Перейти до змісту

Наступний крок - перехід на латиницю.


Людас

Recommended Posts

Калі ўжо польская, казахская ды манголькая ляглі на кірыліцу, то ніякіх праблемаў з пераносам украінскай і беларускай.

Казахи з монголами нас взагалі не цікавлять, та і кириличний алфавіт їм зовсім чужий, власне як і латинський, імхо, їм би на ієрогліфи переходити, ну то їх справа.

Польска на латиниці ой яка корява, не знаю, якою б була на киилиці, ну знов же, це їх справа. За білоруську не скажу, а от українська виникла як мова в академічному значенні на кириличному алфавіті і фонетика української ідеально під нього підігнана. Як на мене, не філолога, то українська і кирилиця більш канонічно виглядає ніж сучасна болгарська :)

На латині, навіть з введеням додаткових літер це буде перекособочне фігня. Навіщо? Щоб втрати ті здобутки, що в нас є за часів Незалежності? Тобто, щоб народ плювався і вчив кацапську чи англійску? Я взагалі проти, щоб щось чіпали в правописі, приміром, от як з 2001 зміни прийняли останні, хай років 50 не чіпають

 

Від  тих  крапок,  гачків,  подвійних  букв  для  одного  звуку  у  наших  довгих  словах  буде  просто  рябіти  в  очах.

Хтось  таки  хоче,  щоб  українці  втратили  свою  ідентичність,  щоб  кудись  вічно  припасовувалися.

:tu: абсолютно згодна

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Значить коли списували абетку з грецької то не був культ карго?

 

Ні, це був цивілізаційний вибір. І це було тищщу років назад :weep:

Дехто вважає, що він був правильний - бо традиції грецької демократії гарно лягли на наш менталітет і дозволили народу без серйозних природніх кордонів і своєї держави не тільки не зникнути протягом цих віків, а й мати доволі значну етнічну територію. А дехто вважає - що неправильний, і саме римська "імперскість" дозволила б нам завоювати купу колоній і розкатати і кацапів і поляків ще давно :)

Але вже як є. Цей шлях ми пройшли і сформувались в націю, а тепер маємо і власну державу. Зміною абетки чи релігії ці століття не викреслиш і менталітет не зміниш.

Тому вважати інакше - це типовий культ карго :)

Link to comment
Share on other sites

я ще раз запитаю. Чому нас має цікавити Казахстан та тим більш Монголія? (цих взагалі шкода що Китай свого часу не поглинув нах)

 

Нас має не цікавити Росія з культом карго грецької абетки , яку видумали Кирил та Методій чи то серби чи то македонці.

Яке ми маємо відношення до них ? Ні Кирил ні Методій то не українці . І навіть не кацапи. Це симулякр. Дешева підробка

грецької абетки через яку диким племенам через третій  переклад після івриту та грецької абетки донесли біблію.

Хоча мала бути латина. Як у людей.

 

 

Ви то не знали ? Кирилиця не має до українців ніякого відношення.  Та ж "кулишівка" з*явилася тільки в кінці 19 сторіччя.

До того писали кацапською дикою пародією на грецьку абетку. 

В центрі Полтави стоіть пам*ятник Івану Котляревському початку 20 сторіччя. Там всі надписи  через "ы".

За що ви тримаєтесь ? Пам*ятники Леніну знесли, а ви далі чіпляєтесь за цю пародію на грецьку абетку ? 

Ні,  :weep:це був цивілізаційний вибір. І це було тищщу років назад 

Дехто вважає, що він був правильний - бо традиції грецької демократії гарно лягли на наш менталітет і дозволили народу без серйозних природніх кордонів і своєї держави не тільки не зникнути протягом цих віків, а й мати доволі значну етнічну територію. А дехто вважає - що неправильний, і саме римська "імперскість" дозволила б нам завоювати купу колоній і розкатати і кацапів і поляків ще давно :)

Але вже як є. Цей шлях ми пройшли і сформувались в націю, а тепер маємо і власну державу. Зміною абетки чи релігії ці століття не викреслиш і менталітет не зміниш.

Тому вважати інакше - це типовий культ карго :)

 

Буду краток. Не пизди. 

Link to comment
Share on other sites

Буду краток. Не пизди.

 

Отож дуже інформативна дискусія :weep:

Йа,йа, відразу як змінимо абетку посиплються плюшки...головне літак з лайна і палок склепати, а блага там самі по собі з'язвляться :weep:

 

ЗІ знов додам в ігнор, хамло є хамло, спілкуватись, як лайно нюхати

Link to comment
Share on other sites

Казахи з монголами нас взагалі не цікавлять, та і кириличний алфавіт їм зовсім чужий, власне як і латинський, імхо, їм би на ієрогліфи переходити, ну то їх справа.

Польска на латиниці ой яка корява, не знаю, якою б була на киилиці, ну знов же, це їх справа. За білоруську не скажу, а от українська виникла як мова в академічному значенні на кириличному алфавіті і фонетика української ідеально під нього підігнана. Як на мене, не філолога, то українська і кирилиця більш канонічно виглядає ніж сучасна болгарська :)

На латині, навіть з введеням додаткових літер це буде перекособочне фігня. Навіщо? Щоб втрати ті здобутки, що в нас є за часів Незалежності? Тобто, щоб народ плювався і вчив кацапську чи англійску? Я взагалі проти, щоб щось чіпали в правописі, приміром, от як з 2001 зміни прийняли останні, хай років 50 не чіпають

 

 

Нейкая непаслядоўнасць у вашых радах. То палякі дзікуны з іх стаўленнем да абортаў, маўляў, пячорныя ўяўленні. То не чапай сівізну гісторыі, хай будзе як ёсць, што тычыцца сучаснага алфавіту.

Дарэчы, як лічыце, палякі згодныя, што іх лацінка "корява"? Не думаю. Зрэшты, усё гэта справа звычкі, а звычкі рэч такая, што іх можна хутка памяняць, было б жаданне.

Нікога ні да чаго не заклікаю, і вядома, канчатковае рашэнне за вамі. Проста справа прынцыповая, чаму б не паразважаць.

Што да Беларусі, то я б хацеў пазбавіцца ад кірыліцы. НМД, ужо час атрэсці прах са сваіх ног.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

Нейкая непаслядоўнасць у вашых радах. То палякі дзікуны з тх стаўленнем да абортаў, маўляў, пячорныя ўяўленні. То не чапай сівізну гісторыі, хай будзе як ёсць, што тычыцца сучаснага алфавіту.

Нема ніякої непослідовності, печерні закони у поляків є, це факт. Куди їх в приклад як цивілізованих ставити? хоч вони пнуться і про православних ніщебродів розповідають -все одно дикунами виглядають :weep:

Історія вже теж є, яка б вона не була, її не відміниш зміною абетки.

 

 

Што да Беларусі, то я б хацеў пазбавіцца ад кірыліцы.

То справа білорусів. А нам недоцільно, тут хоч би не втратити, що є. І потихеньку розвивати, а не підрубати коріння незрозуміло навіщо.

 

Зі Якщо переходити - то на щось вже зовсім нове - свою абетку створити, чи на руни, чи на машинний код приміром :weep: чому ні? гулять так гулять!

Змінено користувачем snow_bird
Link to comment
Share on other sites

Нема ніякої непослідовності, печерні закони у поляків є, це факт. Куди їх в приклад як цивілізованих ставити? хоч вони пнуться і про православних ніщебродів розповідають -все одно дикунами виглядають :weep:

Історія вже теж є, яка б вона не була, її не відміниш зміною абетки.

 

 

То справа білорусів. А нам недоцільно, тут хоч би не втратити, що є. І потихеньку розвивати, а не підрубати коріння незрозуміло навіщо.

 

Зі Якщо переходити - то на щось вже зовсім нове - свою абетку створити, чи на руни, чи на машинний код приміром :weep: чому ні? гулять так гулять!

 

Кому це , власне , вам ? 

 

Білоруська була державною у Князівстві Литовському сторіччями .

А твій кацапській новодєл де ?

У Вєркі Сердючкі ?

 

* Я її земляк єжеліц чьо

Змінено користувачем Людас
Link to comment
Share on other sites

Нема ніякої непослідовності, печерні закони у поляків є, це факт. Куди їх в приклад як цивілізованих ставити? хоч вони пнуться і про православних ніщебродів розповідають -все одно дикунами виглядають :weep:

 

Праўда? Чаму ж тады ў Польшчы працуе столькі ўкраінцаў?

 

 

Історія вже теж є, яка б вона не була, її не відміниш зміною абетки.

 

Тут гаворка пра "зрабіць новую гісторыю", а не адмяніць мінуўшчыну.

 

 

То справа білорусів. А нам недоцільно, тут хоч би не втратити, що є. І потихеньку розвивати, а не підрубати коріння незрозуміло навіщо.

 

Якія "карэнні" будуць падрубленыя лацінкаю?

"Навищо" - якраз зразумела: каб развітацца з ардынска-рускай культурнай прасторай.

 

 

Зі Якщо переходити - то на щось вже зовсім нове - свою абетку створити, чи на руни, чи на машинний код приміром :weep: чому ні? гулять так гулять!

 

Азбука Морзэ яшчэ ёсць.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

Що за безглузді маніпуляції економікою вперемішку з письмом і релігією?!

 

Є статистика МВФ по ВВП країн

1 23px-Flag_of_the_United_States.svg.png United States 18,561,934       2 23px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_ China[n 2] 11,391,619 3 23px-Flag_of_Japan.svg.png Japan 4,730,300 4 23px-Flag_of_Germany.svg.png Germany 3,494,900 5 23px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png United Kingdom 2,649,893 6 23px-Flag_of_France.svg.png France 2,488,280 7 23px-Flag_of_India.svg.png India 2,250,990 8 23px-Flag_of_Italy.svg.png Italy 1,852,500 9 22px-Flag_of_Brazil.svg.png Brazil 1,769,601 10 23px-Flag_of_Canada.svg.png Canada 1,532,343

Далі: країна/релігія/письмо

Штати / християнство (протестантизм)/ латинка

Китай / язичництво (таоїзм і конфуціанство) / ієрогліфи

Японія / язичництво (шинто) / ієрогліфи

Німеччина / християнство (протестантизм)/ латинка

Великобританія / християнство (протестантизм)/ латинка

Франція / християнство (католицизм)/ латинка

Індія / язичництво(індуїзм) / девангарі

Італія / християнство (католицизм)/ латинка

Бразилія / християнство (католицизм)/ латинка

Канада / християнство (різні течії, більшість католиків) / латинка

 

11 і 12 місце - Корея і Росія. ієрогліфи і кирилиця.

 

ВВП на душу населення

1 23px-Flag_of_Qatar.svg.png Qatar 132,870 2 23px-Flag_of_Luxembourg.svg.png Luxembourg 99,506 3 23px-Flag_of_Singapore.svg.png Singapore 85,382 4 23px-Flag_of_Brunei.svg.png Brunei 79,508 5 23px-Flag_of_Kuwait.svg.png Kuwait 70,542 6 21px-Flag_of_Norway.svg.png Norway 68,591 7 23px-Flag_of_the_United_Arab_Emirates.sv United Arab Emirates 67,217 8 23px-Flag_of_Ireland.svg.png Ireland 65,806 9 20px-Flag_of_San_Marino.svg.png San Marino 62,938 10 16px-Flag_of_Switzerland.svg.png  Switzerland

 

Катар / іслам (салафіти - ульраконсервативні сууніти) / арабське письмо

Люксембург / християнство (католицизм)/ латинка

Сінгапур / буддизм / ієрогліфи

Бруней / іслам (сунніти) / арабське письмо

Кувейт / іслам (сунніти) / арабське письмо

Норвегія / християнство (протестантизм) / латинка

ОАЕ / іслам (неортодоксальний суннізм) / арабське письмо

Ірландія / християнство (католицизм) / латинка

Сан-Маріно / християнство (католицизм) / латинка

Швейцарія / християнство (католицизм) / латинка

 

З усіх вищеперелічених лише японці ввели латинку додатковим письмом (використовується лише для власних імен, назв і слів іншомовного походження). Індія і Сінгапур ввели англійську другою державною, але навіть і не неамагались писати латинкою власну мову.

 

Взагалі хтось бачить кореляцію письма/релігі з економікою? Бо я бачу кореляцію з природніми ресурсами і працелюбністю народу.

 

Навіть незважаючи на те, що європейські протестанти/католики століттями гнобили своїх теперішніх сусідів по таблиці колоніальним рабством, біологічною та ядерною зброєю. Не сильно допомогла їм латинка на довгій історичній дистанції...

Змінено користувачем Спартак
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

І для любителів латинки список ВВП на душу населення з кінця

175 23px-Flag_of_Togo.svg.png Togo 1,489 176 23px-Flag_of_Madagascar.svg.png Madagascar 1,466 177 23px-Flag_of_Eritrea.svg.png Eritrea 1,300 178 23px-Flag_of_Guinea.svg.png Guinea 1,238 179 23px-Flag_of_Mozambique.svg.png Mozambique 1,192 180 23px-Flag_of_Malawi.svg.png Malawi 1,126 181 18px-Flag_of_Niger.svg.png Niger 1,077 182 23px-Flag_of_Liberia.svg.png Liberia 875 183 23px-Flag_of_Burundi.svg.png Burundi 831 184 20px-Flag_of_the_Democratic_Republic_of_ Congo, Dem. Rep. 767 185 23px-Flag_of_the_Central_African_Republi Central African Republic

 

Усі десять країн - ревні католики і пишуть виключно латинкою!  :gigi:

 

І так, я розумію ,що вони були століттями в рабстві, але тій же Індії з Китаєм дісталось не менше. Але вони на відміну африканців лантинконосців вперто повзуть нагору.

Link to comment
Share on other sites

Проблема алфавітів - штучна. З елементарних міркувань. Світ глобалізується і все більше розмовляє англійською, глобалізується й ринок праці. Сьогодні без неї не знайти роботи в ІТ, завтра - оператор сільгосптехніки не впорається без неї зі своїм комбайном. Що стосується технічних засобів, юнікод вже покриває всі розповсюджені абетки разом з піктографічною писемністю й проблеми відтворення знань та історичної писемної спадщини не існує взагалі. Якщо щось змінювати, то вводити англійську державною мовою. Те, що робить Назарбаєв, - вирішення проблеми минулого сторіччя (максимум, на що здатний авторитарний східний режим, як на мене). І з суто державницької позиції добре було б ще на деякий час частково позбутися суверенітету, тобто влади місцевих олігархів з їх філософією паразитів​, що довела країну до зубожіння. Навряд чи світ сприйме ідею прямої передачі влади (колоніальне минуле завадить), але передача судової влади, вищих інстанцій як мінімум, - необхідність в наших умовах (до речі, намагання Заходу запровадити в Україні антикорупційний суд - свідчення фактичної реалізації такого підходу).
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Нас має не цікавити Росія з культом карго грецької абетки , яку видумали Кирил та Методій чи то серби чи то македонці.

Яке ми маємо відношення до них ? Ні Кирил ні Методій то не українці . І навіть не кацапи. Це симулякр. Дешева підробка

грецької абетки через яку диким племенам через третій  переклад після івриту та грецької абетки донесли біблію.

Хоча мала бути латина. Як у людей.

 

 

Ви то не знали ? Кирилиця не має до українців ніякого відношення.  Та ж "кулишівка" з*явилася тільки в кінці 19 сторіччя.

До того писали кацапською дикою пародією на грецьку абетку. 

В центрі Полтави стоіть пам*ятник Івану Котляревському початку 20 сторіччя. Там всі надписи  через "ы".

За що ви тримаєтесь ? Пам*ятники Леніну знесли, а ви далі чіпляєтесь за цю пародію на грецьку абетку ? 

 

Буду краток. Не пизди. 

 

Росія нас і не цікавить. Так само як і Казахстан з тією довбаною Монголією.

Решта - див. дані що Спартак навів.

Link to comment
Share on other sites

Праўда? Чаму ж тады ў Польшчы працуе столькі ўкраінцаў?

Є можливість, краще платять, от вони і їдуть. А ще українці, та і інші європейці, працюють в ОАЕ та інших арабських країнах, де до половини населення банально не грамотні :weep: це ніяк не говорить про цивілізованість, лише про наявність робочих місць.

А от саме зараз в Києві працюють турки (дороги ремонтують), італійці в ресторанах, словаків в Карпатах бачила і т.д.і що? Де платять там і працюють, це ж добре, що кордони відкриті.

Навищо" - якраз зразумела: каб развітацца з ардынска-рускай культурнай прасторай.

Я вважаю, що не вирішить, лише поглибить проблему Змінено користувачем snow_bird
Link to comment
Share on other sites

А англійці, що у Таїланді сидять ?

а американці по усьому світу?

до речі є певна категорія людей, яка просто любить працювати у різних кутках світу. Типу і світ побачити і попрацювати. Вони й шукають роботу часто за географічною ознакою

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

Є можливість, краще платять, от вони і їдуть. А ще українці, та і інші європейці, працюють в ОАЕ та інших арабських країнах, де до половини населення банально не грамотні :weep: це ніяк не говорить про цивілізованість, лише про наявність робочих місць.

А от саме зараз в Києві працюють турки (дороги ремонтують), італійці в ресторанах, словаків в Карпатах бачила і т.д.і що? Де платять там і працюють, це ж добре, що кордони відкриті.

 

Гэта значыць, за грошы гатовыя працаваць у дзікуноў і заплюшчваць вочы на ідэалагічныя рознагалоссі, так? А ўжо дома можна разважаць, якія дзікуны жывуць у свеце.

Дзікуны дзікунамі, але ж банальна купляюць цывілізаваных. Ну, і ў чым тады перавага "цывілізаваных" і якое маральнае права яны маюць асуджаць каго б то ні было?

 

 

Я вважаю, що не вирішить, лише поглибить проблему

 

Ці многа здабыткаў прынясла Украіне руская культурная прастора?

А колькі стратаў прынесла?

Нядрэнна было б падвесці рахунак. Думаю, страты значна перацягнуць, улічваючы 300-гадовую каланізацыю.

Арда працягвае стварэнне праблемаў суседнім народам, і як сведчаць падзеі апошніх гадоў, не збіраецца адмаўляцца ад сваёй каланіяльнай палітыкі.

Давайце і далей заставацца з ёю на адным ментальным полі.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

І для любителів латинки список ВВП на душу населення з кінця

 

175

 

23px-Flag_of_Togo.svg.png Togo

 

1,489

 

176

 

23px-Flag_of_Madagascar.svg.png Madagascar

 

1,466

 

177

 

23px-Flag_of_Eritrea.svg.png Eritrea

 

1,300

 

178

 

23px-Flag_of_Guinea.svg.png Guinea

 

1,238

 

179

 

23px-Flag_of_Mozambique.svg.png Mozambique

 

1,192

 

180

 

23px-Flag_of_Malawi.svg.png Malawi

 

1,126

 

181

 

18px-Flag_of_Niger.svg.png Niger

 

1,077

 

182

 

23px-Flag_of_Liberia.svg.png Liberia

 

875

 

183

 

23px-Flag_of_Burundi.svg.png Burundi

 

831

 

184

 

20px-Flag_of_the_Democratic_Republic_of_ Congo, Dem. Rep.

 

767

 

185

 

23px-Flag_of_the_Central_African_Republi Central African Republic

 

Усі десять країн - ревні католики і пишуть виключно латинкою!  :gigi:

 

І так, я розумію ,що вони були століттями в рабстві, але тій же Індії з Китаєм дісталось не менше. Але вони на відміну африканців лантинконосців вперто повзуть нагору.

Не пересмикуйте , пане. Мова йде про Захід, а не його колонії.Про золотий мільярд.

Подивіться на мапу Європи і Північної Америки і знайдіть там багаті країни з кирилицею та православ'ям. Все чітко розмежено.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Гэта значыць, за грошы гатовыя працаваць у дзікуноў і заплюшчваць вочы на ідэалагічныя рознагалоссі, так? А ўжо дома можна разважаць, якія дзікуны жывуць у свеце. Дзікуны дзікунамі, але ж банальна купляюць цывілізаваных. Ну, і ў чым тады перавага "цывілізаваных" і якое маральнае права яны маюць асуджаць каго б то ні было?

 

Навіщо пересмикувати?

Ви впенені що я десь використала фрази, які Ви вживаєте чи когось засудила? Щось не бачу, щоб я когось дикуном обізвала.

"Мають дикунські закони" - це не "дикуни", "неграмотні" - це констатація факта, та чи можна назвати їх цивілізованими? Навряд. Чи Ви хочете бачити, чого немає?

 

 

 


Ці многа здабыткаў прынясла Украіне руская культурная прастора?

 

:consul: Ви оце до мене звертаєтесь? Всьо чудєсатєє і чудєсатєє.

До чого тут кирилиця? Це всього лише алфавіт, під який добре підлаштована фонетика української мови. До чого тут культурний простір? Україна в грецькому культурному просторі завжди була, а кацапи - не знаю, в ординському, напевно, ми і не були в одному ніколи. хіба трохи за совєтів, ну то безкультурний простір а не культурний :D

 

 

 


Давайце і далей заставацца з ёю на адным ментальным полі.

 

 

Зоставайтесь, це Ваше право.

Судячи з наведених вище Dilbert опитувань 71% білорусів рідною вважають російську, і тенденція до зростання. Ви вважаєте, що зміна алфавіту допоможе чому? збільшити їх кількість? зменшити?

Link to comment
Share on other sites

Я не проти паралельного існуваня, як у Чорногорії.

Але істерик з "кацапським культом кирилиці" (про який мабуть самі кацапи не знають) взагалі не розумію. Якщо хто й робить культ з кирилиці, то це болгари

Змінено користувачем Françoise
Link to comment
Share on other sites

Наявність кирилиці у нас - це плюс. Мені подобається дивитися, як поляки витріщають очі і пробують прочитати щось українською чи російською.

 

Але те, що немає власного, cтвореного нами і для нас способу написання української мови латинкою, а не галімої транслітерації, "котору я ненавиджу" - це мінус. Хоча б для табличок з назвами вулиць.

 

Захисникам кирилиці треба нагадати, що сучасна українська абетка має небагато спільного з тим письмом з фітами і іжицями, яке вживали наші письменні предки, та ще й перекладаючи руську на книжну словенську. Маємо латинське "і", а дві крапочки над "ї" гейропейці сприймають як умляут, що паршиво виглядає у якомусь Times New Roman. Тому ворогам діакритичних знаків пізно захищати цноту :D

Link to comment
Share on other sites

Не пересмикуйте , пане. Мова йде про Захід, а не його колонії.Про золотий мільярд.

Подивіться на мапу Європи і Північної Америки і знайдіть там багаті країни з кирилицею та православ'ям. Все чітко розмежено.

 

для чого мені мапа англо-саксонського світу? Я дивлюсь на весь світ і постом вище привів статистику (яку ви звісно проігнорували бо вона перекреслює всі ваші маніпуляції). Сінгапур і Японія вже давно країни золотого мільярду, Індія і Бразилія - провідні економіки світу. Усе це колишні колонії або підконтрольні англосаксам території. І?

 

а шлях англо-саксів і європейців нам не підходить - я проти того, щоб захоплювати чужі країни і влаштовувати різанину всіх, хто не  захоче віддавати свої національні багатства.

Мені це чисто по-людськи гидко.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


Україна в грецькому культурному просторі завжди була, а кацапи - не знаю, в ординському, напевно

 

 


71% білорусів рідною вважають російську, і тенденція до зростання. Ви вважаєте, що зміна алфавіту допоможе чому? збільшити їх кількість? зменшити?

 

 


Але істерик з "кацапським культом кирилиці" (про який мабуть самі кацапи не знають) взагалі не розумію. Якщо хто й робить культ з кирилиці, то це болгари

Те,  що  ми  так  легко  віддаємо  і  хочемо  віддати  кацапам -  первинно  було  нашим. Це  наша  історія  і  наша  культура  протягом  тисячоліття.

Все  те,  що  створювалося  протягом  цієї  тисячі  років:  і  наша  усна  народна  творчість,  включно  з  Колобком,  Ріпкою  і  Іллею  Муромцем,  і  уся  наша  віковічна  писемнісь,  і  те  впроваджене  спочатку  у  нас  православ я.

Багато  з  того  кацапи  собі  вже  привласнили,  а  на  інше  стоголосо  далі  зазіхають,  в  т. ч. і на  Київ.  Їм  кров  з  носа,  але  потрібна  наша  історія,  наша  минувщина,  щоб  утрерджуватися  все  більше  перед  світом  і  самі  перед  собою,  які  вони  давні,  могучі  і  яке  у  них  тому  має  бути  майбутнє. 

Знають,  зарази,  що  роблять. 

А  що  ми?  Що  ми  ще  не  віддали  кацапам  і  не  збираємось  віддати?  Назву  Русь - віддали,  в  кожному  разі  собі  не  повернули (а  могли  б  називатися  Україна-Русь, щоб  світ  знав,  що  то  не  кацапська  самоназва),  православ я  зі  св.  Володимиром  уже  висить  в  повітрі,  залишилось  лише  дужче  копнути  на  схід,  казки  -  прошу  дуже  забирайте,  а  тепер  ще  й  кириличне  письмо!

І  будемо  потім  когось  переконувати,  що  історичні  літописи  наші.

А  дітей  теж  не  вчити  кирилиці?  І  всі  накопичені  літературні  скарби  повикидати,  попалити,  щоб  кацапам  не  дісталися?  Хай  наші  діти  живуть  лише  теперішнім  і  розчиняться  разом  з  Україною  безболісно  в  сучасному  глобалізованому  світі?

Як  на  мене,  то  таке  може  придумати  лише  ворог,  або  дуже  недалекоглядна  людина.

Болгари  тримаються  кирилиці,  бо  вона  їх  врятувала  як  націю  від  турецького  ярма.  Ми  теж  пройшли  через  польське  ярмо  і  нас  від  нього  врятувало  православ я  і  кирилиця.

Зараз  у  нас  інший  ворог,  але  не  зарікаймося,  що  він  єдиний.

Я  не  дуже  обізнана  з  літературою  казахів  і  монголів,  але  думаю,  що  у  нас  багатша  література  і  це  наша  база.  А  вона  писана  кирилицею.  І  там  є  слова :  "Тату,  ми  не  католики!".  Тримаймося  свого,  тоді  будемо  мати  майбутнє  і  нас  у  світі  будуть  поважати,  бо  як  розхристаємось  на  усі  усюди,  то  вимремо  як  нація.

Щодо  білорусів,  то  їм  вирішувати,  як  краще.  Може  сьогодні  їм  і  доцільно  перейти  на  латинку,  але  вони  то  не  зроблять.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

А  що  ми?  Що  ми  ще  не  віддали  кацапам  і  не  збираємось  віддати?  Назву  Русь - віддали,  в  кожному  разі  собі  не  повернули (а  могли  б  називатися  Україна-Русь, щоб  світ  знав,  що  то  не  кацапська  самоназва),  православ я  зі  св.  Володимиром  уже  висить  в  повітрі,  залишилось  лише  дужче  копнути  на  схід,  казки  -  прошу  дуже  забирайте,  а  тепер  ще  й  кириличне  письмо!

І  будемо  потім  когось  переконувати,  що  історичні  літописи  наші.

 

 

Москалі і слів багато присвоїли старослов'янських ,а ми тепер кричимо, що це русизми бо москалі їх перші вкрали.

 

По-простому:

якого ляда ми повинні віддавати щось лише тому, що якийсь мудак вважає це своїм?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Все так, але ріпка то вже точно не наше, вона ж в нас навіть не росте. Втім, то таке.

Я лише за те, щоб розкрити очі (переважно, до речі, заходу) на те, що первинне, а що ні.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Але те, що немає власного, cтвореного нами і для нас способу написання української мови латинкою, а не галімої транслітерації, "котору я ненавиджу" - це мінус. Хоча б для табличок з назвами вулиць.

 

Все так, а ще було б непогано, щоб хтось займався впровадженням хоча б тієї галімої транслітерації, може тоді б при отриманні посилки з штатівського інет-магазину я побачу в адресі Kyiv, а не Kiev - бо весь час виправляють :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Все так, але ріпка то вже точно не наше, вона ж в нас навіть не росте. Втім, то таке.

Я лише за те, щоб розкрити очі (переважно, до речі, заходу) на те, що первинне, а що ні.

А  почитайте  Франкову  ріпку.  :)  Він  звісно  переспіви  робив,  але  то  не  той  варіант.  Тай  Гугл  каже,  що  українська.  Значить  українська.

Чому  в  нас  ріпка  не  росла?  А  клімат  200  років  назад  був  іншим.   Та  й  коли  кацап  щось  садив  і  сіяв,  він  лише  збирає  готове  в  лукошко. :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...