Перейти до змісту

А тим часом у поляків....


Recommended Posts

Вони або українці, або карту поляка

Та  різні  є  обставини.  Може  знайшли  добру  роботу,  може  якісь  інші  плани. 

Я  розумію,  про  що  Ви.  Добре  розумію.  Але  нам  зовсім  не  зашкодить,  щоб  українців  у  Польщі  була  критична  маса.

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180219576-Prawo-pobytu-w-Polsce-Ukraincy-pytani-o-stosunek-do-UPA-i-Bandery.html

Пшеки реально охренели.

 

Желаю Евросоюзу найти управу на уродов и отправить полякам на воскормление тысяч 20 африканцев для начала. Свиньи...

Link to comment
Share on other sites

Українців,  що  хочуть  отримати  карту  поляка,  у  польському  посольстві  питають  про  Бандеру.

От,  де  проблема,  бо  добром  це  не  закінчиться.

 

Звідки інфа ? Є посилання ?

Link to comment
Share on other sites

Віра - це гарна, але абстактна річ. Давайте порозмовляємо про конкретні фактори кристалізації 

"єдіной нації". Ну поїхали.

 

1. ? 

 

bobrdobr : 15 Лют 2018 - 14:30:

 

 

 

Я так розумію , що фактори кристалізації настільки потужні що пан bobrdobr вже другий день думає ?

Link to comment
Share on other sites

 

 


Я так розумію , що фактори кристалізації настільки потужні що пан bobrdobr вже другий день думає ?

А что вы от меня хотите услышать?

Я написал, что верю в то, что в конце концов украинцы станут единым народом и  перестанут гнать друг на друга.  Иначе, итог немного предсказуем - Руина... ((

Каких тезисов вы от меня хотите? Если бы я знал как "всё сделать красиво" и имел твёрдую уверенность в своей правоте, я бы наверное пошел в политику, но увы и ах - не знаю  :pardon:

А заниматься словоблудием не хочу.  

Link to comment
Share on other sites

 

 


Та  різні  є  обставини.  Може  знайшли  добру  роботу,  може  якісь  інші  плани. 
Нет, тут вопрос руба - или ты с умными или с красивыми. А желание и рыбку съесть и на ёлку влезть, к хорошему не приведёт.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

украинцы станут единым народом

Українці є народ і їм кимось єдиним ставати не потрібно.

 

Просто потрібно, щоб Українв була українською, так само, як Польща для поляків.

Змінено користувачем zero
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Звідки інфа ? Є посилання ?

"Biorąc pod uwagę powyższe nie jest możliwe, aby ktoś, kto jak twierdzi czuje się Polakiem, nie interesował się organizacją, która swoimi działaniami na trwałe zapisała się w tragiczny sposób w historii Polski (...). Zdaniem organu rozpatrującego wniosek świadomość narodowa, to poczucie więzi z określonym narodem, jego historią i kulturą. Aplikujący zaś tak rozumianej świadomości narodowej i więzi z polskością nie posiada" - przekazał Wojewoda Mazowiecki w swojej odmowie.

 

Дослівно: національна свідомість - то відчуття пов'язаності з певним народом, його історією і культурою.

 

Отак і нам треба - не чуєш зв'язку з українськістю, не гордишся захисниками України,  не відмовляєшся від країни-агресора і її злочинних організацій - п..здуй, кацапидло, в Волагду.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

А что вы от меня хотите услышать?

Я написал, что верю в то, что в конце концов украинцы станут единым народом и  перестанут гнать друг на друга.  Иначе, итог немного предсказуем - Руина... ((

Каких тезисов вы от меня хотите? Если бы я знал как "всё сделать красиво" и имел твёрдую уверенность в своей правоте, я бы наверное пошел в политику, но увы и ах - не знаю  :pardon:

А заниматься словоблудием не хочу.  

 

Тю.. А навіщо так багато слів ?  Аправдиваются толка вінаватиє

.Просто написав  би, що жодного фактору кристалізації єдиної нації на разі немає.

Одноманітні пики в телевізорі не в рахунок.

Link to comment
Share on other sites

Звідки інфа ? Є посилання ?

Вчора  УП,  колонка  новин.

 

Нет, тут вопрос руба - или ты с умными или с красивыми. А желание и рыбку съесть и на ёлку влезть, к хорошему не приведёт.

Не  треба  так  категорично.

Багато  сімей  є  мішаних.  Тато  українець,  мати  полька.  (це  н-д  про  мого батька).  Хтось  примикає  до  однієї  нації,  хтось  пам ятає  про  обидві  і  може  зовсім  об єктивно  сприймати  Бандеру  і  цінувати  польську  культуру.

При  тому  абсолютно  не  підтримувати  істерію  польської  влади. 

Не  бачу  нічого  аж  так  дуже  поганого,  що  люди  виїжджають  на  заробітки  і  на  проживання  до  Польщі.  Дехто  не  може  влаштуватися  в  нас за  спеціальністю,  у  декого   зарплата  зовсім  не співмірна...  тощо,  тощо.

Але  великі  суми  грошей  вони  передають  в  Україну.  Вони  там  набувають  досвіду  і  з  часом  нам  то  може  пригодитися.  Хтось  вернеться,  хтось  залишиться - таке  життя.

Невже  від  того,  що  українці  заробляють  непогані  гроші  нам  гірше?

Карта  поляка  трохи  полегшує  там  життя,  але  в  душі  вони  залишаться  українцями  і  триматимуть  дулю  в  кишені  перед  наглим  пшеком. Хай  не  всі,  але  багато  з  них  залишаться  українцями,  бо  будують  українські  церкви,  відкривають  українські  школи.

Кінець  кінцем  вони  колонізують  свої  землі.  Тому  у  поляків  такий  визг.

Навіть  якщо  якомусь  українцеві  доведеться  відхреститися  від  Бандери   в  якийсь  певний  момент,  то іншим  разом  полякам  то  може  аукнутися.

Нам  треба  збагачуватися  у  будь-який  спосіб.  Бо  з  бідними  не  рахуються.  Пам ятаю,  як  написано  в  Біблії:  єгиптян  нужно  обобрать.

Link to comment
Share on other sites

Тю.. А навіщо так багато слів ?  Аправдиваются толка вінаватиє

.Просто написав  би, що жодного фактору кристалізації єдиної нації на разі немає.

Одноманітні пики в телевізорі не в рахунок.

А где я оправдываюсь? 

Я никому не обещал что либо расписывать по пунктам :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Є свіжа інфа. Тільки що від знайомого гаста. 23 його колегам відмовили у 6 місячній

робочій візі. Завалили на питаннях про УПА і Бандеру. Навіть якщо відповідали

нейтрально на кшталт міняетонієпьот. Треба показувати люту ненависть якщо я

правильно зрозумів. Місто дії Харківський консулат. Ясно що треба інфу перевірити , але

розповідав гаст це дуже щиро.

 

А з іншого боку якщо ви претесь в ту Польщу за копійчиною на роботах

найнижчого рівня , то чого вже вимахуватись з національною гордістю ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Польська сторона глибоко розчарована результатами переговорів між віце-прем'єр-міністрами України та Польщі. Про це йдеться в заяві канцелярії президента сусідньої республіки Анджея Дуди, опублікованій на сайті відомства. "Відсутність рішення української сторони щодо основного питання скасування заборони польських ексгумацій на території України означає серйозний регрес довіри та не виконує мандат на переговори, встановлені президентами обох країн, що суттєво впливає на взаємні відносини", - йдеться в повідомленні. Офіційна Варшава також висловила сподівання, що заборону буде скасовано найближчим часом у дусі виконання зобов'язань. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 16 лютого 2018 року в Варшаві відбулася зустріч віце-прем'єр-міністрів України та Польщі Павла Розенка та Петра Глінського, на якій обговорювали скандальний закон про інститут національної пам'яті Польщі.

 

 

І це дуже добре, що розчарована :tu:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Українців,  що  хочуть  отримати  карту  поляка,  у  польському  посольстві  питають  про  Бандеру.

От,  де  проблема,  бо  добром  це  не  закінчиться.

 

Шаноўная пані, карта паляка была задуманая каб даць больш магчымасцяў палякам, якія знаходзяцца на сучасных тэрыторыях былога СССР, да еднасці са сваім народам. Гэта значыць, што прэтэндэнт мае адчуваць сябе палякам і даказаць сваю прыналежнасць да польскага народу. Не украінцам ці беларусам або там, армянінам, а палякам.

Таму іх патрабаванні цалкам лагічныя з іх пункту гледжання. Па іх задумцы, карта не для таго, каб даць такія магчымасці ўсім жадаючым.

 

Як думаеце, калі б была адваротная сітуцыя, і Украіна збірала б украінцаў з усяго свету, яна не патрабавала б пацверджання украінскасці прэтэндэнтаў і не было б пытанняў па гісторыі Украіны?

Гэта агульная практыка.

Змінено користувачем Soloviev
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Шаноўная пані, карта паляка была задуманая каб даць больш магчымасцяў палякам, якія знаходзяцца на сучасных тэрыторыях былога СССР, да еднасці са сваім народам. Гэта значыць, што прэтэндэнт мае адчуваць сябе палякам і даказаць сваю прыналежнасць да польскага народу. Не украінцам ці беларусам або там, армянінам, а палякам.

Таму іх патрабаванні цалкам лагічныя з іх пункту гледжання. Па іх задумцы, карта не для таго, каб даць такія магчымасці ўсім жадаючым.

 

Як думаеце, калі б была адваротная сітуцыя, і Украіна збірала б украінцаў з усяго свету, яна не патрабавала б пацверджання украінскасці прэтэндэнтаў і не было б пытанняў па гісторыі Украіны?

Гэта агульная практыка.

Соловьов,  Ви  мене  шокували.  Невже  Ви  не  допускаєте,  що  може  бути  притомний  поляк,  який  розуміє,  що  українці  на  своїй  землі  захищали  себе  від  окупанта  і  ніколи  не  жадатиме  від  людини  іншої  національності  відмовлятися  від  своєї  правди?

Навіть,  якщо  припустити,  що  таких  поляків  більше  нема,  то  все-одно  в  посольстві  вимагають  абсолютно  нецивілізовані  речі -  заперечення  української  національної  історії,  а  не  визнання  історії  польської.  Це  зовсім  різні  речі.

Карта  поляка  дається  людині  напівполяку,  начвертьполяку.  При  тому  половина  крові  і  3/4  у  нього  від  іншого  народу.  Це  все  одно,  якби  німці  давали  дозвіл  євреям  на  проживання  в  Німеччині  і  при  тому  заставляли  заперечувати  Голокост.  Якщо  ти,  єврею,  стверджуєш,  що був Голокост,  то  не  маєш  права  і  зазирнути  до  Німеччини. 

На  щастя,  німці  розумніші.  Вони  визнали  свою  провину,  хай  навіть  формально,  ідіотизмом  не  страждають.

 

Я  на  чверть  полька.  Я  їжджу  до  Польщі  регулярно,  мені  там  досить  комфортно  і  цікаво.  Але  як  мене  десь  вчеплять  і  заставлять  щось  сказати   про  Бандеру,  то  можете  не  сумніватися,  я  їм  скажу  все,  що  думаю,  навіть  якщо  справа  завершиться  польською  тюрмою.

При  тому  у  мене  була  думка  про  карту  для  себе  і  своїх  синів.  Маю  дві  невістки.  Одна  сказала  резолютно  і  прагматично -  виробляйте.  Друга  категорично  заперечила  саму  ідею  картки.  Тепер  до  цього  вже  діло  не  дійде. :)

Хоч  і  далі  вважаю,  що  не  потрібно  то  трактувати  приниженням,  а  шукати  найменшої  можливості  відібрати  у  поляків  те,  що  нам  належиться.

 

І  ще  одне,  Соловьов.  Мені  видається,  що  Ви  занадто  доброї  думки  про  поляків,  стверджуючи,  що  вони  прагнуть  до  єдності свого  народу. Зовсім  ні.  Цими  картами,  усією  своєю  політикою  щодо  українців  у  них  одна  мета-  Польска  від  можа  і  до  можа.  Більше  ніц.

Змінено користувачем shpylka
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Соловьов,  Ви  мене  шокували.  Невже  Ви  не  допускаєте,  що  може  бути  притомний  поляк,  який  розуміє,  що  українці  на  своїй  землі  захищали  себе  від  окупанта  і  ніколи  не  жадатиме  від  людини  іншої  національності  відмовлятися  від  своєї  правди?

Навіть,  якщо  припустити,  що  таких  поляків  більше  нема,  то  все-одно  в  посольстві  вимагають  абсолютно  нецивілізовані  речі -  заперечення  української  національної  історії,  а  не  визнання  історії  польської.  Це  зовсім  різні  речі.

Карта  поляка  дається  людині  напівполяку,  начвертьполяку.  При  тому  половина  крові  і  3/4  у  нього  від  іншого  народу.  Це  все  одно,  якби  німці  давали  дозвіл  євреям  на  проживання  в  Німеччині  і  при  тому  заставляли  заперечувати  Голокост.  Якщо  ти,  єврею,  стверджуєш,  що був Голокост,  то  не  маєш  права  і  зазирнути  до  Німеччини. 

На  щастя,  німці  розумніші.  Вони  визнали  свою  провину,  хай  навіть  формально,  ідіотизмом  не  страждають.

 

Я  на  чверть  полька.  Я  їжджу  до  Польщі  регулярно,  мені  там  досить  комфортно  і  цікаво.  Але  як  мене  десь  вчеплять  і  заставлять  щось  сказати   про  Бандеру,  то  можете  не  сумніватися,  я  їм  скажу  все,  що  думаю,  навіть  якщо  справа  завершиться  польською  тюрмою.

При  тому  у  мене  була  думка  про  карту  для  себе  і  своїх  синів.  Маю  дві  невістки.  Одна  сказала  резолютно  і  прагматично -  виробляйте.  Друга  категорично  заперечила  саму  ідею  картки.  Тепер  до  цього  вже  діло  не  дійде. :)

Хоч  і  далі  вважаю,  що  не  потрібно  то  трактувати  приниженням,  а  шукати  найменшої  можливості  відібрати  у  поляків  те,  що  нам  належиться.

 

І  ще  одне,  Соловьов.  Мені  видається,  що  Ви  занадто  доброї  думки  про  поляків,  стверджуючи,  що  вони  прагнуть  до  єдності свого  народу. Зовсім  ні.  Цими  картами,  усією  своєю  політикою  щодо  українців  у  них  одна  мета-  Польска  від  можа  і  до  можа.  Більше  ніц.

 

Палякі, з якімі я знаёмы, не выказвалі мэты "Polska od morza i do morza". Ну але можа я шчэ мала іх ведаю ў параўнанні з вамі, бо не бываю там часта.

Думаю, што патрабаванне прыняцця прэтэндэнтам іх трактоўкі гісторыі - рэч натуральная. Не забываемся, што ў кожнай краіны сваё бачанне гісторыі, гэта па-першае. А па-другое, гэтае патрабаванне з'яўляецца такой сабе праверкай на лаяльнасць. Дарэчы, калі атрымліваеце карту, вам прапануецца падпісаць дэкларацыю прыналежнасці да польскага народу, вы ў курсе? Гэта значыць, што чалавек адкрыта заяўляе: "Я - паляк".

 

Ніякім чынам не асуджаю ваш погляд і ўвогуле погляд на гэта ўкраінцаў. Але не бачу тут і вялікай недарэчнасці, усё досыць лагічна.

 

З.Ы.

Ну, а калі мэта "Украіна ад Балтыкі да Чорага мора", то можна пагуляць у Шцірліца, чаму не. :smile3:

Пераможцаў не судзяць.

Змінено користувачем Soloviev
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Дарэчы, калі атрымліваеце карту, вам прапануецца падпісаць дэкларацыю прыналежнасці да польскага народу, вы ў курсе? Гэта значыць, што чалавек адкрыта заяўляе: "Я - паляк".

До  українського  народу можуть  і  належать  не  тільки  "чисті" українці,  бо  таких  зрештою  і  нема.  Усі  маємо  десь  там  в  глибині... :) щось  неукраїнське. 

Якби  поляки  кликали  до  себе  більш-менш  чистокровних  поляків,  таких,  що  повністю  вросли  у  культуру,  релігію  тощо,  то  ніхто  не  був  би  здивований.  І  то!  Навіть  у  них  вимагати  заперечення  іншої  історії  не  цивілізовано. 

але  ж  поляки  роздавали  карти  українцям,  якщо  десь  якась  бабка  була  полькою.  Навіщо?  Подумайте.  Тут  чистими  поляками  і  не  пахне.

Якщо  вони  не  відверті  у  своїй  політиці,  обкручуваннях,  маніпуляціях,  то  чому  українці  мали  би  бути  такими  щепетильними?

Польща  для  нас - це  тільки  територія,  третина  якої - наша.  І  тут  щепетильності  ніякої  проявляти  не  варто.  Поляки  від  нас  відібрали  занадто  багато.

Зрозумівши,  що  українців  на  поляків  не  переробиш  (у  загальній  масі),  вони  хочуть  тепер  видворити  їх  з  Польщі.

Побачимо,  що  з  того  вийде  їм  самим.

Наші  можуть  затаїтися,  але  стати  поляками  насильно  не  стануть.

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

До  українського  народу можуть  і  належать  не  тільки  "чисті" українці,  бо  таких  зрештою  і  нема.  Усі  маємо  десь  там  в  глибині... [ :)] щось  неукраїнське.

 

Гэта справядліва для любога народу.

 

 

Якби  поляки  кликали  до  себе  більш-менш  чистокровних  поляків,  таких,  що  повністю  вросли  у  культуру,  релігію  тощо,  то  ніхто  не  був  би  здивований.

 

Яны не заклікаюць, а прапануюць, даюць магчымасць.

 

 

І  то!  Навіть  у  них  вимагати  заперечення  іншої  історії  не  цивілізовано.

 

Ваша праўда: якое права яны маюць бараніць свае інтарэсы!

Ну ўспрымайце гэта як польскі варыянт "скажи паляниця".

 

 

 

але  ж  поляки  роздавали  карти  українцям,  якщо  десь  якась  бабка  була  полькою.  Навіщо?  Подумайте.  Тут  чистими  поляками  і  не  пахне.

 

Гэтак жа як і беларусам, армянам, грузінам і ўсім іншым народам былога СССР. Пра поўную этнічную чысціню гаворкі не было. Карту мог атрымаць любы, у каго ... ну вы самі ведаеце. Аднак нядаўна гэтая норма была скасавана, і цяпер па грамадзянству ўжо не прайсці. Не толькі  ўкраінцам. Нікому.

 

 

 

Польща  для  нас - це  тільки  територія,  третина  якої - наша.  І  тут  щепетильності  ніякої  проявляти  не  варто.  Поляки  від  нас  відібрали  занадто  багато.

 

Бачыце, сабе вы не адмаўляеце ў праве прэтэндаваць на колішнія тэрыторыі. А палякам гэта ня можна на вашу думку.

Гістарычныя тэрытарыяльныя спрэчкі - рэч няўдзячная. Які перыяд браць за аснову? А чаму менавіта яго, а не плюс-мінус100-300 гадоў?

 

 

Зрозумівши,  що  українців  на  поляків  не  переробиш  (у  загальній  масі),  вони  хочуть  тепер  видворити  їх  з  Польщі.

 

Не думаю, што гэта накіравана менавіта супраць украінцаў. Папраўка тычыцца ўсіх іншаземцаў.

 

 

Наші  можуть  затаїтися,  але  стати  поляками  насильно  не  стануть.

 

Гэта добрая рыса, на маю думку.

Змінено користувачем Soloviev
Link to comment
Share on other sites

Бачыце, сабе вы не адмаўляеце ў праве прэтэндаваць на колішнія тэрыторыі. А палякам гэта ня можна на вашу думку. Гістарычныя тэрытарыяльныя спрэчкі - рэч няўдзячная. Які перыяд браць за аснову? А чаму менавіта яго, а не плюс-мінус100-300 гадоў?

Українці  на  території  не  претендують,  але  пам ятати  повинні.  І  українці,  і  поляки  знають.  де  чия  етнічна  територія.  Тому  поляки  видворили  українціів  з  їхніх  сіл,  бо  село - це база.

І  що  там  було  в  тому  чи  тому  столітті - не суттєво.  Усі  все  знають.  Мова  не  про  територіальні  претензії  українців,  а  про  те,  що  їде  українець  туди,  звідки  видворили його  предків.  При  тому  для  легкості  користується  картою.  А  от  поляки  ту  карту  почали  давати,  щоб  показати.  скільки  в  Галичині  живе  поляків  з  прицілом  на  територію. 

Може  дійсно,  Ви  праві,  не  для  того,  щоб  переселялися  до  Польщі.  Але  співпало -  брак  робочих  рук  і  українці  поїхали.

 

Щодо  нецивілізованості.

Поляки  їдуть  до  України  теж.  При  тому  ніхто  не  накаже  полякові  на  кордоні  відректися  від  Пілсудського,  АК.

Українці  не  будуть  відкривати  криміналу  по  світу  проти  тих,  хто  позитивно  відгукнеться  про  Пілсудського.

Поляки  почали  провокації  у  своєму  посольстві,  видаючи  карти,  поляки  провокують  при  видачі  РОБОЧОЇ!!!  візи.

Вони  будуть  провокувати  повсюдно  і  у  себе  в  Польщі  теж. Вони  відкрили  нам  другий  фронт.  Це ганебно.

 

Ми  проживемо  без  їхніх  карт,  без  віз  і  їхньої  роботи.  Але  хай  начуваються.

 

До  речі,  Соловьов.  Зараз  вивчаю  книжку  про  польських  євреїв.  В  ній визнають,  що  Міцкевич  по  матері  єврей.  Якщо  хочете,  то  дам  Вам  посилання.

Змінено користувачем shpylka
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Для пачатку пра Міцкевіча:

 

Маці паэта паходзіла з роду Маеўскіх герба «Стары конь», у Наваградскім ваяводстве вядомым з сярэдзіны XVII ст. Першым вядомым продкам Адама Міцкевіча з роду Маеўскіх лічыцца Казімір Маеўскі, які ў 1650 г. валодаў фальваркам Бердаўка. Памылковая гіпотэза паходжання Барбары Маеўскай ад паслядоўнікаў Якуба Франка папулярызуецца публіцыстамі яўрэйскага паходжання. Ахрышчаны ў Навагрудскім фарным касцёле 12 лютага 1799 года.

 

 

Українці  на  території  не  претендують,  але  пам ятати  повинні.  І  українці,  і  поляки  знають.  де  чия  етнічна  територія.  Тому  поляки  видворили  українціів  з  їхніх  сіл,  бо  село - це база. І  що  там  було  в  тому  чи  тому  столітті - не суттєво.  Усі  все  знають.

 

"Усі  все  знають" - гэта ніякі не аргумент. Калі кіравацца тэзай "Усі  все  знають.", то пра "цывілізаванасць" можна забыць. Пуйло менавіта так і дзейнічае ў пытанні пра Крым і як мінімум пра ўсходнюю частку Украіны.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Для пачатку пра Міцкевіча:

 

 

 

 

 

 

"Усі все знають" - гэта ніякі не аргумент. Калі кіравацца тэзай "Усі все знають.", то пра "цывілізаванасць" можна забыць. Пуйло менавіта так і дзейнічае ў пытанні пра Крым і як мінімум пра ўсходнюю частку Украіны.

+ багато

 

Категорично згоден.

Змінено користувачем Людас
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Документы в наших архивах могут опровергнуть "антиукраинские гипотезы" поляков, - Вятрович
censor_news_big3.jpg Документы, которые содержатся в украинских архивах, могут опровергнуть сомнительные гипотезы польских историков, которые обвиняют украинцев, в частности, в "геноциде" на Волыни.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом заявил председатель Украинского института национальной памяти Владимир Вятрович во время презентации в Укринформе отчета деятельности УИНП в 2017 году.

"После открытия, в частности, украинских архивов уровень понимания украинско-польского конфликта в годы Второй мировой войны существенно меняется, углубляется, потому что абсолютное большинство документов, которые касаются событий на Волыни в 1943 году, событий на Галичине в 1944-ом, событий на Закерзонье в 1945-47 годах, хранятся в Украине. Поскольку главная арена украинско-польского конфликта, за исключением нынешней Восточной Польши, была на территории Западной Украины. Поэтому мы имеем возможность, получив доступ к новым материалам, интенсифицировать новые исследования и порой поставить под сомнение очень многие те гипотезы, которые выдвигали польские историки, в частности гипотезы о геноциде.

Это уже, видно, понимает часть польских политиков, которые пытаются остановить эти процессы переосмысления и поэтому вмешиваются со своими политическими решениями - для того чтобы зафиксировать раз и навсегда выгодное им видение польско-украинского конфликта, в котором поляки были только жертвами, а украинцы - только теми, кто убивал", - сказал Вятрович.

Что касается дальнейших отношений поляков и украинцев он выразил надежду, что в контексте экономики и безопасности сохранится абсолютно нормальный уровень сотрудничества. 

"Зато у меня довольно пессимистические пока ожидания в отношении сотрудничества в гуманитарной сфере и в законодательной, связанных с общим пониманием прошлого. Те тенденции, которые сейчас наблюдаются в Польше, делают невозможным нормальный диалог, какие-то нормальные дискуссии. А Украина и Польша нуждаются в этих дискуссиях", - подчеркнул председатель Института национальной памяти.

https://censor.net.ua/news/3052266/dokumenty_v_nashih_arhivah_mogut_oprovergnut_antiukrainskie_gipotezy_polyakov_vyatrovich

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites





Ризикую нарватися на кримінальну відповідальність в Польщі, проте як хотіли історичної правди, то хай мають.


Ось цікаве фото. 1937 рік. Незалежна Польща керована польською владою. Львів. Мій університет - Львівська політехніка. Українців в університеті давно вже нема, бо другий сорт. Є поляки і євреї. Для євреїв виділені окремі лавки, де ті мають сидіти на лекціях. Проте цього видалося замало і владою запроваджено "день без євреїв" в університеті (релакс так би мовити для поляків). На фото якраз один з таких днів. Не знаю як вони це реалізовували, враховуючи що половина професорів була євреями. Пари відміняли чи як?


На транспаранті - вимога польських студентів до влади організувати у Львові офіційне єврейське гетто, як в братній Німеччині.









28166574_1804174229654169_62127848367964







 












 









  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...