Перейти до змісту

Актуальное про Космос


Кость

Recommended Posts

А почему нет? В конце концов прогресс всегда толкали люди, которым забыли рассказать, что то, о чем они мечтают в принципе невозможно. Вот они при отсутствии кругозора и чужого отрицательного жизненного опыта открывают и воплощают.

Змінено користувачем Вуйко_З_Онтарио
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

BFR - це відкриття ери справжньої розширеної експансії людей в космос. Я не можу повірити, що вони готові здійснити цей запуск так швидко. Це неймовірно!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

 


це відкриття ери справжньої розширеної експансії людей в космос.

Занадто гучно сказано. Не експансія, а так, на гору видертися та пороздивлятися довкола. Заснувати постійне незалежне поселення - отоді буде експансія.

Link to comment
Share on other sites

Чому ж? ITS цілком базується на можливостях BFR - ті ж двигуни і паливо. Що у випадку успіху програми означатиме можливість

значної кількості людей і вантажів. З можливістю повернення корабля з поверхні Марса на Землю після дозаправки паливом, що вироблене на місці. Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

Чому ж? ITS цілком базується на можливостях BFR. Що у випадку успіху програми означатиме можливість доставки прямо на Марс значної кількості людей і вантажів.

Я просто з психологічно-економічної точки зору.

Романтика космічних подорожей - це для туристів. Посидіти в бляшанці-відсіку, полазити в скафандрі по Марсу, де ніц не росте і не живе, повитріщатися трохи на Фобос з Деймосом зблизька - це на тиждень-два. Потім стане нудно.

 

Економіка-стратегія. Що принципово необхідне людству є на Марсі, що неможливо знайти-зробити на Землі чи Місяці? Не бачу нічого, лише в контексті використання ресурсів Поясу Астероїдів, і то під питанням. На Марсі нема власного значущого магнітного поля, тому мрії про атмосферу, як на Землі в будь-якій перспективі - ненаукова фантастика. І сонячна радіація загонить довготривалу експедицію під поверхню Марса - з тої ж самої причини. Отаке життя - в замкнених просторах під землею та іноді на поверхні в скафандрі - ніфіга не романтика, а звичайнісінька каторга у фізиологічному та психологічному сенсі.

 

Місяць ближче, гравітація нижче, атмосфери нема взагалі - і тому як технічна база для подальшої космічної експансії значно кращий за Марс. До Сонця ближче - сонячні панелі при тому ж розмірі дадуть більше енергії. А в грунт що там, що там закопуватися буде потрібно.

 

Може я щось прогавив і в такому от існуванні колонії саме на Марсі з'явилася якась мотивована прагматична ціль? Ну хз, хіба що кацапів всіх виселити, але Грінпіс мабуть буде проти.

Змінено користувачем Jinx
Link to comment
Share on other sites

Може я щось прогавив і в такому от існуванні колонії саме на Марсі з'явилася якась мотивована прагматична ціль?

Марс може стати другою планетою людства. Терраформація там гіпотетично можлива. Гравітація не так катастрофічно відрізняється.

Це перше, про що подумалось.

Link to comment
Share on other sites

Маск цілком обгрунтовано побоюється глобальної катастрофи з настанням темних віків. Лише Марс з його не дуже гарними умовами здатен перетворитися на бекап цивілізації http://uapolitics.com/topic/31437-aktualnoe-pro-kosmos/page-4?do=findComment&comment=1028356

Link to comment
Share on other sites

Марс може стати другою планетою людства. Терраформація там гіпотетично можлива.

Я ж казав. Нема магнітосфери. А значить - сонячна радіація таки задовбе і загонить людей під землю. Нема магнітосфери - вся натераформлена атмосфера буде постійно здуватися сонячним вітром, як це зараз відбувається з Венерою - у неї теж з магнітосферою гайки.

Змінено користувачем Jinx
Link to comment
Share on other sites

Кажуть, проблема має цілком здійснене рішення з фантастично швидким ефектом https://phys.org/news/2017-03-nasa-magnetic-shield-mars-atmosphere.html

c0fcd147d57604b38701ea58829469d7.png

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

 

 


Лише Марс з його не дуже гарними умовами здатен перетворитися на бекап цивілізації

З цієї точки зору Місяць кращий, бо дозволить відпрацювати певні необхідні технології та віднайти усі дитячі граблі. До місяця ближче - тому простіше та швидше буде надіслати допомогу у випадку проблем, чи й евакуювати персонал взагалі.

 

Марс жеж досить далеко, щоб колонія загинула вщент, не дочекавшись допомоги - а це найкритичний психологічний фактор. Така невдача, якщо станеться, може взагалі відбити у людства прагнення до зірок.

Link to comment
Share on other sites

 

 


проблема має цілком здійснене рішення

 

От просто уяви собі, що в точку лібрації закинули надпотужний магніт (як його зробили - інше питання) і мимо того магніту фігачать мегатонни заряджених часточок сонячного вітру.

 

А тепер згадуємо шкільний дослід з компасом та постійним струмом, і уявляємо собі, до якого хріна на роги летить наш надпотужний, але легенький магніт, отримавши відкат від сили Лоренца. :gigi:

Link to comment
Share on other sites

Марс жеж досить далеко, щоб колонія загинула вщент, не дочекавшись допомоги - а це найкритичний психологічний фактор. Така невдача, якщо станеться, може взагалі відбити у людства прагнення до зірок.

Америка теж була далеко.

Link to comment
Share on other sites

Луна це практично відкритий космос. Хіба що 1/6 нашої гравітації і, можливо, корисними копалинами. Обжити його не вийде. Марс навіть до трансформації клімату вже трохи придатний для створення колоній з видобутком води і виробництвом їжі. Аби з'явилися засоби транспортування, бажаючі летіти навіть в один кінець стануть в чергу. На "Марс Один" більше 200 тисяч записалося. https://en.wikipedia.org/wiki/Mars_One

 

От просто уяви собі, що в точку лібрації закинули надпотужний магніт (як його зробили - інше питання) і мимо того магніту фігачать мегатонни заряджених часточок сонячного вітру.

А тепер згадуємо шкільний дослід з компасом та постійним струмом, і уявляємо собі, до якого хріна на роги летить наш надпотужний, але легенький магніт, отримавши відкат від сили Лоренца.  :gigi:

 

Не думаю, що в НАСА сидять ідіоти рівня роскосмосу  :russian:  Космічні станції в зоні L1 Землі висять і нормально працюють. А це на десятки мільйонів км ближче до Сонця.

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

 

 


Аби з'явилися засоби транспортування, бажаючі летіти навіть в один кінець стануть в чергу. На "Марс Один" більше 200 тисяч записалося.

Все це підліткова романтика, яку зідме ураганом дійсності, коли питання постане "летимо вже сьогодні". У Марса потенційно тільки дві переваги - більша гравітація (важливо для здоров'я) і вода. Але дофіга мінусів - далеко, порівняно мало сонячної енергії. Жити все одно під поверхнею. Питання магнітосфери можна вирішити завдяки винаходу нових джерел енергії, але завдяки винаходу таких джерел енергії вже стане можливим і міжзоряний політ, і колонізація Марсу загалом стане непотрібна.

 

ЗІ я не зрадойоп, я реаліст. :gigi:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


Космічні станції в зоні L1 Землі висять і нормально працюють.

Але ж на тих станціях нема таких магнітів, що магнітним полем закривають планету від сонячного вітру. Силу Лоренца ніхто не відміняв - саме вона й забезпечує захист від сонячної радіації.

Link to comment
Share on other sites

Спробував трохи порахувати, як зміг. Виправте, якщо десь помилився.

 

1. Сонячний вітер на орбіті Землі має густину ~9 протонів на кубічний сантиметр, які фігачать зі швидкістю десь в 400 км/с. Тобто за секунду через один квадратний сантиметр умовного перетину проліта ~360 мільйонів протонів.

 

2. Радіус Землі 6 371 км, звідси фронтальна площа геоїду Землі буде ~127.5 мільйонів квадратних кілометрів, або 127,5*1016 квадратних сантиметрів.

 

3. З 1 і 2 маємо, що в Землю щосекунди пре 45,9*1025 протонів, або 0,767 кілограма речовини зі швидкістю в тих самих 400 км/с. Або ~60 гігаджоулів кінетичної енергії щосекунди.

 

Це щоб розуміти, якого порядку відкат буде від сили Лоренца по нашому надпотужному магніту.

 

У Марса радіус менше - 3 390 км, тому й фронтальна площа буде приблизно у 10 разів менше. Марс в півтора рази далі від Сонця, тому густина сонячного вітру буде менша у 1,53 = 3,375 разів - візьмемо її меншою у 10 разів для спрощення.

 

Тобто у Марс фігачить не менш ніж 0,6 гігаджоуля щосекунди. Отак от.

Змінено користувачем Jinx
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Наскільки я розумію, постійна додаткова сила, що буде діяти на диполь в зоні лібрації, може бути скомпенсована зсувом диполю на необхідну дистанцію від точки L1.

І магніт наче не дуже потужний потрібний. Питання в габаритах.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Наскільки я розумію, постійна додаткова сила, що буде діяти на диполь в зоні лібрації, може бути скомпенсована зсувом диполю на необхідну дистанцію від точки L1.

Щоб це порахувати - треба в довідники лізти, не пам'ятаю. :(

 

 


І магніт наче не дуже потужний потрібний. Питання в габаритах.

Ну тут діло таке - магніт потрібний такої потужності (наскільки я розумію), щоб відхилити отой потік протонів з умовного "шляху" Марсу. Відхилятися воно буде лоренцевою силою - але вона ж діє і на носії зарядів, і на сам магніт - на тому всі електричні двигуни працюють.

 

Джоулі = ньютони на метр. Тобто маємо 0,6 гіганьютона на метр. Тяга двигунів отої Falcon Heavy - 8,2 меганьютона, тобто щоб утримувати наш магнітик на місці, потрібна одночасна і постійна тяга десь сімдесяти з прицепом отаких ракет, як Falcon Heavy. Де паливо брати - навіть не питаю.

Треба буде у оту точку лібрації виводити щось за розміром як мінімум з Зірку Смерті. :weep:

Link to comment
Share on other sites

Ліньки лізти в не бла-бла фізику з математикою. Сподіваюсь, в НАСА таки мають рацію з цією пропозицією. Вже багато разів там створювали дива, тож нехай їм щастить!

Link to comment
Share on other sites

:D

Если серьёзно, это всё космическая радиация и невесомость. Пусть радуются, что ДНК вообще в кашу не превращается.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...