Перейти до змісту

Наступний крок - перехід на латиницю.


Людас

Recommended Posts

У деяких регіонах (тьху, ну і слово!) України ріпа - це бульба, тобто бараболя, словом, мандебурка. :D

 

Це не те, що парєная рєпа у москалів. Хоча вікіпедія пише

 

Ріпа - одна з найбільш древніх культурних рослин. Вона була відома народам Вавилона, Ассирії кілька тисячоліть назад. В античний час ріпа проникла в Грецію та Рим. Там її широко вирощували. Потім ріпа відправилася в європейські країни. Крім того, вирощування ріпи на власному городі – давня традиція українського народу.

Так що Франко міг знати і з життє, а не тілько з книжок.

Link to comment
Share on other sites

Так навіщо мені переспіви? В нас без "ріпок" купа усього є. До речі "лукошко" таки теж не наше

Сорі,  але  Ви  мій  пост  читали  по-діагоналі.

Я  не  писала,  що  у  Франка  ріпка  переспівана.

І  про  лукошко  я  написала,  що  кацапи  в  нього  все  збирають.

Link to comment
Share on other sites

Навіщо пересмикувати?

Ви впенені що я десь використала фрази, які Ви вживаєте чи когось засудила? Щось не бачу, щоб я когось дикуном обізвала.

"Мають дикунські закони" - це не "дикуни", "неграмотні" - це констатація факта, та чи можна назвати їх цивілізованими? Навряд. Чи Ви хочете бачити, чого немає?

 

Давядзецца нагадаць вашыя словы:

 

 

Щодо "просунутого" католицизма, який начебто дозволяє більше заробляти, то це поляки придумали і просувають. Напевно хочуть реабілітуватись в своїх очах від того, що їх вважають в більш розвинутих країнах так скажем людьми не першого сорту :weep: самі себе вмовляють, що є гірше - православні, і справа саме в релігії :weep: А те, що вони з своїми законами щодо абортів виглядають як дикуни з темних віків і десь на рівні радикальних мусульман - їх не турбує :gigi: а мало б.

 

Гэта не асудженне? Не абзыванне?

Здаецца, пані забываецца, што сама гаворыць.

 

До чого тут кирилиця? Це всього лише алфавіт, під який добре підлаштована фонетика української мови. До чого тут культурний простір? Україна в грецькому культурному просторі завжди була, а кацапи - не знаю, в ординському, напевно, ми і не були в одному ніколи. хіба трохи за совєтів, ну то безкультурний простір а не культурний :D

 

Падобна на тое, што Гогаля вы не чыталі.

 

 

Судячи з наведених вище Dilbert опитувань 71% білорусів рідною вважають російську, і тенденція до зростання. Ви вважаєте, що зміна алфавіту допоможе чому? збільшити їх кількість? зменшити?

 

Вы пра нас, ці пра вас?

Калі пра нас, то тэндэнцыя такая, што спрунжына сціскаецца, і неўзабаве стрэліць. І тады моўнае пытанне будзе вырашацца надзвычай хутка і эфектыўна. У звартоным напрамку. Змена алфавіту для нас азначае павяртанне да сваіх культурных каранёў. Гэта будзе другім пытаннем, але яно ўжо выспявае.

 

Калі пра вас, то вядома, гэта вашая справа, што лічыць сваёй гісторыяй і як гэта выкарыстоўваць для пабудовы будучыні.

Link to comment
Share on other sites

Москалі і слів багато присвоїли старослов'янських ,а ми тепер кричимо, що це русизми бо москалі їх перші вкрали.

 

По-простому:

якого ляда ми повинні віддавати щось лише тому, що якийсь мудак вважає це своїм?

Ще раз нагадую. Кирилиця за походження не має до України ніякого відношення.Прийшла б сюди біблія

з Риму , а не з Візантії то тут була б 100 відсоткова латина.Як в Польщі. Це ви б зараз з піною у рота

захищали б тут латиницю у зворотній обставинах і волали б що вона наша.Ріднесенька.

Ні кирилиця , ні латиниця не є автентичними українськими абетками.

То чого істерити про "своє". Ну не вірмени ми і не грузини , які до сих пір юзають

Своє письмо.

 

Нагадую близький до сучасного алфавіт ," кулишівка" з*явився лише наприкінці 19 сторіччя.

 

А аж до 17-18 сторіччя на цих теренах була Жеч Посполита...

Польща. Аж до Полтави. І латиниця використовувалась аж бігом..

 

Забули ?

Сучасна українська абетка то новодєл. Не треба брати приклад з кацапів і розказувати казки.

Змінено користувачем Людас
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

підляшники на марші ?

ну то казали б одразу - Полска от можа до можа

 

п.с. задовбали "битви підстилок", одні під москалів падають, інші під ляхів  :bluet:

Змінено користувачем Françoise
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Болгари  тримаються  кирилиці,  бо  вона  їх  врятувала  як  націю  від  турецького  ярма.  Ми  теж  пройшли  через  польське  ярмо  і  нас  від  нього  врятувало  православ я  і  кирилиця.

Зараз  у  нас  інший  ворог,  але  не  зарікаймося,  що  він  єдиний.

 

А што цяпер?

Па-ранейшаму збіраецеся з дапамогай праваслаўя бараніцца ад Масквы? Здаецца, для сённяшніх рэаліяў яно ні разу не памочнік.

І дарэчы, вы падтрымліваеце стаўленне праваслаўя да абортаў? Не лічыце яго дзікунскім?

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

А от вам яка різниця, яку абетку ми використовуємо ?

І від Москви бороняться не абетками чи конфесіями, а зброєю. Та ж "розумна" Польща попри свій католицизм лежала під москалями (частина) і не дригалася

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Наконт "не дрыгалася" - гэта перабольшанне. Пра паўстанні Касцюшкі, Каліноўскага чулі?

Польшча знікла з мапы ў 1795 годзе, будучы падзеленай. Спробы аднавіць дзяржаўнасць былі неаднаразовымі. І калі ўзнік добры момант, незалежнасць была хутка адноўлена (1918 год). Але яе адразу ж давялося адстойваць са зброяй. І незалежнасць паспяхова была абаронена ад бальшавікоў.

Потым з 1939 па 1945 яны былі пад немцамі. Да 1989 - пад саветамі. Але нарэшце здолелі атрымаць незалежнасць. І да гэтай пары ў іх німн пачынаецца з "Jeszcze Polska nie zgineła, kiedy my żyjemy".

Усім бы такого імкнення да незалежнасці.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

А от вам яка різниця, яку абетку ми використовуємо ?

І від Москви бороняться не абетками чи конфесіями, а зброєю. Та ж "розумна" Польща попри свій католицизм лежала під москалями (частина) і не дригалася

Та ви що ???

 

Листопадове повстання (1830—1831)

Листопадове повстання 1830—1831

Marcin Zaleski, Wzięcie Arsenału.jpg

Захоплення Арсеналу. Картина Марцина Залеського.

Дата: 29 листопада 1830 року — 21 жовтня 1831 року

Місце: Царство Польське, Західний край

Результат: Поразка повстання

Сторони

Польські, литовські повстанці

Flag of Poland.svg

Російська імперія

Flag of Russia.svg

Командувачі

Юзеф Ґжеґож Хлопіцький,

Генріх Дембінський Микола І,

Іван Дибіч

Військові сили

150,000 180,000–200,000

Втрати

Вбитих і поранених

40 000[1] Вбитих:

22—23 000 (і більше)[2]

Поранених:

32 000

Листопадове (По́льське) повста́ння 1830—1831 років (Листопадове повстання 1830—1831 років) — національно-визвольне повстання поляків і литовців проти Російської імперії. Розпочалося 29 листопада 1830 у Варшаві, охопило Королівство Польське, з 26 березня 1831 — Литву і поширилося на землі Правобережної України та Білорусі. Повстання вибухнуло на хвилі європейських революційних і національних рухів, спрямованих проти домінування трьох абсолютистських імперій на континенті — Росії, Австрії та Пруссії й мало на меті відновлення Республіки Обох Народів (Речі Посполитої Обох Народів). Безпосередніми причинами повстання стало порушення дарованої царем Олександром І конституції Королівства Польського (1815), придушення ліберальної польської опозиції та патріотичних організацій, запровадження цензури й репресивно-поліційних порядків.

 

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Листопадове_повстання_(1830—1831)

 

 

Польське повстання у Правобережній Україні (1863—1864)

 

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Польське_повстання_у_Правобережній_Україні_(1863—1864)

Link to comment
Share on other sites

Тут скорше пече тим, хто боїться спробувати ДОДАТКОВО і латинку, бо тоді нібито кирилицю віддамо кацап'ю.

 

ПЕРЕЙТИ на латинку зараз неможливо, як і перейти на григоріанський календар, бо нація тільки ліпиться і не дуже тримається купи. Але створити паралельний спосіб запису латинкою було б незле, хоча б для полегшення сприйняття і вивчення української сусідам.

 

Існує ж koi8-u, koi8-ru. cp-1251, utf-8 і ще купа кодових сторінок для української кирилиці, і нічого.

Link to comment
Share on other sites

підляшники на марші ?

ну то казали б одразу - Полска от можа до можа

 

п.с. задовбали "битви підстилок", одні під москалів падають, інші під ляхів :bluet:

Який прекрасний висновок. Я що пропоную польську мову впровадити ?

Ні. Латинську абетку української мови пропоную запозичити.

Точно так як нещодавно в історичному вимирі запозичили кирилицю.

Ну не наш це автентичний алфавіт. Так чого його впиратися ?

Хай Москва його і юзає. На здров*я! Вони теж його запозичили.

Змінено користувачем Людас
Link to comment
Share on other sites

Тут скорше пече тим, хто боїться спробувати ДОДАТКОВО і латинку, бо тоді нібито кирилицю віддамо кацап'ю.ПЕРЕЙТИ на латинку зараз неможливо, як і перейти на григоріанський календар, бо нація тільки ліпиться і не дуже тримається купи. Але створити паралельний спосіб запису латинкою було б незле, хоча б для полегшення сприйняття і вивчення української сусідам.Існує ж koi8-u, koi8-ru. cp-1251, utf-8 і ще купа кодових сторінок для української кирилиці, і нічого.

Питання транслітерації вже назріло і перезріло. Одні історії з призвищами в закордонних

паспортах чого варті. Яку транслітерують кожного разу як бог на душу положить.

Змінено користувачем Людас
Link to comment
Share on other sites

Питання транслітерації вже назріло і перезріло. Одні історії з призвищами в закордонних

паспортах чого варті. Яку транслітерують кожного разу як бог на душу положить.

Мені одну літеру донедавна транслітерували в кацапському стилі, але я впирався і писав скрізь "не як в паспорті". І дочекався, що правила пристосувались до мене, тепер паспорт відповідає моїм правилам :)

 

А колеги мають проблему у зворотний бік.

Link to comment
Share on other sites

Транслітерація - це окремо. Бажано впхати українські імена у ті 26 латинських літер, які є скрізь, щоб на кожному кордоні могли прочитати паспорт.

 

Для вжитку на території України це не тисне.

Link to comment
Share on other sites

Який прекрасний висновок. Я що пропоную польську мову впровадити ?

Ні. Латинську абетку української мови пропоную запозичити.

Точно так як нещодавно в історичному вимирі запозичили кирилицю.

Ну не наш це автентичний алфавіт. Так чого його впиратися ?

Хай Москва його і юзає. На здров*я! Вони теж його запозичили.

 

Чемпіон по порадах. Причому непроханих.

То юзайте. А ще можете піти у якісь органи влади і там повимагати латинку.

Звісно ж на форумі дупу на британський прапор дерти набагато важливіше та ефективніше.

Link to comment
Share on other sites

Тут скорше пече тим, хто боїться спробувати ДОДАТКОВО і латинку, бо тоді нібито кирилицю віддамо кацап'ю.

 

ПЕРЕЙТИ на латинку зараз неможливо, як і перейти на григоріанський календар, бо нація тільки ліпиться і не дуже тримається купи. Але створити паралельний спосіб запису латинкою було б незле, хоча б для полегшення сприйняття і вивчення української сусідам.

 

Існує ж koi8-u, koi8-ru. cp-1251, utf-8 і ще купа кодових сторінок для української кирилиці, і нічого.

 

 

чорт забирай, все своє життя вважала, що живу за григоріанським календарем, виявляється, - ні.  :consul:

Не підкажете, за яким календарем в мене стоїть зараз дата 15 квітня 2017 року?

Link to comment
Share on other sites

Ще раз нагадую. Кирилиця за походження не має до України ніякого відношення.Прийшла б сюди біблія

з Риму , а не з Візантії то тут була б 100 відсоткова латина.Як в Польщі. Це ви б зараз з піною у рота

захищали б тут латиницю у зворотній обставинах і волали б що вона наша.Ріднесенька.

Ні кирилиця , ні латиниця не є автентичними українськими абетками.

То чого істерити про "своє". Ну не вірмени ми і не грузини , які до сих пір юзають

Своє письмо.

 

Нагадую близький до сучасного алфавіт ," кулишівка" з*явився лише наприкінці 19 сторіччя.

 

А аж до 17-18 сторіччя на цих теренах була Жеч Посполита...

Польща. Аж до Полтави. І латиниця використовувалась аж бігом..

 

Забули ?

Сучасна українська абетка то новодєл. Не треба брати приклад з кацапів і розказувати казки.

 

це точно відповідь на моє повідомлення? 

Бо я ніде не писав взагалі про "своє". Питання "свійськості" тут взагалі не стоїть.

 

Ок, я ще більше спрощу:

 

Наприклад у мене є електрочайник, скажімо фінський.

До мене в хату лізе москаль і кричить, що це його чайник, бо в нього такий самий і взагалі серед його предків були угро-фіни отже фінський чайник - його! (до речі рівень логіки дуже близький до заяв того ж Жириновського).

 

Ви пронуєте віддати фінський електрочайник і купити англійський чайник.

Я пропоную забити москаля сокирою.

 

Якщо його не виходить забити сокирою бо він великий і сильний, можна поки забарикадуватись і підготувати більшу сокиру.

Або біологічну зброю  труйку для щурів.

Або подружитись з китайськими емігрантами, які живуть з ним по сусідству.

 

Короче кажучи не віддавати чайник, навіть, якщо він мені не потрібен. Навіть якщо він бляха поламаний!

Бо отримавши чайник, завтра москаль прийде по телевізор, а післязавтра раптом пригадає, що це взагалі-то його хата, бо його дєд тут бухав протягом 70 років.

 

Будь-які цивілізаційні зміни під зовнішньополітичним тиском є неприпустимими.

Змінено користувачем Спартак
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

кхм...Фінляндія взагалі - б - то теж в ЄС...  :shuffle:

 

ну блін, я ж не винуватий, що москалі нащадки монгольської орди, а монголія взагалі нічого не виробляє! )))

 

Суть прикладу від того не змінюється. А стоп, зате Британія вже не в ЄС!

Змінено користувачем Спартак
Link to comment
Share on other sites

 

 


Здаецца, пані забываецца, што сама гаворыць.

 

Ні, я якраз добре памятаю, а де тут осудження? Закони дійсно дикунські, як з середньовіччя чи за Сталіна, чи а щодо "бідних православних" і "багатих католиків" то їх за язика ніхто не тягнув, це польські високопосадовці розповідають, можна в ютубі знайти. Чого б не посміятись з їхньої пихи безпідставної?

І про "валінскую рєзню" це вони закон прийняли а не ми, і просторікують, що українці їх геноцидили, а вони всього лише невинні жертви теж.

Але вважайте, як Вам завгодно, а я теж маю право на власну думку.

 

 

 


Падобна на тое, што Гогаля вы не чыталі.

Українською Гоголя не читала :D А імперською, ну що ж - Гоголь - малорос, і сам себе так ідентифікував, а ми українці. Він зробив свій вибір. Тому він російський письменник, а Шевченко, що в той же час зробив свій вибір - батько українців і  Пророк. В кожного свій шлях. Зараз теж, до речі, багато хто з еліти такий вибір робить.

 

 

 


Змена алфавіту для нас азначае павяртанне да сваіх культурных каранёў.

А для нас ні, українська з латинським шрифтом ніяк не пов'язана.

Link to comment
Share on other sites

ну блін, я ж не винуватий, що москалі нащадки монгольської орди, а монголія взагалі нічого не виробляє! )))

 

Суть прикладу від того не змінюється. А стоп, зате Британія вже не в ЄС!

 

Лишилася дрібничка - уговоріть графа Потоцкого зробити москалів англо-саксами  :gigi:

Link to comment
Share on other sites

 

 


Я пропоную забити москаля сокирою. Якщо його не виходить забити сокирою бо він великий і сильний, можна поки забарикадуватись і підготувати більшу сокиру. Або біологічну зброю труйку для щурів.

 

:tu: Ідеально :gigi:

Link to comment
Share on other sites

Чемпіон по порадах. Причому непроханих.

То юзайте. А ще можете піти у якісь органи влади і там повимагати латинку.

Звісно ж на форумі дупу на британський прапор дерти набагато важливіше та ефективніше.

 

Ми знайомі ?  Якщо ні , то звідки ще один геніальний висновок, що я "деру дупу" виключно на форумах ? 

Чи то пані судить по собі 

Link to comment
Share on other sites

А што цяпер?

Па-ранейшаму збіраецеся з дапамогай праваслаўя бараніцца ад Масквы? Здаецца, для сённяшніх рэаліяў яно ні разу не памочнік.

І дарэчы, вы падтрымліваеце стаўленне праваслаўя да абортаў? Не лічыце яго дзікунскім?

Починаю  з  двох  тез:   

- боронитися  від  Москви  треба  і  відділятися  теж;

-  я  людина  нерелігійна, але  хрещена  в  правосланій  церкві,  але  то  таке.

Разом  з  тим,  вважаю,  що  відрікатися  від  свого  (а  1000  років  в  нашій  історії - це  тривалий  період  і  визначальний)  щоб  себе  ідентифікувати  інакше  від сусіда -ворога  щонайменше  нерозумно.  Це  при  тому,  що  той  сусід  оце  все  у  тебе  позичив / відібрав.  Бо  розхитуємо  не  його,  а  свої  підвалини.  Хата  може  впасти  і  то  дуже  не  на  часі.

Ніколи  стовпи  нашої  нації:  Шевченко,  Франко  і  Леся  Українка  не  агітували  за  латинку  і  католицизм.  Навіть  Андрей  Шептицький,  найвидатніший  греко-католицький  митрополит  заради  єдності  нації  вважав,  що  Україна  повинна  релігійно  об єднатися  і  стати  православною  країною.

Усі  вони  жили  в  умовах  російської  експансії.

Дуже  нагальне  питання - це  звісно  створення  помісної  церкви,  відділеної  ясна  річ  від  Москви.  Думаю,  що  процес  іде  і  щонайголовніше  в  головах  людей.

Щодо  ставлення  православ я (чийого,  до  речі?)  до  абортів -  не  маю  анінайменшого  уявлення.  Сама  я  категорично  вважаю,  що  то  індивідуальна  справа  жінки  і  суспільство  може  лише  впливати  у  виховному  аспекті.

 

І  найголовніше:  ми  не  маємо  зараз  права  на  найменший  розбрат  в  країні,  нам  катастрофічно  потрібна   єдність:  релігійна,  культурна,  мовна  і  навіть  політична.   А  підняті  питання  так  ніби  десь  запущені  від  ворога,  щоб  нас  вкотре  розсварити.

 

До  речі,  а  білоруська  література  головним  чином  кирилична,  чи  створювалася  і  латинкою?  Відколи  білоруси  (чи  литвини)  себе  "пам ятають" :)

Змінено користувачем shpylka
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

чорт забирай, все своє життя вважала, що живу за григоріанським календарем, виявляється, - ні.  :consul:

Не підкажете, за яким календарем в мене стоїть зараз дата 15 квітня 2017 року?

Ну геть неможливо здогадатися, що тут мова про церковний календар.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...