Перейти до змісту

А что делать с высшим образованием?


Сорока

Recommended Posts

Примітивна логіка. Колись приятель у Києві мене запитав, скільки б я заплатив за доброго верблюда. Я йому кажу "А начорта мені верблюд?" Він "А все-таки?" Я кажу - "Ніскільки!" Він "От бачиш, бо ти не знаєш, що з ним робити. А у Середній Азії добрий верблюд коштує як добре авто."

 

Немає в Україні роботи для випускників гарвардів. Тому смішно орієнтуватуся на США чи Німеччину, де вони дійсно потрібні, бо за з/п у 100 тисяч баксів на рік дадуть ще стільки ж прибутку. У Вас особисто є посада з такою платнею, з якої Ви могли б  зняти прибуток?

 

Так отож.

 

Так хто винен в тому, що в Україні така структура економіки, що грамотні специ не потрібні ? Тому в результаті й займаються наші керовніки урізанням куцих 100-доларових пенсій і пільг для студентів та пенсіонерів, замість трохи думати головою.

 

В цій ситуації дуже добрим прикладом є біблійна притча про таланти, які господар давав своїм слугам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Остання відповідь

Top Posters In This Topic

І найдурнішим було б вчити їх за українські бюджетні кошти.

 

Тут таке, було б в приципі логічно, щоб бюджетники відпрацьовували освіту на невисоких зарплатах, при небажанні чи неможливості - оплатити навчання. Але для них немає навіть низькооплачуваної роботи.  Значить таки те "держзамовлення" - дурня повна, і не відображає реальних потреб.

З іншої сторони, серед молоді взагалі високий відсоток безробітних. А ми все одно сплачуємо податок в фонд безробіття, то може хай діти краще вчаться безкоштовно, а не сидять на "пособії" чи на шиї у батьків? А років в 20-22 вже всі якось роботу знаходять :D

Змінено користувачем snow_bird
Link to comment
Share on other sites

Например? Это каких?

 

йоу

иканамизды, чтобы грамотно обосновывать проёбы

уристы, чтобы путать следы

соцыолухи, делать правильные опросы

 

учись-не хочу

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 хай діти краще вчаться безкоштовно, а не сидять на "пособії" чи на шиї у батьків? А років в 20-22 вже всі якось роботу знаходять :D

Для этого есть более выгодное решение:

 

http://best-dem.ru/wp-content/uploads/2010/11/895_demotivatory_33-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

дочь учится, второй курс, стационар, бюджет. стипендия повышеная шота там 880 или где-то так (честно, до копейки не интересовалась бо как-то не за чем). живет на съемной квартире - 5-ро девочек в 3-х комн. с стиралками-автоматами и т.д. - 600 грн./чел. + коммуналка на всех, за ноябрь вышло 660 грн. проезд до универа и назад - по 0,75 грн./в одну сторону, т.е. 1,5 грн. в день мин. (маршрутка 2,5 если вдруг). за полтора года учебы на первом курсе купила какую-то книжку препода (купили вдвоем с девочкой из группы - 80 грн. на двоих), и один зачет по ОБЖД вышел дитю 100 грн. - на него сдавали денежку потому что препод по-другому "не видел" ведомости: на "тройку" 50 грн., на "пятерку" 200. малАя староста, препод удивился чьо она вообще сдала, малая кагбэ совестливая и не отрывается от коллектива, ну вот так 100 грн. ушло. ну если еще по затратам в мес. - ясенпень что сапоги-трусы-юбки ей покупаем мы, но без фанатизЬму. "мам, я тут магазинчик нашла - колготки по скидке, мы с девочками налетели, нам как студентам еще по пару гривен скинули", "мам, тут аптеку нашла - там приятный такой дядечка, посоветовал что лучше брать чтоб и помогло и дешевле, еще 10 грн. скидку сделали" ну и в таком духе - т.е дитя самостоятельно учится жить, не балуем потому что мы не вечные и вдругеслишо - дитя должно выжить и не потеряться. да, учится дитя за тыщу км от дома, т.е. приезжать может раз в два мес. в лучшем случае (проезд в поезде со скидкой но плати мы, в ноябре шота в 250 грн. в один конец вышло), да и передачки с каклетами передавать, ессесно нет возможности, самая ближайшая родня в 400 км от нее - кароч, без поддержки крутится сама. вот такой расклад. занятия если и пропускает то исключительно по болезни, группа подобралась таких бережливых и учащихся, есть одна "овца", которая прошла по баллам на бюджет (мама в школе работает, школа в селе ДальниеИпеня, аттестат нарисовали, еле-еле ЗНО, по кругу на последнее бюджетное место смогла заскочить) - на занятия не ходит, по итогу первого курса слетела эта "овца" со стипендии, но не прониклась, на втором курсе приезжала каждый понедельник в общагу, тупо там сидела до пятницы, ехала домой и так по кругу - в конце ноября завкафедрой и куратор вызвонили ее родаков, те примчались в универ, сунули завкафедрой видимо "аргумент" - "овцу" завкафедрой взяла за руку, дета поводила и типа та пообещала учитсо-уитсо-учитсо, дальше эта девуля опять забила на учебу и всем интересно что по итогу у нее за эту сессию будет. т.е. да, "решаловость" имеет место быть, но там, где есть желание. ну и вот таких "овец" накуй из бесплатного обучения, потому что это не учеба, срезали бы место - особо Вселенная ничего бы и не почувствовала, ну и диплом этой красапете для работы в школьной библиотеке, куда ее мама всунет через свои связи, разве шо пригодится при заполнении анкеты - это шо, образование, тем более верхнее? 

 

зы. экономфакультет еслишо 

Link to comment
Share on other sites

Нужна социалистическая парти в Украине. Иначе буржуи замордуют простых людей

Ага, желательно НАЦИОНАЛ-социалистическая.... :lol2:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/NSDAP-Logo.svg/200px-NSDAP-Logo.svg.png

Link to comment
Share on other sites

 

 


Нужна социалистическая парти в Украине.

 

Ага, якоїсь лівцької не вистачає, особливо на Донбасі не вистачало, бо комуняки не дуже лівими були по факту, так що у нас в Україні нема партії, яка б представляла інтереси робітників. Здається, як не смішно, найбільш лівацька програма була у Свободи :nose3: От і націонал-соціалісти :shuffle:

Link to comment
Share on other sites

Так хто винен в тому, що в Україні така структура економіки, що грамотні специ не потрібні ? Тому в результаті й займаються наші керовніки урізанням куцих 100-доларових пенсій і пільг для студентів та пенсіонерів, замість трохи думати головою.

 

В цій ситуації дуже добрим прикладом є біблійна притча про таланти, які господар давав своїм слугам.

А давайте глянемо ширше? ;) Хто винен, що Ви або я не входимо до рейтингу АТП (Асоціація тенісних професіоналів)? Чи до футбольної еліти? Га?

 

Для налагодження висококласної сучасної економіки мало самого лише бажання. Інакше чому у світі існує отой "золотий мільярд" і 6 мільярдів злидарів? Вони що, не хочуть бути заможними? Та ні, хочуть - йдуть буквально на смертельний ризик, аби в країни того "золотого мільярду" переселитися.

 

Коротше, є над чим помізкувати і махання шашкою тут нічого не дасть.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Коротше, є над чим помізкувати і махання шашкою тут нічого не дасть.

Да о чем тут думать, такой полет мысли как "от нас востребованные спецы порой валят, но давайте сделаем ход конем и готовить спецов невостребованных" даже у кацапов редко встречается  :weep:

Link to comment
Share on other sites

А давайте глянемо ширше? ;) Хто винен, що Ви або я не входимо до рейтингу АТП (Асоціація тенісних професіоналів)? Чи до футбольної еліти? Га?

 

Для налагодження висококласної сучасної економіки мало самого лише бажання. Інакше чому у світі існує отой "золотий мільярд" і 6 мільярдів злидарів? Вони що, не хочуть бути заможними? Та ні, хочуть - йдуть буквально на смертельний ризик, аби в країни того "золотого мільярду" переселитися.

 

Коротше, є над чим помізкувати і махання шашкою тут нічого не дасть.

 

Ну, це все попахує теоріями всесвітньої змови. Але навіть якщо так, то ми знаходимось на межі попадання чи непопадання в той мільярд. І треба бути ідіотом, щоби не пробувати туди влізти.

 

А щодо освіти, то скажу так: наявність в країні пристойної системи освіти не дає 100% гарантії, що Україна стане на шлях процвітання, але її відсутність - це 100% гарантія, що не стане. B-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Да о чем тут думать, такой полет мысли как "от нас востребованные спецы порой валят, но давайте сделаем ход конем и готовить спецов невостребованных" даже у кацапов редко встречается  :weep:

"востребованные" ким і де? Ви хочете економити американцям мільярди, переклавши видатки на підготовку спеціалістів для _їхньої_ економіки на _наш_ бюджет? Сподіваюсь, вони вам хоч спасибі скажуть, бо, наприклад, відібраної в нас зброї нам же й не дають - бо розумні. А дурням місце саме у тому 3-му світі, в якому й живемо.

Link to comment
Share on other sites

Ну, це все попахує теоріями всесвітньої змови. Але навіть якщо так, то ми знаходимось на межі попадання чи непопадання в той мільярд. І треба бути ідіотом, щоби не пробувати туди влізти.

 

А щодо освіти, то скажу так: наявність в країні пристойної системи освіти не дає 100% гарантії, що Україна стане на шлях процвітання, але її відсутність - це 100% гарантія, що не стане. B-)

Яка змова? Хтось проти Вас чи мене змовився, щоб ми видатними спортсменами-професіоналами не стали?

 

Просто "вступити" у той "золотий мільярд" так само важко, як і до АТП. Але НЕ-неможливо. Я закликаю лише до того, щоб не ставились до цього легковажно. Типу: Ну, сьогодн потренувались - можна кілька днів і горілочки попити і покурити, - а потім знову трохи потренуємось (це я про спорт).

 

І я не заперечую проти серйозної і необхідної _нам_ освіти. В Японії школярі через неуспішність кінчають життя самогубством. А в нас здорові лби йдуть в універи лише щоб відкосити від армії. Кому така освіта потрібна?

Link to comment
Share on other sites

"востребованные" ким і де? Ви хочете економити американцям мільярди, переклавши видатки на підготовку спеціалістів для _їхньої_ економіки на _наш_ бюджет?

 

прально, надо возвращать распределение и отработку.

желательно специалистами на урановых рудниках.

а то чо, зря им обучение оплачивали что ли.

Link to comment
Share on other sites

 

 


прально, надо возвращать распределение и отработку. желательно специалистами на урановых рудниках. а то чо, зря им обучение оплачивали что ли.

+100500

 

Я б взагалі ще й виїзд перекрив.

Link to comment
Share on other sites

"востребованные" ким і де? Ви хочете економити американцям мільярди, переклавши видатки на підготовку спеціалістів для _їхньої_ економіки на _наш_ бюджет? Сподіваюсь, вони вам хоч спасибі скажуть, бо, наприклад, відібраної в нас зброї нам же й не дають - бо розумні. А дурням місце саме у тому 3-му світі, в якому й живемо.

А те рассказать как америкосы готовят у нас кадры? Расскажу. Допустим, есть студент который шибко выделяется из остальных, ну олимпиады там выигрывает  напрммер по программированию, этого студента примечают, потом связываются с деканом и говорят: Вот подготовьте этого чела, по программе которую мы вам даем, вот денежка.. Декан   перепоручает преподам, те готовят, получая при этом свою часть бабла. Студент или не ходит на пары вообще, или ходит чисто условно, его натаскивают совсем по другим методикам. После окончания ВУЗа, чела сразу забирают в США .

 

Вот так один человечек 3 года назад  попал на работу в США на очень известную контору.)))) То есть наши методики для Запада - это говно и вчерашний день, а за нормальную подготовку они дают бабло, по своим меркам копейки, а по нашим очень неплохое. Так что не надо тут ля-ля "за спасибо".

 

Что мешает нашим ВУЗам сразу готовить спецов по нормальным программам для того же Запада относительно недорого?

Змінено користувачем Сорока
Link to comment
Share on other sites

В странах определенного технологического уровня  :shuffle:  :gigi:

Ну то попутного їм вітру! Лише не розумію, чого це я повинен їм оплачувати професійну підготовку зі своєї кишені? Вони своїми податками оплатять мені пенсію? Ні? Ну то треба бути ідіотами, щоб щасливе життя когось у США оплачувати зі злиденного українського бюджета за рахунок наших вбогих пенсіонерів.

 

П.С. Тут що, самі альтернативно обдаровані зібрались? Чого я маю доводити очевидні речі, зрозумілі 4-річній дитині?

Змінено користувачем boojum
Link to comment
Share on other sites

Ну то попутного їм вітру! Лише не розумію, чого це я повинен їм оплачувати професійну підготовку зі своєї кишені? Вони своїми податками оплатять мені пенсію? Ні? Ну то треба бути ідіотами, щоб щасливе життя когось у США оплачувати зі злиденного українського бюджета за рахунок наших вбогих пенсіонерів.

 

П.С. Тут що, самі альтернативно обдаровані зібрались? Чого я маю доводити очевидні речі, зрозумілі 4-річній дитині?

 

походу я своё четырёхлетие еще только буду отмечать.

молод, сцуко.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Ну то попутного їм вітру!

100%. Этот технологический уровень Украине не нужОн, попутного ветра этим жрецам лженаук кибернетики с генетикой  :D а мы сделаем ход конем, и будем готовить спецов по марксизму-ленинизму  :weep:

 

 


Лише не розумію, чого це я повинен їм оплачувати професійну підготовку зі своєї кишені?

Вы с этим аккуратнее, у нас уже были одни непонятливые - Украину со своего кармана кормили  :shuffle:

такие постановки вопросов существенно портят карму :)

Link to comment
Share on other sites

А те рассказать как америкосы готовят у нас кадры? Расскажу. Допустим, есть студент который шибко выделяется из остальных, ну олимпиады там выигрывает  напрммер по программированию, этого студента примечают, потом связываются с деканом и говорят: Вот подготовьте этого чела, по программе которую мы вам даем, вот денежка.. Декан   перепоручает преподам, те готовят, получая при этом свою часть бабла. Студент или не ходит на пары вообще, или ходит чисто условно, его натаскивают совсем по другим методикам. После окончания ВУЗа, чела сразу забирают в США .

 

Вот так один человечек 3 года назад  попал на работу в США на очень известную контору.)))) То есть наши методики для Запада - это говно и вчерашний день, а за нормальную подготовку они дают бабло, по своим меркам копейки, а по нашим очень неплохое. Так что не надо тут ля-ля "за спасибо".

 

Что мешает нашим ВУЗам сразу готовить спецов по нормальным программам для того же Запада относительно недорого?

1). Ваша історія є абсолютно унікальною. 99% наших спеців на Заході, що отримали освіту в Україні, отримали її за рахунок українського бюджету.

2). Інтелектуальний ресурс є непоповнюваним. Чого американці того Вашого хлопця аж тут знайшли? Штати великі і заможні - чого ж вони не сплатили освіту якомусь американцю? Бо своїх вони усіх вже задіяли. А Якщо з України виїде вся талановита молодь - наше майбутнє - Бангладеш.

 

100%. Этот технологический уровень Украине не нужОн, попутного ветра этим жрецам лженаук кибернетики с генетикой  :D а мы сделаем ход конем, и будем готовить спецов по марксизму-ленинизму  :weep:

 

 

Вы с этим аккуратнее, у нас уже были одни непонятливые - Украину со своего кармана кормили  :shuffle:

такие постановки вопросов существенно портят карму :)

Що це за висер? Ви людською мовою спілкуватися можете?

Link to comment
Share on other sites

 Чого американці того Вашого хлопця аж тут знайшли? Штати великі і заможні - чого ж вони не сплатили освіту якомусь американцю? Бо своїх вони усіх вже задіяли. А Якщо з України виїде вся талановита молодь - наше майбутнє - Бангладеш.

А потому что у нас есть местные сотрудники в технических вузах, которые сразу сливают инфу за бугор, что "есть перспективный кадр", америкосам не нужно никого "аж тут" искать, их сразу ставят в известность. А нативного  америкоса готовить дорого,  да  и условия при приеме на работу  получше нужны, чем  для нашего неизбалованного. и это нихера не уникальный случай. А те кто получили образование тут (если не  действительно уникальные случаи) там как правило переучиваются.

Змінено користувачем Сорока
Link to comment
Share on other sites

А Якщо з України виїде вся талановита молодь - наше майбутнє - Бангладеш.

 

Ну так создавайте условия, создавайте рабочие места, и талановита молодь поедет в обратную сторону.

 

Кстати, иностранцев пускать нельзя будет. Они же получили образование за счет чужих бюджетов. Несправедливо как-то выходит, пусть работают там, где учились.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Кстати, иностранцев пускать нельзя будет. Они же получили образование за счет чужих бюджетов. Несправедливо как-то выходит, пусть работают там, где учились.

:tu:  :lol2:

Link to comment
Share on other sites

 

 


1). Ваша історія є абсолютно унікальною. 99% наших спеців на Заході, що отримали освіту в Україні, отримали її за рахунок українського бюджету.

І шо? В мене батьки, наприклад, башляли податки. І зразу після універу ніхто не їде 

Link to comment
Share on other sites

А потому что у нас есть местные ребята, которые сразу сливают инфу, им не нужно никого "аж тут" искать. А америкоса готовить дорого,  да  и условия при приеме на работу чуть получше нужны чем  для нашего неизбалованного. и это нихера не уникальный случай. А те кто получили образование тут (если не  действительно уникальные случаи) там как правило переучиваются.

Все це міські легенди. Заа американським законодавством вони не мають право брати на роботу іноземця, якщо існує американець з відповідною кваліфікацією, що претендує на це місце. Тому наших людей беруть як "унікальних спеціалістів", тобто таких, що в Штатах вже всі задіяні - вільних немає. А щоб під цю лавочку дешеву рабсилу не наймали, вони зобов'язані платити велику з/п - більшу за середню, принаймні.

 

Тому причина одна - як не можна мати 200 команд у баскетбольній лізі - бо немає стільки 2-метрових гігантів, так і не можна мати багато талановитих інженерів.

Link to comment
Share on other sites

 

 


Що це за висер? Ви людською мовою спілкуватися можете?

Языком "высеров"? Нет, не могу.

 

 


Якщо з України виїде вся талановита молодь - наше майбутнє - Бангладеш.

Бангладеш, кстати, начал жить чуть более по-людски как раз после начала экспорта мозгов.

Link to comment
Share on other sites

І шо? В мене батьки, наприклад, башляли податки. І зразу після універу ніхто не їде 

Тот случай что я сказал, это как раз когда "сразу"  под конкретного работодателя. Но это для самых упорото-талантливых, если  действительно заметят.

 

Все це міські легенди. Заа американським законодавством вони не мають право брати на роботу іноземця, якщо існує американець з відповідною кваліфікацією, що претендує на це місце. Тому наших людей беруть як "унікальних спеціалістів", тобто таких, що в Штатах вже всі задіяні - вільних немає. А щоб під цю лавочку дешеву рабсилу не наймали, вони зобов'язані платити велику з/п - більшу за середню, принаймні.

Тому причина одна - як не можна мати 200 команд у баскетбольній лізі - бо немає стільки 2-метрових гігантів, так і не можна мати багато талановитих інженерів.

 

Да-да-да......человек в гости в Винницу с США иногда  приезжает, привозят ништяки...такая вот ходячая "городская легенда" )))))))))

А   как его  заметили? - А  очень просто, сын ректора политеха - владелец программерской конторы, которая делала заказ для одного моего клиента...))))

Змінено користувачем Сорока
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Створити...