміна № 1)

 

Примiтка. Нееквiвалентнi стандарти не є гармонiзованими.

 

Змінено користувачем sanykrimea
Link to comment
Share on other sites

:lol2: 

ДСТУ EN 81-70:2010
Лифты. Правила техники безопасности к конструкции и монтажу. Конкретные случаи применения пассажирских и пассажиро-грузовых лифтов. Часть 70. Доступность лифтов для пассажиров,включая инвалидов
 

DIN EN 81-70:2005-09

 

Titel (deutsch): Sicherheitsregeln für die Konstruktion und den Einbau von Aufzügen - Besondere Anwendungen für Personen- und Lastenaufzüge - Teil 70: Zugänglichkeit von Aufzügen für Personen einschließlich Personen mit Behinderungen  ( перевод названия идентичен полностью ДСТУ),

Еще примеры нужны?  :gigi:

Змінено користувачем Papua
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

10998305_814102648637846_916149552790787

Max Nefyodov с Dmitriy Romanovich и еще 6.
2 ч · 

 

ДП «УкрНДНЦ» успішно завершило тривалу епопею із відміною майже 13 тис. ГОСТів. Це важкий, але надважливий крок, яким Україна розриває гачки із радянським минулим та рухається в бік Європи. Не дарма Росія так наполягала на їх збереженні до, принаймні, 2025 на трьосторонніх переговорах в Брюсселі (http://goo.gl/U3bBbn). Стандарти - це, умовно, технічна мова - і поки ми не вивчимо мову розвинутого світу, ми так і змушені бути частиною "радянського народу".

 

Чому нам взагалі треба їх скасовувати?
Тому що ці документи не відповідають сучасній системі контролю якості, яка поділяється на обов'язкову (безпека, зафіксована в техрегламентах) та добровільну (споживчі якості, зафіксовани в стандартах). Техрегламент каже - ваш прилад не може битись током. Стандарт каже - ваш прилад відповідає нормам USB 3.0
ГОСТи ж - це за своєю суттю обов'язкові документи, де все це змішано докупи. І хоча де юре Закон "Про стандартизацію" вказує, що стандарти є добровільними (ст.23 п.2), тут є завжди певний конфлікт. Тому, наприклад, всі державні ІТ-розробки у нас приймаються по чудовому ГОСТу зразка кінця 80-х. А що, хіба щось з того часу змінилось? 

 

Чи буде це проблемою для бізнесу?

В переважній більшості випадків - ні. По перше, більшість із ГОСТів будуть чинними ще 2-3 роки для того, щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов, а органи влади вилучили посилання на їх обов'язковість із нормативних документів. По друге, якщо комусь дуже подобається цей стандарт (да хоча б з маркетингових міркувань - "В наших валєнках ще Чапаєв ходив!"), він може затвердити його використання наказом підприємства.

 

Що далі?
Далі потрібно розробляти та приймати міжнародні стандарти, якщо вони потрібні бізнесу. Деякі стандарти повинні бути - і іх розробляє держава. Всі ж інші - це результат інновацій та креативу учасників ринку, науковців та підприємців. Держава усувається із цього процесу, вся робота передається на технічні комітети та Національний Орган Стандартизації.

 

 

 

http://f3.s.qip.ru/12ssF4Sis.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...