Перейти до змісту

Питання до греко-католиків


Гість shpylka

Recommended Posts

Тут  вже  є  гілка  про  церковні  справи,  але  хочу  конкретизуватися  на  моменті  ставлення  греко-католиків  до  створення  Єдиної  помісної  церкви  в  Україні.

Зараз  перший  етап - автокефалія.  Далі - об єднання,  але  об єднання  православних  українських  громад. 

Греко-католики  часто-густо  не  позиціонують  себе  православними  і  наголошують  на  другій  частині  слова  греко-католицький.

 

Питання  у  мене  таке:  Як  ставляться  греко-католики  до  включення  греко-католицької  церкви  до  єдиної  помісної.  Особисто  кожен.  Здається  тут  було  трохи  західняків.

 

Нічкою  дивилася  якусь  передачу,  як  прокацапське  одоробло  розвивало  ідею,  щоб  розвивати  ГК-церкву  і  не  чіпати  православ я.  Тобто  переходьте  усі  у  греко-католики,  якщо  хочете  бути  ближче  до  Європи.

Отака  нова  кацапська  мантра.

Link to comment
Share on other sites

Я хоч і "анцихрист", але вихована в грекокатолицькому середовищі скажу так. Греко-католикам глобоко пох. Вони підчиняються Риму і під бородатих православних попів ніколи не підуть.

Link to comment
Share on other sites

Как по мне, давно нужно было УПЦ МП сделать статус иностранного агента, со всеми вьітекающими!

Та  в  простих  людей  такі  мурахи  бігають  в  голові, що  це  не  просто.  Прокачка  мізків  страшна.

Але  то  не  єдина  проблема.  Позиціювання  греко-католиків - це  теж  не  просто.  Політика, в т.ч.  релігійна - це  ще  одна  біль  для  держави.

Link to comment
Share on other sites

Моя сімя всі радянські часи або до католиків ходила або підпільних грекокатолицьких священників кликала ночами але до православних ні ногою.Кому МП не подобається можуть до нас перейти
Link to comment
Share on other sites

Так. Там багато традицій і обрядів запозичені. Не таких дрімучих, як православні купелі. Я б ще причастя однією ложкою цілої юрби заборонила і зробила, як у католиків - оплатками.

 

Католики теж закостенілі догматики, але з практичної точки зору їх обряди більш цивілізовані.

 

Але я невіруюча, якщо шо.

Link to comment
Share on other sites

Моя сімя всі радянські часи або до католиків ходила або підпільних грекокатолицьких священників кликала ночами але до православних ні ногою.Кому МП не подобається можуть до нас перейти

Йдеться  про  створення  єдиної  української  церкви,  підпорядкованої  Києву.  Поступитися  містечковими  інтересами  заради  єдності  у  всьому.  Ватикан  послужив  у  свій  час,  але  зараз  якось  дивно,  щоб  західняки  не  сприйняли  державницьку  позицію.

До  речі,  митрополит  Шептицький  стверджував,  що  церква  в  Україні має  бути  єдина  і  православна.

Греко-католицька  церква  є  по  своїй  суті  православною,  лише  підпорядковується  Ватикану.

Link to comment
Share on other sites

Так. Там багато традицій і обрядів запозичені. Не таких дрімучих, як православні купелі. Я б ще причастя однією ложкою цілої юрби заборонила і зробила, як у католиків - оплатками.

 

Католики теж закостенілі догматики, але з практичної точки зору їх обряди більш цивілізовані.

 

Але я невіруюча, якщо шо.

Обряди - то вторинне.  Усе  потрібно  модернізувати  і  відходити  від  закостенілості. 

Суть  лише  в  об єднанні  до  національної  церкви.

Link to comment
Share on other sites

Не об"єднаються ГК

Ні,  багато  перейде,  ті,  кому  Україна  понад  усе.  Знаю  таких. 

Я  теж  невіруюча ( агностик )   і  мені  нічого  не  хочеться  в  церкві  цілувати:  ні  в  греко-католицькій,  ні  в  православній.

Але  церква  -  то  питання  державницьке  і  нам  не  треба  двох  начал.  Така  моя  думка  і  не  тільки  моя.

Греко-католики  теж  натерпілися  від  римо-католиків  і  це  треба  пам ятати.

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

Я хоч і "анцихрист", але вихована в грекокатолицькому середовищі скажу так. Греко-католикам глобоко пох. Вони підчиняються Риму і під бородатих православних попів ніколи не підуть.

Служба на украинском языке у них. История такова, что в начале на галицких землях было православие, но после оккупации этих земель их хотели сделать католиками, сошлись на среднем - грекокатолики. Это как окацапленные украинцы они. Я был в Яремче, церковь УПЦ КП найти проблема, нашел одну, да и она закрыта и не ясно когда открывается. Но в городах крупных конечно есть много православных храмов. Я другого не пойму, автокефалию то ведь получит УПЦ КП, а грекокатолики может быть ее уже имеют?

Думаю толку в вопросе не будет, тут вопросы власти церковной, и вряд ли Рим отдаст их Киеву.

Змінено користувачем Patriot
Link to comment
Share on other sites

А  де  у  Львові  на  язиге  правлять?  Ні  в  автокефальній,  ні  в  церквах  Київського  патріархату.  Ви  ніби  не  знаєте.

Якщо хоч в одній церкві будуть на язиге то можуть з ким хочеш обєднуватися але для мене особисто це профанація

Link to comment
Share on other sites

 

 


Служба на украинском языке у них. История такова, что в начале на галицких землях было православие, но после оккупации этих земель их хотели сделать католиками, сошлись на среднем - грекокатолики. Это как окацапленные украинцы они

Перший  клас  до  нашої  ери.  :fp1:

Link to comment
Share on other sites

Якщо хоч в одній церкві будуть на язиге то можуть з ким хочеш обєднуватися але для мене особисто це профанація

Так  в  тому  то  і  річ,  щоб  зробити  національну  церкву  від  заходу  до  сходу  без  усіляких  мовних  викрутасів.

Церква - то  інструмент  володіння  людськими  мізками  і  вона  ще  потрібна.

Link to comment
Share on other sites

Не буде цього,обєднання грекокатоликів з рештою.Окремі підуть в обєднану церквву з політмотивів але це будуть одиниці

А  заради  чого  так  триматися  Ватикану?

Link to comment
Share on other sites

 

 


Греко-католики  часто-густо  не  позиціонують  себе  православними  і  наголошують  на  другій  частині  слова  греко-католицький.

Щирі католики, що греко-, що римо-, саме себе позиціонують як справжніх православних, ортодоксів

I giusti ortodossi siamo noi!

А т.зв. "православні" - насправді схизматики, а то й взагалі єретики

Link to comment
Share on other sites

Тим більше, що коли Володимир хрестив Русь, то більшість християн візантійського обряду перебувала у єдності з Апостольським Престолом, у тому числі і ті священники, що хрестили Русь. Прямо, як нині УГКЦ

Змінено користувачем Solowhoff
Link to comment
Share on other sites

Тут  вже  є  гілка  про  церковні  справи,  але  хочу  конкретизуватися  на  моменті  ставлення  греко-католиків  до  створення  Єдиної  помісної  церкви  в  Україні.

Зараз  перший  етап - автокефалія.  Далі - об єднання,  але  об єднання  православних  українських  громад. 

Греко-католики  часто-густо  не  позиціонують  себе  православними  і  наголошують  на  другій  частині  слова  греко-католицький.

 

Питання  у  мене  таке:  Як  ставляться  греко-католики  до  включення  греко-католицької  церкви  до  єдиної  помісної.  Особисто  кожен.  Здається  тут  було  трохи  західняків.

 

Нічкою  дивилася  якусь  передачу,  як  прокацапське  одоробло  розвивало  ідею,  щоб  розвивати  ГК-церкву  і  не  чіпати  православ я.  Тобто  переходьте  усі  у  греко-католики,  якщо  хочете  бути  ближче  до  Європи.

Отака  нова  кацапська  мантра.

Дуже цікаво це було б послухати і побачити...

 

Греко католики не ступлять на ступінь нижче до КП.

Якщо і об"єднуватись, то на чолі з УГКЦ.

 

Але КП не пройшло люстрації, там вся верхівка вчилась ще в москві, а то не є священники. лише агенти.

Link to comment
Share on other sites

Так  в  тому  то  і  річ,  щоб  зробити  національну  церкву  від  заходу  до  сходу  без  усіляких  мовних  викрутасів.

Церква - то  інструмент  володіння  людськими  мізками  і  вона  ще  потрібна.

такого, здається. немає ---національна церква...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...