Перейти до змісту

Наступний крок - перехід на латиницю.


Людас

Recommended Posts

Ніколи  стовпи  нашої  нації:  Шевченко,  Франко  і  Леся  Українка  не  агітували  за  латинку  і  католицизм. 

 

Вони взагалі не агітували за релігію  .Шевченко у Заповіті розставив акценти чітко і правильно

 

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу... отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися... а до того
Я не знаю Бога.

 

тільки наша штивна интелегенція настільки сиклива, що ці рядки зі шкільного варіанту постарались викинути.

A teper skažit', wo ce duže täžko pročytaty.

 

це не тяжко, це просто піздєц  :nose3:

Link to comment
Share on other sites

:shok: Здається потрібно ще більше діакритиків, і цих, як вони..мюмриків-нюхайликів...циркумфлексиків :nose3:

 

Двох вистачить, причому один з них у нас вже і так є саме у такій ролі.

 

Без діакритиків буде, як у поляків, szczęscie :fp1:

Link to comment
Share on other sites

Почитай словацькою або хорватською, вони ближчі до української, ніж кацапська.

 

То у тебе піздєц яка бідна фантазія :gigi:

 

я до речі на слух хорватську нормально сприймаю, розумію більшість слів. Ну правда я володію галицькою говіркою, а вона близька до західнослов'янських мов.

Але читати латинкою реально важко

Link to comment
Share on other sites

Не  можна  запозичати  літери  з  латинки  і  західних  мов  і  присвоювати  їм  інший  звук.

w - читатиметься  як  "в",  німецьке  ä - як  "е".  Краще  йотовані  позначати  як  в  польській  двома  літерами -ja,  je, ju

 

А  м ягкому  знаку - кінець,  чи  так  само  як  "й" - "j"? Апостроф  теж  не діло. 

Воно  від  біди  десь  там  щось  прочитати/зрозуміти  якось  можна,  але  брати  таке  собі  за  алфавіт,  маючи  все  довершене  і  досконале  навіщо?  Це  при  тому,  що  половина  країни  не  розмовляє  і  не  збирається  розмовляти  українською!!!

 

Ліпше  обговорювати,  як  навернути  їх  до  мови  предків.

Змінено користувачем shpylka
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Не  можна  запозичати  літери  з  латинки  і  західних  мов  і  присвоювати  їм  інший  звук.

w - читатиметься  як  "в",  німецьке  ä - як  "е".  Краще  йотовані  позначати  як  в  польській  двома  літерами -ja,  je, ju

 

А в західних мовах і немає уніфікованого змісту літер, W може бути і звичайне в, і дабл-ю, V ще може бути ф, X - як наше х, J - ж, дж, й, і так далі. Тому я б цим не парився.

 

Хай собі німці думають, що то їхні умляути, "єблуко" або "уліблений" теж можна зрозуміти.

 

До речі, у словенській j працює і як м'який знак, тому всім не вгодиш :)

Link to comment
Share on other sites

Каліноускі - поляк?

от не знала....

 

так що там з абеткою ? чому вам воно пече?

 

Пра Каліноўскага:

 

Род Калиновских происходит из Мазовии (Польша)[3], где упоминается начиная с конца XV века. Впоследствии он разделился на 13 ветвей, внесённых в I и IV части родословной книги Виленской, Гродненской, Витебской, Волынской, Ковенской, Минской, Могилевской и Подольской губерний и в списки дворян Царства Польского. Предки Калиновского в течение почти ста лет владели поместьем Калиново на Браньской земле в приграничьи Белоруссии и Польши, но в 2-й половине 18 в. поместье было продано[4].

Отец — безземельный шляхтич из Гродно, владелец небольшой ткацкой мануфактуры Семён Калиновский (белор. Сымо́н (Сямён) Каліно́ўскі, польск. Szymon Kalinowski); мать, Вероника Рыбинская, умерла, когда Константину было 5 лет. Константин Семёнович Калиновский родился в имении Мостовляны (ныне деревня в Подляском воеводстве Польши).

Среди современных историков нет единого мнения о национальной принадлежности Калиновского. Одни считают его белорусом[5], другие — поляком[6][7]. Современник Калиновского генерал-майор В. Ф. Ратч в своём донесении виленскому генерал-губернатору М. Н. Муравьеву утверждал следующее: «Константин Калиновский с настроением герценовской школы во главе честолюбивейших личностей из красных литвинов настойчиво проводил идею о самостоятельности Литвы»[8] («Литва» в данном случае подразумевается в историческом смысле, то есть Великое княжество Литовское, включавшее в себя территории нынешней Литвы и Белоруссии).

 

Крыніца так сабе, але дае больш-менш правільнае ўяўленне. палякі лічаць яго сваім, беларусы - сваім. Факт у тым, што паўстанне было накіравана супраць расейскай улады, на аднаўленне незалежнасці Літвы і Польшчы.

Той самы Адам Міцкевіч - беларус, навагрудскі ён, гэта тэрыторыя сучаснай Гродзенскай вобласці.

Міхал Клеафас Агінскі таксама з Беларусі. Многа хто з нашых краёў, хоць палякі таксама лічаць іх сваімі.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

 

 


Той самы Адам Міцкевіч - беларус

Коли  Міцкевич  писав  "O  Litwo,  ojczyzno  moja" ,  то  він  мав  на  увазі  Білорусь?

Розтлумачте  популярно,  де  межа  між  Литвою  білоруською (маю  на  увазі  литвинів)  і  балтійською  нинішньою  Литвою.

Але  мама  Міцкевича  була  єврейкою,  тому  він  не  литвин  і  не  поляк,  а  єврей,  бо  по  мамі.

Link to comment
Share on other sites

Ну геть неможливо здогадатися, що тут мова про церковний календар.

йдуться такі чутки, що таки святкуватимемо невдовзі за григоріанським.

Франси сегодня войовнычяя   :rider:   и всем покрасит йайтсы! :gigi:

Франси брезгливая

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Виявляється, є

 

ISO 9 — міжнародний стандарт, який визначає систему транслітерації кириличних алфавітів слов'янських та неслов'янських мов за допомогою латиниці.

 

 

і там

 

Є є Ê ê
 
Ю ю Û û

Я я Â â

 

 

а не je, ju, ja. Якщо панству не подобаються умляути, можна і ціркумфлекси.  Там, до речі, ще

 

Щ  щ Ŝ ŝ

 

 

Але Ї - це таки Ї.

Link to comment
Share on other sites

Коли  Міцкевич  писав  "O  Litwo,  ojczyzno  moja" ,  то  він  мав  на  увазі  Білорусь?

Розтлумачте  популярно,  де  межа  між  Литвою  білоруською (маю  на  увазі  литвинів)  і  балтійською  нинішньою  Литвою.

Але  мама  Міцкевича  була  єврейкою,  тому  він  не  литвин  і  не  поляк,  а  єврей,  бо  по  мамі.

 

Так, Літва - гэта нашая гістарычная назва. Сучасныя літоўцы - гэта нашчадкі двух невялікіх балтскіх плямёнаў, жамайтаў і аўкштайтаў, якія пэўны час уваходзілі ў склад Вялікага Княства Літоўскага. Літва - гэта наша назва. Аб гэтым сведчаць шматлікія тапонімы. Напрыклад, у рыдыўсе 80-100 км ад мяне я налічыў 4 вёскі з назвай Літва, Лотва. У сучасных літоўцаў мне такія геаграфічныя назвы невядомыя. Яны маюць правы на ЧАСТКУ нашай гісторыі, але не на назву Літва.

 

Цяпер што да Міцкевіча. Калі ў вас ёсць даныя пра яго габрэйскія карані, то прывядзіце. Мне яны невядомыя. Міцкевіч - шляхціц, а габрэі шляхтай не былі.

Вось, напрыклад, што кажа Вікі:

 

 

Сын обедневшего шляхтича Миколая Мицкевича (17651812), адвоката в Новогрудке (ныне Белоруссия); семья принадлежала к старинному литовскому шляхетскому роду Мицкевичей-Рымвидов. Мать поэта происходила из шляхетского рода Маевских, который был известен в Новогрудском воеводстве Великого княжества Литовского с 1650 года[7]. Крещён в фарном костёле Новогрудка 12 февраля 1799 года.

 

Тадэвуш Касцюшка, дарэчы, таксама з нашых краёў - месца нараджэння Івацэвіцкі раён Брэсцкай вобласці.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

Ä tut troxy rozvažyvsä, i, poky sut' da dëlo, dodav do odniëï prohramul'ky dlä perekoduvannä kodovu tablycü hipotetyčnoï ukraïns'koï latynky :)A teper skažit', wo ce duže täžko pročytaty.

Елементарно. Просто більшість людей мають інерцію думки.

Звичайна штука з новими ідеями.

 

Спочатку вони повністю відштовхуються людьми , а потім ті ж самі люди їх пропагують.

Це як , наприклад, з Пасхою. Багато людей , які зараз несамовито хрестяться , були і комсомольцяии

І комуністами.. Зміняться обставини - знову будуть шурувати на партсбори замість пасхи.

У людей взагалі у більшості відсутня аналітична складова у мозку.

Що поробиш. Чиста фізіологія.

Link to comment
Share on other sites

Всі нові ідеї - це забуті старі.

 

В першу чергу потрібно повернутися що розуміння значення слів, наприклад: "ім`я" - це навпаки "I`m" (айм), що в сучасних словах - шлях Душі від народження.

Link to comment
Share on other sites

Цяпер што да Міцкевіча. Калі ў вас ёсць даныя пра яго габрэйскія карані, то прывядзіце. Мне яны невядомыя. Міцкевіч - шляхціц, а габрэі шляхтай не былі.

Інфу  про  єврейське  коріння  Міцкевича  прочитала  в  Інтернеті  і  звісно  можете  мені  цим  дорікнути.  Мені  тоді  не  спало  на  думку  в  цьому  сумніватися  і  докопуватися,  тим  більше  коли  я  прочитала  про  формування  ним  в  Стамбулі  єврейського  легіону.

Очевидно  для  Вас  не  є  новиною  те,  що  "слухи"  існують,  і  про  те,  що  його  мати  Барбара  була  з  вихрещених  євреїв,  послідовників  Франка,  і  про  таке  ж  походження  дружини  Шимановської.

Після  Вашого  запиту  я  погуглила  ( Majewscy,  ) і  познаходила  прямопротилежні  дані  і  в  польських  джерелах  і  нібито  в  єврейських,  де  прочитала  ще,  що  Міцкевич  виступав  у  паризькій  синагозі  і  власне  про  дружину http://minakowski.pl/zydzi-w-polskich-elitach/,  про  яку  досі  не  знала,  але  це  теж  якесь  підтвердження.  Я  звісно  сама  не  була  в  тій  синагозі  і  не  маю  поняття,  як  він  туди  потрапив  і  вірити чи  не  вірити -  це  швидше  на  рівні якогось  суб єктивного  сприйняття.

Цікавою  є  стаття  Еврейские контакты Адама Мицкевича   Вениамина Чернухина.

Польський  розлогий  аналіз  сумнівної  єврейськості  Міцкевича  закінчується  розділом  Czy to naprawdę ważny problem?  Разом  з  тим, якщо  дискусія  існує,  то  значить,  що  Міцкевич  вартує  того, щоб  кожен  на  себе  тягнув  ковдру. :)

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

"Чуткі" і "Еврейские контакты" не з'яўляюцца доказамі, згодныя?

У мяне 1/3 суседзяў - габрэі, ёсць і даўнія сябры сярод іх. Але ж гэта зусім не сведчыць аб тым, што я габрэй.

А вось тое, што прабабуля па матчынай лініі габрэйка - ужо зусім іншая рэч. Тым не менш, мы з выхрышчаных габрэяў, і колькі сябе памятаю, адчуваю сябе беларусам.

Вядома, асабісты прыклад - не самы добры аргумент, таму не буду спрачацца. Кожны мае права на свой пункт гледжання.

Link to comment
Share on other sites

"Чуткі" і "Еврейские контакты" не з'яўляюцца доказамі, згодныя?

У мяне 1/3 суседзяў - габрэі, ёсць і даўнія сябры сярод іх. Але ж гэта зусім не сведчыць аб тым, што я габрэй.

А вось тое, што прабабуля па матчынай лініі габрэйка - ужо зусім іншая рэч. Тым не менш, мы з выхрышчаных габрэяў, і колькі сябе памятаю, адчуваю сябе беларусам.

Вядома, асабісты прыклад - не самы добры аргумент, таму не буду спрачацца. Кожны мае права на свой пункт гледжання.

Погоджуюсь  з  Вами.  Євреїв  у  наших  і  Ваших  краях  було  так  багато,  що  ніхто  з  нас  не  може  бути  певен,  що  не  має  тої  крові.  Підозрюю,  що  і  я  можу  мати.  Твердо  знаю  про  чвертку  польської  крові,  яка  себе  не  проявляє  у  дискусії  латинка  чи  кирилиця. :)

Змінено користувачем shpylka
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

roman04.jpg?resize=700%2C870

 

Цікаву карту  сьогодні  надибала.  Щодо  Новогрудка.  Маю  підозри,  що  Міцкевич - практично  українець.  :)

 

 

Литвин. Визначення " українець" досить штучне і з*явилося набагато пізніше. Коли кацапи вкрали у нас Русь.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відгукнувся на ініціативу, озвучену польським істориком і журналістом Земовітом Щереком, і пропонує подискутувати щодо можливого введення в Україні латиниці паралельно з кирилицею.

"Сьогодні розмовляли з представниками країн Центральної Європи про долю регіону і ролі України в центрально-європейському співтоваристві. Серед співрозмовників - журналісти, письменники, колишні політики. Дискусія була глибокою і потрібною. (...) У дружній бесіді історик і журналіст із Польщі Земовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю", - написав глава МЗС на сторінці у Facebook у понеділок.

Водночас П. Клімкін зазначив, що потрібно працювати на те, що "нас об'єднує, а не роз'єднує".

"З іншого боку, чому б не подискутувати? Яка ваша думка про це? Чекаю на цікаві коментарі", - запропонував міністр.

Змінено користувачем H.Kropp
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
×
×
  • Створити...