Перейти до змісту

Товарищи, у вас начался отопительный сезон?


wtf

Recommended Posts

:66:

строятся как раз с расчетом на обогрев дома. и правильно спроектированный камин обогревает успешно весь дом. хотя у камина куча своего гемора.

 

а проблема с отоплением в том, что в многоквартирных домах оно отсутствует как явление.

кондиционер есть далеко не у всех и не везде, электричество тоже дорогое (~ 1.3 евро / квт)

прибавьте к этому тоненькие по нашим меркам окна

 

выливается это в то, что за месяцев за шесть дождя и температурной вилки +5/+13 можно покрыться мхом вместе с шерстяными носками.

стены за это же время покроются грибком из-за большой влажности.

 

вот такая вот отопительная фигня :nose3:

 

Сьогодні вночі увімкну панасоніка, бо вже 17 у квартирі. З досвіду попередніх років, він споживає лише кілька квт*г на добу в квартирі 60 квадратів для підтримання середньої температури в приміщеннях 20 градусів. За ціни 1,3 еврів*30 =40 грн. це багато, але в мене ці додаткові кіловати поки що обходяться по 1,29 грн (а вночі 0,65). Тобто, опалюватися так у багато разів дешевше від будь-якого іншого способу. Але для португальських умов для квартири накшталт моєї гарантовано вистачить кіловат 90 на місяць. Навряд 120 євро там проблема для родини у середньому.

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

Сьогодні вночі увімкну панасоніка, бо вже 17 у квартирі. З досвіду попередніх років, він споживає лише кілька квт*г на добу в квартирі 60 квадратів для підтримання середньої температури в приміщеннях 20 градусів. За ціни 1,3 еврів*30 =40 грн. це багато, але в мене ці додаткові кіловати поки що обходяться по 1,29 грн (а вночі 0,65). Тобто, опалюватися так у багато разів дешевше від будь-якого іншого способу. Але для португальських умов для квартири накшталт моєї гарантовано вистачить кіловат 90 на місяць. Навряд 120 євро там проблема для родини у середньому.

 

Что-то у Вам очень лихо несколько квт ч превратились в один (1,3 еврів*30 =40 грн.). Кроме того, это всё при условии возможности прогрева одним кондишеном. Дом из двух этажей, да даже просто квартиру, скажем, в сто квадратов Вы одним кондишеном прогреете слабо. Т.е. 120 еврусиков надо множить на два как минимум, а то и на три. И это в месяц, а камином хату можно топить за двести в сезон (не в месяц).

 

по-нормальному (батареи и котел) строят только в самых новых домах, увы.

 

Насчет проблема или не проблема платить - средняя зарплата около штуки, т.е. смотрите сами, много это, лишние 120 в месяц или мало. Как на меня многовато.

Змінено користувачем Бацилла
Link to comment
Share on other sites

и ето норма?

а сколько в помещении?

 

норма

в помещении наверное около 16-18

в любом случае зимняя домашняя форма одежды это штаны+носки+футболка+ватник кофта+ внутренний обогрев (спирт) :D

в школах и садиках, правда, топят.

Link to comment
Share on other sites

Что-то у Вам очень лихо несколько квт ч превратились в один (1,3 еврів*30 =40 грн.). Кроме того, это всё при условии возможности прогрева одним кондишеном. Дом из двух этажей, да даже просто квартиру, скажем, в сто квадратов Вы одним кондишеном прогреете слабо. Т.е. 120 еврусиков надо множить на два как минимум, а то и на три. И это в месяц, а камином хату можно топить за двести в сезон (не в месяц).

 

по-нормальному (батареи и котел) строят только в самых новых домах, увы.

 

Насчет проблема или не проблема платить - средняя зарплата около штуки, т.е. смотрите сами, много это, лишние 120 в месяц или мало. Как на меня многовато.

Ви трохи не зрозуміли, то я просто вартість португальського кіловата в гривню перевів. А порахував сумарно ймовірні португальські кіловат*години і вартість за місяць коректно - множити не треба. На 100 квадратів вистачить 18-ки, або двох дев'яток. Мій кондиціонер на 12BtU.

Зважте також, на 60 квадратах тут виходило 3-4 квт*год на добу за середньодобової ззовні навіть нижче нуля, а всередині 20. Вікна, звичайно, нормальні, але стіни майже не утеплені. В Лісабоні більш тепличні умови.

Камін це круто і красиво. Але гемор з обслуговуванням і шалена втрата тепла через трубу робить його придатним засобом обігріву лише в місцевостях з стабільно плюсовою зимою. Яка, до того ж, сприяла формуванню серед населення звички жити взимку за температури в помешканнях +16, аби не заморачуватися. Ну хіба шо біля каміну підсушитися :)

Link to comment
Share on other sites

Камін це круто і красиво. Але гемор з обслуговуванням і шалена втрата тепла через трубу робить його придатним засобом обігріву лише в місцевостях з стабільно плюсовою зимою. Яка, до того ж, сприяла формуванню серед населення звички жити взимку за температури в помешканнях +16, аби не заморачуватися.

 

в еуропе привычка держать температуру меньше двадцати градусов связана не с теплыми зимами, а тупо со стоимостью отопления, пофиг каким методом.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Так склалося історично з часів, коли вартість була зовсім інша, і, звісно, вздовж шляху Гольфстриму вона була неспівмірною з сусідніми регіонами з суворими зимами. Імхо, звичайно. На мій погляд середньовічні замки фізично не могли прогріватися до комфортних для нас температур наявними там системами опалення.

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

в еуропе привычка держать температуру меньше двадцати градусов связана не с теплыми зимами, а тупо со стоимостью отопления, пофиг каким методом.

я вночі на 18 виставляю а вдень 20-21.Якщо поставити 20  на ніч то загаряче-спати неможливо

Link to comment
Share on other sites

я вночі на 18 виставляю а вдень 20-21.Якщо поставити 20  на ніч то загаряче-спати неможливо

Колеги жалілися, коли у тривалому відрядженні в Англії їм дали квартиру з регулятором температури - той же Honeywell, як в людей, але максимальна позначка на шкалі +20оС :D  Домоглися заміни і жили за + 25. Місцеві в гості приходили - задихалися. Ще дивувалися людям у шортах на вулиці за температури 12 градусів. Але це звичайна адаптація.

Link to comment
Share on other sites

Напротив дома Сильпо. А там акция на вискарь власный импорт. Ничё так пойло за 150 грн 0,7.

Как тут вернуться?

Тут главное в 22-45 уже на кассе стоять!

 

Сегодня на кухне утром было даже меньше 17(((((((

Собака зашла ночью в комнату, МОЛЧА сняла с вешалки свитер, унесла его на свой диван, накрылась и так спала.

На мой немой вопрос в чём дело, товарищи, только тяжело вздыхала.

Link to comment
Share on other sites

 

Собака зашла ночью в комнату, МАТЕРЯСЬ сняла с вешалки свитер, унесла его на свой диван, накрылась и так спала.

На мой немой вопрос в чём дело, только тяжело вздохнула, сказала: "Виталег - гандон" и уснула тревожным сном.

 

:nose3:та да, собаки чювствуют

Змінено користувачем ЦеDzip
Link to comment
Share on other sites

Вночі -1, зараз +7. З труб котелень ані пари, з автономних шкільних котелень також, систему водяного опалення не пресували і навіть не заповнювали.

 

п.с. О! Засцяли, з труби котельної димок/пара з'явилися :gigi:

Змінено користувачем Euro
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Створити...