Перейти до змісту

А тим часом у поляків....


Recommended Posts

Богдан Стасюк

Ризикую нарватися на кримінальну відповідальність в Польщі, проте як хотіли історичної правди, то хай мають.

Ось цікаве фото. 1937 рік. Незалежна Польща керована польською владою. Львів. Мій університет - Львівська політехніка. Українців в університеті давно вже нема, бо другий сорт. Є поляки і євреї. Для євреїв виділені окремі лавки, де ті мають сидіти на лекціях. Проте цього видалося замало і владою запроваджено "день без євреїв" в університеті (релакс так би мовити для поляків). На фото якраз один з таких днів. Не знаю як вони це реалізовували, враховуючи що половина професорів була євреями. Пари відміняли чи як?

На транспаранті - вимога польських студентів до влади організувати у Львові офіційне єврейське гетто, як в братній Німеччині.

28166574_1804174229654169_62127848367964

 

Франсі! Ви там не наривайтеся! З часом муйня ця розсмокчеться, але залетіти можна сьогодні.

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

Прозревают? :nose3:

 

Екс-прем'єр Польщі: Бандера не відповідальний за Волинську трагедію
Колишній прем’єр-міністр Польщі Ян Ольшевський вважає, що поляки помилково звинувачують Степана Бандеру у трагедії на Волині.
Про це він заявив у розмові з Super Express.
"Безсумнівно, для поляків він є малоприємною особою, його заяви на тему Польщі були дуже недружніми. Але я хотів би наголосити і серйозно подумати – ця людина не мала з Волинським злочином нічого спільного", - сказав Ольшевський.
За його словами, Волинська трагедія відбулась тоді, коли Бандера був ув’язнений німцями.
"Думаю, навіть якщо це обурить багатьох людей, якби Бандера міг тоді ухвалити рішення, то напевне злочину на Волині не сталося б.
Він був мислячим політиком. Він знав, що після Сталінграда і поразки німців результат війни був відомий, а акт геноциду проти польського населення міг служити тільки одній стороні - радянській стороні. І це, безумовно, нашкодили б польській справі, як і українській", - зазначив колишній прем’єр Польщі.
Разом з тим Ольшевський заявив, що Бандера відповідальний за замах на керівника польського МВС, полковника Броніслава Пєрацького, за що він був засуджений до смертної кари.
Ольшевський додав, що Волинську трагедію треба пов’язувати з іменем Романа Шухевича. :fp1: "Однак є потреба у поглиблених дослідженнях цієї теми. Також і про роль СРСР у цьому злочині", - заявив він.
http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/02/26/7078056/

Link to comment
Share on other sites

 

Ольшевський додав, що Волинську трагедію треба пов’язувати з іменем Романа Шухевича. :fp1: "Однак є потреба у поглиблених дослідженнях цієї теми. Також і про роль СРСР у цьому злочині", - заявив він.

http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/02/26/7078056/

 

Хай краще вони її пов'язують зі своєю власною антиукраїнською політикою впродовж віків.

Козли.

Link to comment
Share on other sites

А відповідь насправді на поверхні.

Показово, що все те сталося на українських землях. Українці не їхали стріляти поляків до Варшави чи Кракова.

Висновок - коли ви окуповуєте чужі землі, підписуєте підступні пакти типу Ризького та б'єте у спину, рано чи пізно на окупованій землі народжується "Степан Бандера" (у цьому контексті це умовний образ)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

А відповідь насправді на поверхні.

Показово, що все те сталося на українських землях. Українці не їхали стріляти поляків до Варшави чи Кракова.

Висновок - коли ви окуповуєте чужі землі, підписуєте підступні пакти типу Ризького та б'єте у спину, рано чи пізно на окупованій землі народжується "Степан Бандера" (у цьому контексті це умовний образ)

Та  вони  усю  Правобережну  вважають  своєю.  І  хоч  кіл  їм  на  голові  теши,  а  будуть  битися  в  груди  і  верещати  "від  можа  і  до  можа."  Не  переробиш.  Українців  вважають  нєдоразумєнієм,  або  бидлом,  з  яким  не рахуються.

Волинь  заселяли  поляками  так  активно, відбираючи  землю  в  українців,  що  нарвалися  на  різню,  і  то  ще  під  знаком  питання,  чи  так  було,  як  верещать.

Link to comment
Share on other sites

Та  вони  усю  Правобережну  вважають  своєю.  І  хоч  кіл  їм  на  голові  теши,  а  будуть  битися  в  груди  і  верещати  "від  можа  і  до  можа."  Не  переробиш.  Українців  вважають  нєдоразумєнієм,  або  бидлом,  з  яким  не рахуються.

Волинь  заселяли  поляками  так  активно, відбираючи  землю  в  українців,  що  нарвалися  на  різню,  і  то  ще  під  знаком  питання,  чи  так  було,  як  верещать.

 

Я знаю.

Там навіть по самі Лубни може зачухмаритися.

Я пригадую кілька років тому, на ФУПі казали "от кацапи імперці а поляки брати бо вилікували імперськість"

ага шасссс

 

Щоправда від колег ніякої зверхності я не бачу, але я у банку працюю, там інший контингент та інші правила

Link to comment
Share on other sites

Пані Shpylko, а про це ви чули ? ось дізналася сьогодні

 

П. В.Group admin Про "Вислу" знают почти все. А я опять про своё наболелое. В 1948 году была схожая операция по выселению украинцев из Чехословакии. Информация не гуглится, но некоторые подробности знаю со слов своей бабушки.

 

П. В.Group admin В 1948, когда в Чехословакии пришли к власти комуняки по руським (украинским) сёлам стали ходить вербовщики, уговаривая переезжать в Украину. Поедете добровольно - можете везти с собой стот, с/х инструмент, получите землю. Не согласитесь - всё равно поедете. Но уже голые и босые. Моя бабушка и 2 её брата купились. Её сестра осталась. Никто не трогал. Действительно, дали землю. Заселили в хаты выселенных в Сибирь украинцев. Правда землю через полгода забрали - заставили вступать в колхоз. Мой двоюродный дед Михал был что-то вроде старосты. Днём приходило НКВД, привязывали его верёвкой за ногу и опускали в колодец.- почему не обеспечиваешь вступление в колхоз? А ночью хлопи з лісу - Вступите в колхоз -постріляємо

Link to comment
Share on other sites

Пані Shpylko, а про це ви чули ? ось дізналася сьогодні

 

П. В.Group admin Про "Вислу" знают почти все. А я опять про своё наболелое. В 1948 году была схожая операция по выселению украинцев из Чехословакии. Информация не гуглится, но некоторые подробности знаю со слов своей бабушки.

 

П. В.Group admin В 1948, когда в Чехословакии пришли к власти комуняки по руським (украинским) сёлам стали ходить вербовщики, уговаривая переезжать в Украину. Поедете добровольно - можете везти с собой стот, с/х инструмент, получите землю. Не согласитесь - всё равно поедете. Но уже голые и босые. Моя бабушка и 2 её брата купились. Её сестра осталась. Никто не трогал. Действительно, дали землю. Заселили в хаты выселенных в Сибирь украинцев. Правда землю через полгода забрали - заставили вступать в колхоз. Мой двоюродный дед Михал был что-то вроде старосты. Днём приходило НКВД, привязывали его верёвкой за ногу и опускали в колодец.- почему не обеспечиваешь вступление в колхоз? А ночью хлопи з лісу - Вступите в колхоз -постріляємо

Ні,  не  чула.  То  очевидно  про  словацьких  лемків  йдеться.  Той  сам  задум  і  та  сама  диригентська  паличка. Жах.

Але  чому  досі  шито-крито?

Link to comment
Share on other sites

Я гадки не маю. Сама про це сьогодні вперше почитала. Підписана на 1 групу на ФБ і там кинула цей пост про Львівську політехніку. Адмін прокоментував 1м постом і я його попросила розповісти, що він пам'ятає з розповідей своєї бабусі. Власне, ось....

Link to comment
Share on other sites

Оце  нагуглила:

 

10 липня 1946р. між Чехо-Словацькою Республікою і СРСР підписаний Міждержавний Договір, за яким чехи, які проживали на Волині з 19ст., повертаються додому, а словаків (лемків – русинів), переселили на Волинь. По східно – словацьких селах, в яких люди не мали жодної практичної інформації про більшовицький режим, яких висилювала робота на неродючих землях у горах, почали ходити агітатори, які обіцяли «рай».

27 січня 1947 р. із Бардієва виїхав перший транспорт із русинами. Операція переселення тривала три місяці. Зі східно-словацьких сіл виїхало 11607 русинів. Переселенці зазнали «колгоспного раю», як і депортовані лемки з Польщі. В 1966 році русини повернулися додому, яких влада ще довго не визнавала, як громадян Чехо-Словаччини.

Небагато залишилося русинів на волинській землі, асиміляція зробила свою роботу. На жаль, поки що ми не знайшли їх, а вони нас.

Мета Всеукраїнського Товариства «Лемківщина»,  лемків світу - зберегти себе в цьому світовому   вирі великих міграцій народів, зберегти лемківську самобутність.

 

 

 

Голова Всеукраїнського Товариства «Лемківщина»

О. Венгринович

http://lemky.org.ua/nasha-istoriia/istoriia-lemkiv/323-lemky-v-ukraini

Link to comment
Share on other sites

Єдине що, здається, тут вони все ж таки діяли м'якіше ніж при "Віслі". Хоча б агітували. Звісно що брехали "як Троцький" але номінально ті лемки типу поїхали самі

Link to comment
Share on other sites

Єдине що, здається, тут вони все ж таки діяли м'якіше ніж при "Віслі". Хоча б агітували. Звісно що брехали "як Троцький" але номінально ті лемки типу поїхали самі

І  повернулися.  Не  всі,  звісно.

Не  розумію,  чому  не  виставляємо  польській  стороні  матеріальні  претензії  за  геноцид.  Зараз  було  б  слушно. 

1  березня.

Link to comment
Share on other sites

26 ЛЮТОГО 2018, 09:45

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

 

Cпільна заява щодо українсько-польських взаємин Бориса Тарасюка, заступника голови Комітету у закордонних справах та Богдана Кліха, лідера меншості Сенату Республіки Польща

 

Із щораз більшим занепокоєнням спостерігаємо за погіршенням атмосфери в діалозі між нашими державами і народами.

Замість зменшуватися, напруженість щораз наростає. У публічних дискусіях висловлюються щораз гостріші формулювання, ухвалюються закони, що викликають нерозуміння і цілком справедливий протест як в польської, так і української сторін. Причиною цьому є не сьогодення чи майбутнє, а використання історії, часто трагічної, для поточних політичних цілей.

За останню чверть століття наші народи і держави довели здатність долати історичні проблеми і прямувати тією ж дорогою, якою перед нами пройшли країни Західної Європи. У 70-х і 80-х роках польська і українська демократичні опозиції боролися проти комунізму в ім’я демократії, прав і свобод людини. На цьому досвіді виросла польська Солідарність і Народний Рух України, які істотно сприяли відновленню незалежності наших держав, а також у здобутті свободи народами нашого регіону.

Польща була першою державою, яка визнала незалежність України в 1991 р., вона постійно підтримувала  прагнення України інтегруватися з НАТО і ЄС. Поляків і українців об’єднав дух свободи і демократії під час Помаранчевої Революції у 2004 році і Революції Гідності у 2013-2014 роках. У час все ще триваючої російської агресії проти України польське суспільство і польська держава незмінно підтримують територіальну цілісність України, необхідність повернення Криму і Донбасу та збереження санкцій проти Росії. Обидві країни визнавали одна одну стратегічним партнером, а Польща була справжнім адвокатом євроатлантичних устремлінь України.

Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі. Ціллю агресивних дій Росії є не лише Україна, але також Польща, весь Європейський Союз і НАТО.

Ми є політичними і державними діячами вже не один десяток років, і тривалий час разом докладаємо багато зусиль для побудови добросусідських відносин між нашими державами і народами. I з цієї перспективи хочемо сформулювати кілька основоположних пунктів для виходу з існуючої кризи.

Про минуле слід пам’ятати, жертвам конфліктів і злочинів належить пам’ять, пошана і гідне поховання. І це основний обов’язок представників влади наших країн.

Ми повинні формувати взаємні відносини на принципі: “Пробачаємо і просимо вибачення”. Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти.

Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі. 

 

 

Борис ТАРАСЮК 

 

Міністр закордонних справ України

(1998-2000, 2005-2007 р.р.)

Заступник Голови Комітету

Верховної Ради України                                                 

у закордонних справах

 

 

Богдан КЛІХ

 

Міністр оборони Республіки Польща (2007-2011),

Лідер меншості Сенату

Республіки Польща

 

Link to comment
Share on other sites

Скопіювала,  але  без  фотографій  -  не вийшло.

 

«Добий цю дитину, нехай не мучиться...»

 

У кутку хати лежала п’ятирічна дівчинка з пробитим животом і стікала кров’ю. Коли незнайомі люди привели у кімнату її батька, маля сказало: «Тату, я ще не забита». На що «гості» відповіли: «Добий цю дитину, нехай не мучиться»… Це була українська дитина. А якби й польська, німецька, китайська чи взагалі без роду і племені, невже хтось би зміг виправдати таке звірство чи вдавати, що нічого не сталося, що все гаразд?

26 лютого 1944 року у село Капітулка (нині це територія Володимир–Волинського району) прийшла польська поліція. Вони увірвалися в хату, де мешкало кілька сімей. Без жодних пояснень розстріляли всіх, кого знайшли. Будинок спалили. У тій бійні вижила одна–єдина дитина, яка сховалася в бочці, а через десятки літ розповіла про те, що сталося, місцевому краєзнавцю Ярославу Царуку.

Цей чоловік пам’ятає страшні похорони цілих родин, що мешкали по сусідству. Події 1943–1944 років, що нині допомагають піднімати рейтинги політичним партіям у Польщі та Україні, для нього — власна трагедія.

 

Федір Панасюк давно занотував імена своїх убитих односельців.

Протягом багатьох літ він шукав свідків, записував прізвища загиблих, намагався з’ясувати, хто і де похований із закатованих українців. У нього тоді був лише один «напарник» — велосипед. Краєзнавець навіть розмовляв із тією залізякою на розбитих сільських дорогах. Більшість не розуміла, чому він цим займається, а хто розумів, той не надто переймався. Сам Ярослав Васильович так пояснює мотиви своєї праці: «Мене послала неправда, яку про нас говорять поляки. Я ж був свідком тих подій і не розумів, чому так…»

Після падіння радянської імперії на Волинь почали приїжджати сусіди з-за Бугу і ставити тут хрести. Здавалося б, нічого поганого у тому не було. Втім, на монументах згодом з’являлися таблички зі страшними цифрами. Наприклад, поблизу села Верба Володимир–Волинського району зазначалося, що тут загинув 161 поляк. І, певно, ніхто й не звернув би на це уваги, якби не було живих свідків тієї біди.

Ярослав Васильович так пояснює мотиви своєї праці: «Мене послала неправда, яку про нас говорять поляки. Я ж був свідком тих подій і не розумів, чому так…»

78 українців і 4 поляки вбито за два воєнні роки у Вербі. Такі дані озвучив у 2016-му мешканець села Федір Панасюк. Він бачив розрубану руку і рану під серцем у молодої жінки Ксенії Рой. Був знайомий із Марчаками — батьком і двома синами, які безпечно пішли на сінокіс і живими звідти не повернулися. Він пам’ятає, як із криниці діставали тіла закатованої сім’ї Ткачуків. На дні того колодязя було 5 дітей.

 

Тетяну Мосурець несправедливість щодо українських жертв хвилювала більше, ніж мала пенсія.

Вони могли б дожити до наших днів, особливо немовля, яке вбивці прокололи багнетом. Про це вже згодом розповів місцевий старожил Степан Кравчук.

Він підтвердив свідчення свого односельця. А ще згадав про поляків, які тут загинули від рук українців. Це були дві сім’ї — Левандовські (подружжя похилого віку) і Марцінковські (чоловік з інвалідністю і дитина). Напевно, ті люди також не заслужили смерті, як і десятки їхніх сусідів. Пан Федір розповідав: коли старшого Марчака сини попередили, що у село йдуть озброєні поляки, він відповів, що нічого поганого нікому не зробив і його немає за що кривдити.

— Вони зараз нам роблять той геноцид, треба й українцям зробити, — каже Тетяна Мосурець — ще один очевидець тих подій, але вже з іншого села — Заболоття. Йдеться про визнання трагедії на законодавчому рівні. Коли ми завітали на її подвір’я, вона ледь ходила, спираючись на дві палки, але добре пам’ятала, як убили її сімох (!) родичів.
Бабуся припустила, що у трагедії волинських сіл найперше винні фашисти, адже вбивства розпочалися, коли радянські війська почали відвойовувати окуповані землі.

— У всьому винен «німець», ну і, звичайно, поляки, і наші…

На надгробку були написані імена 53 українців — мешканців села Стрілецьке. 47 із них загинуло в один день.

Всього ж у Заболотті, за підрахунками пані Тетяни, загинуло 29 українців і одна ненароджена дитина та 5 поляків.
Показуючи нам місця трагедій, Ярослав Васильович найдовше затримався на цвинтарі села Стенжаричі. Довго стояв біля могили, мовчав, молився…

На надгробку були написані імена 53 українців — мешканців села Стрілецьке. 47 із них загинуло в один день. У день, який добре пам’ятає крає­знавець. Тоді дорослі не пускали дітей на подвір’я закатованих, бо там стояли «озера» крові.
Ярослав Царук дослідив, що у Володимир–Волинському районі загинуло близько 700 поляків, тоді як польські історики Владислав і Єва Сємашки стверджують, що майже півтори тисячі. Також сусіди пишуть, що на відплату вбили 69 українців, волинський же краєзнавець встановив імена 1244 осіб, ще близько 200 — невідомі.

А тим часом 6 лютого 2018 року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон «Про Інститут національної пам’яті», яким, зокрема, заборонено пропаганду «бандеризму» як ідеології, що, мовляв, спричинила вбивства багатьох поляків. Про українців, які загинули від рук польських формувань, там, звісно, нічого не сказано.

 

 

Та  спалили  52  села  тільки  на  Грубешівщині,  що  тут  говорити?

Змінено користувачем shpylka
Link to comment
Share on other sites

  1. Polish Jews are reporting a growing sense of unease after lawmakers passed a new “Holocaust law,” which criminalizes any suggestion that its citizens participated in Nazi atrocities during World War II. Many have also accused the right-wing Law and Justice party of tolerating a surge of anti-Semitic rhetoric and threats since assuming control in 2015. (James McAuley)

Link to comment
Share on other sites

Доприймались законів! :lol2:

 

Через суперечку Польщі з Ізраїлем американська адміністрація надіслала Варшаві сигнал, що польській владі не слід розраховувати на зустрічі ні з президентом Трампом, ні з віце-президентом Пенсом, доки кризу не буде вирішено. 

http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/03/1/7078219/

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Доприймались законів! :lol2:

 

Через суперечку Польщі з Ізраїлем американська адміністрація надіслала Варшаві сигнал, що польській владі не слід розраховувати на зустрічі ні з президентом Трампом, ні з віце-президентом Пенсом, доки кризу не буде вирішено. 

http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/03/1/7078219/

Цікаво, що виберуть: гонори чи інтереси?

Link to comment
Share on other sites

следующий удар будет постановка на холд финансируемых Евросоюзом проектов в Польше. Кары рублем  самое эффективное средство воздействия в "христианском" мире

Link to comment
Share on other sites

Упс! ;o

 

Європарламент схвалив запровадження Євросоюзом жорстких санкцій проти Польщі, де уряд націонал-консерваторів згортає демократію та верховенство права.
Європейський парламент переважною більшістю голосів підтримав санкції Євросоюзу проти Польщі. Приводом до таких жорстких дій стало згортання в країні демократії та правової держави, а їхньою метою - відмова польського уряду націонал-консерваторів "Права і справедливості" (ПіС) від скандальної реформи правосуддя. У четвер, 1 березня, євродепутати ухвалили відповідну резолюцію 422 голосами "за", проти проголосували 147 євродепутатів, передає агенція новин dpa.
Від урядів країн-членів Євросоюзу, таким чином, вимагається діяти відповідно до статті 7 Маастрихтської угоди, яка дозволяє припиняти дію окремих прав країни-порушника. Йтися може про санкції аж до позбавлення Варшави голосу у Раді Європейського Союзу. Тепер для запровадження жорстких покарань проти Польщі необхідно чотири п'ятих голосів у Раді ЄС - тобто на це мають погодитися 22 країни-члена Євросоюзу. Перше таке голосування очікується у квітні.
Утім, Єврокомісія намагатиметься переконати Варшаву переглянути свої реформи, які підривають принцип поділу гілок влади. Зокрема нещодавні зміни щодо судочинства частково узалежнили суди від підконтрольного панівній партії міністерства юстиції. Досі Польща відкидала критику і заявляла про втручання Брюсселя у внутрішні справи країни.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

НА всякую жопу....

ХОтели автобаны на шару и открытые границы - платите за это достойную цену. Мне одному кажется что Евросоюз потихоньку превратился в монстра типа СССР?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...