Перейти до змісту

Recommended Posts

 

 


а як ви взагалі в норвегії опинились?

Найняли обслуговувати банки, а потім прияняли закон що це не можна робити з-за кордону, тож довелося їм мене привозити.


@Бацилла, спасибо :)

Link to comment
Share on other sites

Дякуємо :)

 

 

 

А як це?

В німеччині. якщо сім"я купує нерухомість, то на протязі 6 чи 7 років повертають певну суму грошей. Залежить від кількості дітей. Це буде десь більше 1 000 євро в рік. За ці гроші можна ремонтувати будинок, оновлювати, якщо старий або "гасити" ними кредит на нерухомість, ну щоб менше платити.

Link to comment
Share on other sites

З кредитом так. Банк дає тільки 85%, все інше люди мають самі внести (але на практиці можна взяти просто у іншому банку :) ). Ми взяли на 20 років під 2%. Місячний платіж може бути постійним, а може залежити від суми, що залишилася. Ми собі обрали таку схему, щоб від суми. Тому платимо зараз 6600 тисяч, а потім буде менше. Це за іпотеку.

Взагалі-то це умови типу для громадян Норвегії, але директор банку подивився що ми з нормальної країни, та дозволив дати під такий процент. Для не-громадян треба було б вносити чверть своїх грошей, та рента більша дещо.

Сума кредиту залежить від того, який сім’я має прибуток. 2 мільйони - це маленька сума, бо нас двоє, а працює поки що тільки одна людина.

Кстати, 2% фиксированы или плавающие? Если фиксированы, то вообще супер. В кронах скорее всего инфляция будет где-то на том же уровне.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Там, здається, принаймні дві норвезькі, nünorsk i bookmal чи якось так. То Ви яку з них знаєте?

Ще саамська є (її не знаю :) ). На bokmål я більш-менш пишу та розмовляю, а усі інші більш-менш розумію. Але взагалі nynorsk для нас, як іноземців, це просто ще один зі 100500 діалектів норвезької

Link to comment
Share on other sites

 

 


Очень красивый вид с балкона. Счастья и удачи на новом месте.

Спасибо :)

 

 

 


В німеччині. якщо сім"я купує нерухомість, то на протязі 6 чи 7 років повертають певну суму грошей. Залежить від кількості дітей. Це буде десь більше 1 000 євро в рік. За ці гроші можна ремонтувати будинок, оновлювати, якщо старий або "гасити" ними кредит на нерухомість, ну щоб менше платити.

А, ні. Тут є для багатодітних сімей установа, яка їм просто дає грошей під дуже маленький процент (бо банкам невигідно - великі ризики). 

 

 

 


Кстати, 2% фиксированы или плавающие? Если фиксированы, то вообще супер. В кронах скорее всего инфляция будет где-то на том же уровне.

Фиксированы, но государство имеет право заставить банк их менять. Например вот сейчас заставили банки уменьшить ренту, чтобы мы тут от голоду не померли под такой высокий процент  :D но вместе с тем разрешили понизить депозитные ставки (они теперь тупо инфляцию не компенсируют по-моему).

Link to comment
Share on other sites

@Донецька комашка)), вітаю! В мене перша хата була приблизно така сама, але:

1) на 4 поверсі без ліфта

2) без паркінга

3) без сада

4) з видом на електричку

5) 44 метри

6) на 30% дорожча і під 5% річних  :fp1:

 

Так що перший крок на property ladder зроблено, за пару років проапгрейдите  :tu:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 


Ми взяли на 20 років під 2%. Місячний платіж може бути постійним, а може залежити від суми, що залишилася. Ми собі обрали таку схему, щоб від суми. Тому платимо зараз 6600 тисяч

 

Помножив з цікавості ваш платіж на 20 років - реально переплата практично відсутня :fp1:

Перепрошую, просто порівнюю з т. зв. кредитуванням в Україні...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 


А сколько вам до гражданства?

Хоть сейчас, при условии наличия желания. Но Украина двойное не поддерживает, так что у нас просто ПМЖ

 

 

 


Помножив з цікавості ваш платіж на 20 років - реально переплата практично відсутня Перепрошую, просто порівнюю з т. зв. кредитуванням в Україні...

Бувають гірші умови, просто в нас вони добрі :)

Взагалі можуть 8% впаяти наприклад.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@pent@gon, у нас зараз можна взяти під 1.99% на 5 років фіксовано. Але треба мати документи нормальні.

 

 

але не забувай сказати про те, що завдяки низькому відсотку ціни по 30% в рік (якщо не більше) на нерухомість ростуть...

Змінено користувачем Came Tak
Link to comment
Share on other sites

а як ви взагалі в норвегії опинились? осло мені сподобалось, гарне місто, але клімат і ціни :fp1:

та да за чердак 215 штук баксов шото здаётся дороговато...

даже для кота такого красивого.

Link to comment
Share on other sites

та да за чердак 215 штук баксов шото здаётся дороговато...

даже для кота такого красивого.

.. то плата за комфорт и спокий - душевный и физический, вменяемых соседей и не зассаный под'езд 

Link to comment
Share on other sites

 

 


але не забувай сказати про те, що завдяки низькому відсотку ціни по 30% в рік (якщо не більше) на нерухомість ростуть...

Та наче не більше 16  :fp1: Але мені зараз вже пофігу, залишилось понти - віддати кредит  :weep:

Link to comment
Share on other sites

та да за чердак 215 штук баксов шото здаётся дороговато...

даже для кота такого красивого.

Так у них минимальная зарплата в час $15, на такси доехать из аэропорта до Осло (минут 40 езды) $100, и в все в том же духе. Так что 200тыс за 2-спальную квартиру это считай что даром. Не так давно на Борщаговке люди по 100тыс за гостинку (!!!) в доме с убитыми подъездами и лифтами отдавали. Вот это жесть была.

Link to comment
Share on other sites

Увидев в стартпосте суммы миллон девятьсот и два с половиной миллиона, я, решив, что речь идет о евро, сразу подумала ах вы ж буржуи зажравшиеся гейропейские *зачеркнуто* ну, ты смотри, какие же они молодцы!

 

Потом, дочитав, что речь идет про кроны и в пересчете получается чуть больше 200 тысяч, мне в голову сразу пришла мысль бгггг, нишеброды скандинавские *зачеркнуто* как хорошо, что сумма вполне понятная и не трагическая для молодой семьи.

 

Когда я увидела, что новый дом оформлен в моих любимейших скандинавских бело-коричнево-серо-синих цветах, я сразу подумала ну как же этим сучечкам повезло за эти копейки *зачеркнуто* какая же правильная функциональная красота, уют и прелестность!

 

После просмотра фото пейзажей вокруг дома, первой мыслью было да, будьте вы прокляты *зечеркнуто* какое счастье, в наш век бетона, стали и выхлопных газов, иметь возможность засыпать и просыпаться в среде, вырабатывающей кислород, а не СО2, ртуть и полихлорвинилы.

 

Подводя итог, хочется искренне, без тени зависти и без камня за пазухой и, тем более, без дули в кармане, пожелать вашей маленькой семье обжить это пространство, наполнить его теплом, любовью, нежными эмоциями и захватывающими дыхание событиями!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Створити...