Перейти до змісту

Попередні умови припинення вогню на Сході: створення Придністров'я-2, - ЗМІ


Recommended Posts

На переговорах контактної групи між представниками України, "ДНР" і "ЛНР" за участю ОБСЄ в п'ятницю було підписано протокол про припинення вогню на Донбасі з 18.00 п'ятниці.


Про це стало відомо від джерел, близьких до переговорів, передає Інтерфакс-Україна.


"Підписано протокол про припинення вогню з 18:00 п'ятниці. Протокол з 14-и пунктів, які включають в себе всі аспекти контролю, обміну полоненими та інші питання", - розповів співрозмовник.


Link to comment
Share on other sites

Протокол з 14-и пунктів, які включають в себе всі аспекти контролю, обміну полоненими та інші питання", - розповів співрозмовник.

 

Мабуть, тут саме цікаве і криється

Link to comment
Share on other sites

Как я уже писал, поскольку мировое сообщество в целом уже не сомневается в присутствии российских войск в Донецкой и Луганской областях, украинские власти могут совершенно спокойно объявить их территорией, временно оккупированной Россией, придав им легальный статус вроде крымского. И немного подождать.

Такое решение Киева полностью сломает игру Кремля. Явочным порядком оно возложит на Москву обязанности по администрированию Донбасса, финансовой его поддержке, заботе о безопасности граждан, восстановлению разрушенной инфраструктуры и так далее. Численность оставшегося в регионе населения примерно в два раза превышает численность крымского, при этом социальных проблем там неизмеримо больше. Для российского бюджета, и так трещащего по всем швам, такой "подарок" стал бы очень серьезным испытанием. Кроме того, официальное признание Киевом факта оккупации Донбасса почти автоматически повлечет за собой новые западные санкции. Что, конечно, еще сильнее ударит по слабеющей экономике России.


Другая проблема, с которой пришлось бы столкнуться Кремлю, — это присутствие многих тысяч вооруженных и никому не подчиняющихся людей на де-факто территории России. Едва ли после "победы" все они дружно разоружатся и займутся мирным, созидательным трудом. Причем в их арсенале есть не только стрелковое оружие, но и бронетехника, ПЗРК и гаубицы. Это уже очень похоже на Чечню, которой приходится платить дань ради сохранения спокойствия горячих парней с пушками.

Ну и самое главное: фактический отказ Киева от Донбасса будет означать провал самой идеи федерализации Украины извне. Проще говоря, вместо целой страны, подконтрольной финансово и политически, Кремль получит нищий, разваленный регион с огромным населением, а также тысячами вооруженных до зубов боевиков. Ну и жесткие международные санкции в придачу. Что делать с этим сокровищем, совершенно непонятно. Как написал Марат Гельман со ссылкой на данные Владимира Лукина, "никому в Кремле ни ЛНР, ни ДНР, ни Новороссия не нужны. <…> получить Донбасс и потерять Украину — для Кремля поражение".


Кремль, получив на руки разрушенный и полный проблем Донбасс, проиграет. Затяжная война, военные потери, санкции и утрата международного престижа — все окажется напрасным, если Украина, даже ослабленная и территориально усохшая, уплывет на Запад. В этой ситуации Путин и его команда будут просто вынуждены искать какой-то компромисс с Киевом, поскольку альтернативой будут быстрый экономический коллапс и дестабилизация самой России.

В этих условиях в урегулировании конфликта больше будет заинтересована Москва. Сказать, как сейчас: "Это ваша внутренняя проблема, поэтому ведите переговоры с представителями Донбасса" — уже не получится. Киев сам сможет указывать, с кем вести диалог и на каких условиях.


Впрочем, решиться на объявление частей Донецкой и Луганской областей временно оккупированной территорией Киеву сейчас очень непросто. В стране приближаются парламентские выборы, оппозиция не замедлит объявить такое решение "капитуляцией перед Кремлем". Украинским властям, чье положение и так шатко, сейчас такие обвинения совсем ни к чему. Если Донбасс и получит такой статус, то, видимо, после голосования 26 октября, по итогам которого власть рассчитывает получить в Раде устойчивое большинство.

 

http://obozrevatel.com/blogs/79034-ukraina-proigrala-etu-vojnu--no-mozhet-vyiigrat.htm

Link to comment
Share on other sites

Сам Турчинов налаштований скептично - і в разі, якщо протягом п’ятниці-неділі не буде прогресу в мирному врегулюванні, то на понеділок він пообіцяв призначити консультації щодо проведення ще одного позачергового засідання. З єдиним пунктом в порядку денному - про звернення Верховної Ради до президента України щодо введення воєнного стану.

Link to comment
Share on other sites

Порошенко підтвердив підписання протоколу


Як заявив в рамках саміту НАТО президент України Петро Порошенко, у Мінську підписали попередній протокол до угоди про припинення вогню.

Link to comment
Share on other sites

А ще є дуже неприємний момент: цим Протоколом, щоб там не казали, були легалізовани терористичні організації ДНР та ЛНР. Вони стали суб*єктами, по суті, міжнародного права. Х*йло їми прикрився і доміг чого бажав. Хоча для припинення вогню треба було домагатися переговорів саме з Х*йлом, який так і не визнав свою участь в конфлікті. А Захід сцикливо зголосився не розмухувати це питання.

Ну, нічого, просто Х*йло з*їст їх останніми (с)

Link to comment
Share on other sites

А ще є дуже неприємний момент: цим Протоколом, щоб там не казали, були легалізовани терористичні організації ДНР та ЛНР. Вони стали суб*єктами, по суті, міжнародного права. Х*йло їми прикрився і доміг чого бажав. Хоча для припинення вогню треба було домагатися переговорів саме з Х*йлом, який так і не визнав свою участь в конфлікті. А Захід сцикливо зголосився не розмухувати це питання.

Ну, нічого, просто Х*йло з*їст їх останніми (с)

Фігня. Ізраїль підписував різні угоди з палестинськими терористами.

Від цього терористи не переставали бути ворогами, а міжнародного визнання не отримали.

Link to comment
Share on other sites

Фігня. Ізраїль підписував різні угоди з палестинськими терористами.

Від цього терористи не переставали бути ворогами, а міжнародного визнання не отримали.

 

Не кажіть. Їх визнає весь світ. Їм йдуть мільярдні дотації з усього Заходу. З ними розмовляють на високому рівні. В них є територія, яку визнають (те, що вони хотять більшого - то інша справа). Та й розбудова самостійної держави Палестина теж просувається.

Link to comment
Share on other sites

 

 


А ще є дуже неприємний момент: цим Протоколом, щоб там не казали, були легалізовани терористичні організації ДНР та ЛНР. Вони стали суб*єктами, по суті, міжнародного права.

 

а у кучми який статус в міжнародноу праві?

Link to comment
Share on other sites

Ретвитнул(а) Ледокоин Гетьмана

Порошенко дав наказ начальнику Генштабу припинити вогонь з 18-ої години сьогодні

 

Цікаво, а який і кому наказ дасть Х*йло, коли він там не "присутний"?

Link to comment
Share on other sites

А ще є дуже неприємний момент: цим Протоколом, щоб там не казали, були легалізовани терористичні організації ДНР та ЛНР. Вони стали суб*єктами, по суті, міжнародного права. 

кто подписал протокол со стороны Украины?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

так на чем сошлись?

 

предложения категорически разные

Я теж нажаль не знаю. :(

Думаю зійшлися  на припиненні вогню, обміні полоненими та моніторингу припинення вогню.

Всі інші пункти - суто технічні. 

І ще.

Я не думаю що режим припинення вогню протримається довше чим до понеділка.

Занадто багато сил з обох сторін конфлікту на які переговорники не мають жодного впливу.

Link to comment
Share on other sites

Вангую що сепари вогонь не припинять, або навіть якщо припинять, то дуже ненадовго

 

Після чого Петя розведе руками  - ну, бачте, ми хотіли, але не зрослось...

Змінено користувачем Марта
Link to comment
Share on other sites

идеры самопровозглашенных республик сообщили о том, что отдали приказ прекратить боевые действия. Решение о прекращении огня будет соблюдаться до первого провокационного выстрела со стороны украинской армии, - утверждают они.

Link to comment
Share on other sites

Як і всі нормальні люди, я не є прихильником насильства. Як і більшість з вас, я теж хочу, щоб повернувся мир. Але, лише після перемоги над ворогом, а не в результаті капітуляції.

Мені, як і вам, невідомо, про що йдеться у тих 14 пунктах, які Україна підписала з терористами. Але, можу з повною впевненістю говорити, що для України це:

1. Територія, яку ми не контролюємо, але фінансуємо. Зрозуміло, що всі, хто хочуть жити в Україні, або уже покинули Донбас, або збираються зробити це в найближчий час. Там залишаться ті, хто будуть проклинати нас, незважаючи на мільярди гривень з держбюджету на відбудову Донбасу, і дякувати Путіну за сіль, воду і прострочені консерви.

Питання – чи хочемо ми жити в одній країні з тими, хто в будь-який момент готовий встромити нам ножа в спину? Щоб бути до кінця об’єктивними, відповідь на це питання треба шукати на референдумі.

2. Це якір, який сам піде на дно і буде тягнути туди всю країну. Це те, що як мозоль на нозі, буде не давати нам швидко рухатися в напрямку реформ і євроінтеграції.

3. Це чорна діра, база для криміналітету, через яку в Україну потраплятиме зброя, наркотики, люди і т.д..

4. Це гарантія поширення сепаратизму в сусідніх регіонах.

5. Ми ніколи не дізнаємося усіх масштабів злочинної діяльності терористів, як і імена тих патріотів, яких вбили і закатували.

Незалежно від того, про що йдеться у тих 14 пунктах, ми можемо стверджувати, що від перемир’я Путін отримає:

1. Можливість ухилитися від санкцій.

2. Реноме миротворця.

3. Час для накопичення сил для нового вторгнення. Адже головне завдання – сухопутний коридор до Криму і Придністров’я – він не виконав. А час іде.

І я не агітую за війну, бо це - велике горе, людські життя, поламані долі і втрачені ресурси. Але ще більше я не люблю рабство, в умовах якого ми втратимо останнє – можливість захищатися.

Тому, перемир'я потрібне для того, щоб хлопці відпочили, армія перегрупувалася, а країна і вся наша економіка - мобілізувалася, поки у нас є така можливість. Поневолений народ дозволити собі такого уже не зможе.


http://uapolitics.com/topic/12061-baloga-pro-mir/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...